Cilde İyi Gelen Bitki Çayları,Genç Görünen Cilt İçin Bitki Çayları

Cilde İyi Gelen Bitki Çayları,Genç Görünen Cilt İçin Bitki Çayları

Sağlıklı, parlayan cilt ister misiniz? . Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır ve tükettiğimiz gıdalar cildimizin nasıl göründüğü konusunda büyük rol oynamaktadır. Bazı faydalı bitki çayları cildinizin parlaklığından emin olmanız için gerekli desteği sağlayacaktır.

Cilde İyi Gelen Bitki Çayları,Genç Görünen Cilt İçin Bitki Çayları hangileridir diyorsanız yazımızı takip edin.

guzellestirip-kilo-verdiren-cay-tarifi

 

   1.Karahindiba Çayı

karahindiba-cayi
Vitamin ve mineral yönünden zengin olan karahindiba, birçok cilt sorunu ile bağlantılı olan iltihaplanmayı ve kaşıntıyı azaltmada yardımcı olabilir. Ayrıca toksinlerin vücutta birikmesi sorunlu cilt oluşumuna sebep olur, karahindiba çayı karaciğer temizleme ve vücuttaki toksinlerin giderilmesine yardımcı olur.

 

    2.Adaçayı

adacayi
Zararlı bakterilerin düşmanı olan adaçayı deri enfeksiyonlarına sebep olan bakterilerle savaşır ve cildinizdeki akneleri yok ederı olur. Adaçayı cilt hormonlarını dengeler , hormonsal hastalıklar ve vücut yağlanmasını engeller.

 

   3.Meyan Şerbeti 

meyan-koku
Meyan vücuttaki toksinlerin sebep olduğu şişlikleri ve iltihaplanmayı azaltmak için mükemmel bir bitkidir. Ayrıca akne ,sedef hastalığı ve sivilce gibi bir çok rahatsızlığa iyi geldiği tespit edilmiştir.

 

    4.Tarçın

tarcin-cayi

Tarçın, cilt lekelerini temizleyen vücuttaki yağlanmayı ve akneyi önleyerek mükemmel sonuçlar veren bir antioksidandır.ancak yapılan çaylarda bal ile tüketilmesi önerilir.

 

   5.Ekinezya Çayı

ekinezya-cayi

Eğer egzama, sedef , akne, leke ve kistlerden muzdaripseniz bu çay sizin için bir şifa kaynağıdır.Ayrıca soğuk algınlığı ve grip için bir kalkan görevi görür.

                                               

  6.Lavanta Çayı

lavanta-cayi
Lavanta çayı güneş yanıklarına iyi gelir ve sakilik hissi uyandırarak ölü deri hücrelerinin de atılmasını sağlar..

 

7.Papatya Çayı

evde-papatya-cayi-nasil-yapilir-resimli-anlatim-
Kuru ciltleri nemlendirerek cilt temizliğine yarar. Son yıllarda kozmetik firmalarının yoğun olarak kullandığı bir bitki olan papatya çayı göz altı toplanmasına da iyi gelir.

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz