İbrahim SARAÇOĞLU SOĞAN KÜRÜ Yapılışı Ve Faydaları

İbrahim SARAÇOĞLU SOĞAN KÜRÜ Yapılışı Ve Faydaları

İbrahim SARAÇOĞLU SOĞAN KÜRÜ Yapılışı Ve Faydaları

Soğan-kürü-ve-soğan-kürünün-faydaları1

Binbir derde deva olan soğan kürü miyom, polikistik over, prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz, üst solunum şikayetlerinde, adet düzensizlikleri gibi rahatsızlıklarda tedavi amacıyla hazırlanmıştır. Doğal yağ yakıcı özelliği sayesinde soğan kürü ile zayıflayabilirsiniz.

Kadın hastalıkları konusunda uzman olan doktorlar ev yapımı soğan kürünün yumurtalık kistlerini yok ettiğini hatta son yapılan çalışmalar soğan kürü ile hamile kalma ihtimalinin arttığını tespit etmişlerdir.

Soğan Kürünün Faydaları

Özellikle genç kızlarda adet düzensizliği, polikistik over (yumurtalık kisti), myom, yumurtalık kanseri, rahim kanserine karşı çok ciddi koruyucu etkisi vardır. Sağlıklı her kadının eğer bu hastalıklara yakalanmak istemiyorsa bu kürü 6 ayda bir 15 gün uygulamasını öneririz. Çikolata kisti (endometriozis), rahim duvarı kalınlaşması ve myom’u hem önleyici hem de kurtarıcı etkisi vardır.

Hamile kalamayan bayanlar da bu kürü uygulayabilirler.

Soğan kürü, mide rahatsızlığı, gastriti, ülseri olan kişilere tavsiye edilmemektedir. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa bir uzmana danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Ev yapımı soğan kürü

Ev yapımı soğan kürü

Soğan Kürü Hazırlanışı Ve Uygulaması

Ev Yapımı Soğan Kürü; orta boy bir soğanı alıp ince kahverengi kabuğunu soyup, ortadan dört parçaya böleceksiniz.

Böldüğünüz soğanları 1.5 bardak su içerisine koyun, ve kaynamaya başladıktan sora altını kısarak 5 dakika kaynatın.

 

Kaynattığınız soğan suyunu günde iki defa (sabah-akşam) içeceksiniz. Aç karınla daha etkili olabilmektedir. Fakat aç karınla içemeyenler, yemekten 2 saat sonra içebilirler. Sıcak olarak içmeniz gerekir. Soğuk ve ılık içilmemelidir. (eğer içemiyorsanız hafif soğutabilirsiniz.)

Soğan kürü regl (adet) döneminden 2 gün sonra başlanır. (Adet bittikten iki gün sonra) ve 15 gün devam edilir. Ve bu kür 6 ayda bir tekrar edilir.

Eğer adet düzensizliğiniz varsa ve 15 günlük kür dönemi içerisinde tekrar adet olursanız küre kaldığı yerden adet bitiminden 2 gün sonra devam ediniz. Örneğin; küre başladıktan 11 gün sonra kanamanız oldu kürü kesip kanama bittikten 2 gün sonra kalan 4 günü tekrar uygularsınız.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz