Zayıflama Kürleriyle En Hızlı Kilo Vermenin İpuçları

 

Sosyal medya ortamlarında kilo verme yöntemleri ile ilgili doğru bilinen birçok yanlış uygulamalar var.. Bu önerilerin birçoğunun uydurma olduğu ve herhangi bir gerçek bilime dayalı olmadığı açık, bununla birlikte, en hızlı kilo vermenin kanıtlanmış bazı doğal yöntemler vardır.

Hızlı kilo verirken vücuttaki deri sarkmasını önlemek için “Zayıflarken ciltte sarkmayı önleme ipuçları” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca hızlı kilo vermenin doğal zayıflama kürlerinden ayrı tutulması düşünülemez. Doğru beslenme ve hızlı kilo verdiren doğal kürleri “2018 Doğal Zayıflama Kürleri yazımızda bulabilirsiniz!!!”

Sağlıklı bir insanın fiziksel,sosyal ve aile hayatı mutlu olduğu kadar hastalıklara yakalanma riski de azdır. Günümüzde hastalık çeşitlerinin artmasının en büyük sebebi sağlıksız beslenme ve buna bağlı olarak aşırı kilo almak.

Sağlıksız beslenen ve obez olma ihtimali olan kişilerin bazı hastalıklara karşı dirençleri daha azdır. Şimdi o riskli hastalıkları tanıyalım…

  • kalp hastalığı ,
  • hipertansiyon ,
  • şeker hastalığı ,
  • gırtlak ve mide kanseri ,
  • uyku apnesi ,
  • kolesterol dengesizliği .

Aşırı kilolu olan kişilerin yukarıda sayılan hastalıkların çoğunu taşıdığı görülmektedir.  Doğru zayıflama kürleri ile hızlı kilo veren kişilerle yapılan anketlerde, daha mutlu oldukları,özgüvenlerinin yükseldiği,yaşam enerjilerinin arttığı tespit edilmiştir.

 

Doğru Bir Şekilde Kilo Vermenin İpuçları

       

          1.Zayıflama İsteği Sürekli Ve Samimi Olmalıdır.

Eğer başkaları için veya ani bir karar olarak zayıflamak istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.                           Çevrenizdeki kişilerin yaptıkları diyet programları size uymayabilir. Doğru zayıflama kürleri ile hızlı kilo                       vermek için ilk olarak bir uzman hekim eşliğinde kendinize uygun bir diyet programı ayarlamanız lazım.

          2.Hemen Pes ETMEK YOK.

İlk denemelerde başarısız olunca hemen pes etmemek gerekir. egzersizlerde ilk etapta çok zorlansanız da biraz          sebat edince çok ilerlediğiniz fark edeceksiniz.

         3.Kesinlikle Aç Kalmayın .

Her öğün düzenli ve programınıza uyarak yemeklerinizi tüketin. Aynı zamanda sağlıklı ara öğünleri hiçbir                 zaman  yanınızdan ayırmayın.

         4.Zararlı Yiyeceklerin Olduğu Ortamlardan Uzaklaşın.

Eski alışkanlıklarınızın olduğu mekanlar ve arkadaşlarınız sizi sağlıksız beslenmeye davet ediyorsa onlara bir             süre ara verip görüşmeleri erteleyin.

         5.Sizi Destekleyen Arkadaşlar Edinin.

Bazen arkadaşlarınız bu çabalarınızı bilmeden sabote edebilir. Size baskı yapmayan arkadaşlarınızı                                yanınızdan    ayırmayın.

         6.Hedeflerinize Ulaştıkça Kendinizi Ödüllendirin

İlk Ayda 5 ve üstü kilo verdiğinizde kendinizi en sevdiğiniz bir yemekle ödüllendirin.

         7.Eğer Diyeti Bozduysanız Hemen Vazgeçmeyin.

Hemen kendinize gelin ve kaldığınız yerden devam edin. Unutmayın başarı şans işi değil, tamamen                   sabır işidir.

         8.Evinize Tamamen Sağlıklı Gıdalar Alın.

Sağlıklı-yaşam-için-sağlıklı-beslenme

Sağlıklı-yaşam-için-sağlıklı-beslenme

Kızarmış ve şeker oranı yüksek olan yüksek kalorili gıdalardan kaçının.Az yağlı peynir ve yoğurt, meyve, şekersiz kahve, şekersiz pudingler gibi bol miktarda daha sağlıklı seçenekler elinizin altında olsun.

         9.Minik Hedefler Belirleyin

Toplamda vereceğiniz kilo yerine haftalık veya aylık belirlediğiniz hedeflere odaklanın.

        10.Kendinizi Kesinlikle Başkaları İle Kıyaslamayın.

İnsanların hepsinin metabolizması ve yapması gereken egzersizler farklıdır. Başarılı insanları örnek alın ama kesinlikle hırs yapıp kendinizi aşağılamayın. Bu motivasyonunuzu düşürüp başarınızı sarsar.

        11.Protein ağırlıklı gıdaları günlük öğününüze ekleyin

Hızlı kilo vermeyi sağlayan gıdaların başında protein gelir. Vücudumuz protein ağırlıklı besin tüketirken  bunları   sindirebilmek için müthiş kalori harcar..

Ayrıca metabolizma hızımızı artırarak acıkma hissinizi en aza indirirsiniz.. Özellikle günün ilk öğünü olan kahvaltıda protein ağırlıklı beslenmek gün içinde mükemmel tokluk hissi verir. En iyi protein ağırlıklı besinler;  et, süt, yumurta,az yağlı peynir vb.

 

        12 .Hazır ve İşlenmiş Gıdaları unutun

Hızlı kilo vermenin en büyük düşmanı hazır gıdalardır.İşlenmiş ürünler içerisindeki yağ ve ısıl işlem görmüş katkı maddelerinden dolayı kalori bakımından çok yüksek olup ayrıca vazgeçmesi çok zor olan bağımlılık etkisi            yaratmaktadır..

        13. Su kahve ve yeşil çay tüketin

Yemekten önce su içmenin metabolizmaya etkisi çok büyüktür.Ayrıca suyu gün içinde en az 3litre tüketmek  sağlıklı kalmanın en büyük formüllerinden.

Hızlı kilo vermek için sıvı tüketimini suyun yanında kahve ve yeşil çayla desteklemeniz gerekmektedir.Yeşil çay antioksidan bakımından çok zengin bir içeçektir. Yeşil çay vücuda enerji verip, Yağ yakımını hızlandırır.

         14.  Lifli Gıdaları Çokça tüketin

Suda çözünen lifli gıdalar midenin tok olduğunu hissettiren hormon salgılayarak açlık hissini azaltır bu  sayede  hızlı kilo vermeyi başarabilirsiniz.Ayrıcı lifli gıdalar bağırsaklardaki faydalı parazitlerin sayısını  artırarak sindirimi kolaylaştırır ve şişkinliği azaltır..

Lif bakımından zengin gıdaları; “En Çok Lif İçeren Gıdalarla Kilonuzu Kontrol Edin”

         yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz….

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz