Ağız Kokusu Giderici Doğal Bitkisel Kürler

Ağız Kokusu Giderici Doğal Bitkisel Kürler

AĞIZ KOKUSU İLE BAŞ ETME YÖNTEMLERİ

Bugün, yapılan diyetler ve gıda takviyeleri nedeniyle büyük bir sorun olan ağız kokusu(kötü nefes) hakkında en iyi ipuçlarını sizlerle paylaşacağım  .

Kötü nefes kimsenin istemediği bir şeydir ve çogu zaman insanın sosyal yaşantısını etkiler. Fakat kötü kokudan nasıl kurtulacağınızı öğrenmek isterseniz, öncelikle ağız kokusunun nedenini tespit etmeniz gerekir. Genelde, vücudunuzdaki zararlı bakterilerin oluşumundan kaynaklanır.

Dünya genelindeki insanların yaklaşık % 30 ağız kokusu çekiyor. Ağız kokusu insanlar arasında rahatsızlığa sebep olduğu gibi ciddi bir rahatsızlığında habercisi olabilir . Ağız kokusundan kurtulmak için okumaya devam edin.

 

Ağız Gargaraları!!!

agiz-gargara

Kötü nefeslerden kurtulmak için en yaygın yollarından biri gargara olur. Ancak ağız gargaralarının büyük bir kısmı alkol içermektedir. Bazı gargaralarda ki alkol oranı bir kasa biradaki alkol oranına eşdeğerdir.

Ayrıca günümüzde birçok gargara içindeki yapay kimyasallar nedeniyle ağız ve gırtlak kanserine neden olmaktadır. gargaralar sorunu halletmekten ziyade geçici bir çözüm yoludur.

 

Ağız Kokusunun Sebepleri

Genelde sebep olarak yediğiniz gıdalar ve ağzınızda bulunan zararlı bakterilerden kaynaklanır.

Ağız kokusunun mide ve bağırsaktan geldiğini söylemek büyük bir yanılgıdır. Genel olarak, ağız kokusu, bademciklerden,  dişlerden ağızdan ve boğazdan gelir. Çünkü zararlı bakteriler burada yaşarlar.

Sürekli ağız kokusu diş temizliğinin yapılmaması, dengesiz beslenme, diş çürükleri veya şeker, karaciğer gibi diğer ciddi sağlık sorunlarının bir belirtisidir  .

 

AĞIZ KOKUSU İLE BAŞ ETME YÖNTEMLERİ2

Bazı gıdalar ağız kokusuna etken olan ana sebeplerdendir:

 • Soğan Ve Sarımsak – Bu gıdalar çiğ tüketilince kısa süreli ağız kokusuna sebep olur.
 • Şekerli Ve Doymuş Yağlı Gıdalar– Boğazda zararlı bakteri çoğalmasına sebep olarak ağız kokusu sebebidir.
 • Glikoz İçeren Tatlılar Ve İçeçekler – Glikoz dişlerimize yapışır ve tüketildikten sonra dişler fırçalanmaz ise ağız kokusuna sebep olur.

 

Doğal Yollarla Ağız Kokusunda Kurtulma Formülleri

  ⇒ Şekerli Ve Tahıllı Gıdaları Dengeli Almak 

Şeker ve tahıllar birçok bakterinin oluşumunu ve büyümesini teşvik eder. Şeker, ve tahıl alımını ortadan kaldırmak veya azaltmak, kötü kokuyu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Böylece, kilonuzu dengede tutup ve genel sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir .

Şeker ve tahıllı gıdaların yerini aşağıdaki gıdalarla değiştirebilirsiniz:

 

   • Yüksek Proteinli Gıdalar(Keçi sütü)
   • Yüksek Lifli Gıdalar(Elma Badem)
   • Sağlıklı Yağlar(Zeytinyağı)
   • Kefir ,Ev yapımı doğal yoğurt

 

   ⇒  Daha Sağlıklı Yağ tüketin

Hayvansal yağlar yerine bitkisel yağlar özellikle zeytinyağını yemeklerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca doymuş trans yağlardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

 

   ⇒ Takviyeler ve Uçucu Yağlar 

Ağız kokularından kurtulmanıza yardımcı olmak için diyetinize belirli gıdaları ve takviyeleri eklemek gerekir.  Nane uçucu yağ , soda Hindistan cevizi yağı ile dişleri temizlemeniz ağızda ferahlık sağlar.

 

   ⇒Her Öğünde Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Maydanoz,salatalık ,lahana ,kereviz,pazı,gibi yeşillikler alkali metal içerip klorofil bakımından zengin olduğu için ağız kokusunu engeller.

Maydanoz ve Karanfili hafif kaynatıp bir kaç damla sirke ekleyerek günde bir defa doğal bir gargara yapıp ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

 

  ⇒  Günlük Bir Limon Tüketin

Sabahları uyandığınızda aç karnına bir limonu bir bardak suya ekleyip içebilirsiniz, ayrıca gün içinde bir kaç damla limon asit içerdiği için dişlerdeki bakterilerin temizlenmesini sağlar.

 

  ⇒Bol Su Tüketin

Ağız kuruluğu ağız kokusunun en büyük sebeplerindendir.Günde en az 8ile 10 bardak arası su tüketmek hem sağlığımız için hem de ağız kokusunu gidermede büyük bir yardımcıdır.

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz