Contractubex Jel Nedir,Nasıl Kullanılır,Contractubex Jel Fiyatı

Contractubex Jel Nedir,Nasıl Kullanılır,Contractubex Jel Fiyatı

yara-izi-nasıl-geçer

Vücudumuzda bazen istemediğimiz izler oluşabilir. Yara izi, sivilce, yanık, dikiş, cerrahi işlem izleri, doğum sonrası oluşan çatlaklar gibi birçok iz bırakan durum ile karşılaşılabilir. Contractubex bu tarz izlerin giderilmesi için önerilmektedir. İnsanların çoğu karşı karşıya kaldığı böylesi durumlarda birçok yönteme başvurmaktadır. Fakat neredeyse tüm doktorlar contractubex jeli önermektedir.

Contractubex krem ciltte oluşan çatlak, cilt lekeleri, sivilce izleri ve yanık lekelerini kapatır, hasar olan bölgenin yenilenmesini sağlar ve cilt dokusu oluşumunu hızlandırarak ciltte bulunan izlerin kapanmasını sağlar.

 

CONTRACTUBEX Jel Nasıl Kullanılmalıdır

 • Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 • Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın iyileşmesi bir yana seyrini olumsuz etkiler ve sağlığınıza zarar verir.
 • İlacı parmak ucuyla ince bir tabaka şeklinde tedavi edilecek bölgeye sürünüz. İlacı yavaşça masaj yaparak  uygulamanız emilimini arttıracaktır.
 • Skar dokusu üzerine jelin tamamen emilimi sağlanana kadar masaj ile sürülmelidir.
 • Taze yara izlerinin tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınılmalıdır.
 • Doktorunuzun özel bir önerisi yoksa günde birkaç kez uygulanmalıdır.
 • 1 yaşından büyük çocuklarda yara izi dokusuna günde 1 ya da 2 kez uygulanabilir.
 • Sert, eski yara izlerinin kapatılmasında, kullanımdan iyi sonuç almak için  ilgili bölgeye Contractubex‘i uyguladıktan sonra üzerini kapatıp, gece boyunca bekletilmelidir.

 

Contractubex’in Yan Etkileri Nelerdir?

Doğru ve düzenli kullanıldığında Contractubex’in pek fazla yan etkilerinin olmadığı gözlemlenmiştir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi, Contractubex’in içeriğindeki maddelere (Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin) duyarlı olan kişilerde ciddi yan etkiler görülebilir. Eğer içeriğindeki maddelere alerjiniz varsa uzman yardımı olmadan kesinlikle kullanmayınız.

Eğer yüzde, ağızda, dudakta, dilde ve boğazda şişme, nefes darlığı, kaşıntı, ürtiker, ateş v.b. durumlar ile karşılaşırsanız, bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Bu tarz durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Contractubex’in olası yan etkileri şunlardır:

 • Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, çukurluk ve damarların cilt üzerinde belirginleşmesi gibi yaygın görülen yan etkiler,
 • Contractubex krem sürüldüğünde genelde uygulanan bölgede yaygın olarak karıncalanma, uyuşma, tatlı kaşıntı durumları ise kremin onarıcı durumunun meydana getirdiği iyileştirme dönemi etkileri görülebilir, bu tedavi süreci ile alakalıdır. Ciddi değilse tedavi kesilmemelidir,
 • Bazı hastalarda kızarıklıklar görülebilir. Aşırı ve rahatsız edici bir kızarıklık varsa hemen doktora başvurulmalıdır.

Contractubex Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Contractubex krem kesinlikle açık yaralara sürülmemelidir, yaralar kabuk bağladığında kullanılmalıdır
 • Yeni atılmış dikişler ve yeni açılmış yaralarda kullanılmamalıdır, dikişler alındıktan sonra sürülebilir,
 • Ciltte oluşan lekelerin giderilmesi uzun sürebilir (bazen 4-6 ay), kesinlikle ara vermeden devam edilmelidir,
 • Contractubex yüz bölgesindeki yara izleri için kullanılacaksa bir doktora danışmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Doktorun önerisi dışında günde 2 defadan fazla kullanılmamalıdır.
 • Eğer çok eskiden oluşan izler için kullanılacaksa kremin yara üzerine gece sürülüp bekletilmelidir.

Contractubex Sivilce Ve Akne İzleri İçin Kullanılır mı?

Sivilce için kullanılacaksa, sivilcelerin hafiflemesi beklenir akabinde Contractubex Jel Krem tedavisine başlanır. Böylece cilt üzerinde oluşacak akne ve sivilce izleri kısa süre içerisinde kaybolacaktır.

Contractubex-kremin-faydaları

Contractubex Krem Fiyatı

 • Contractubex 120 gram jel: 102.99 TL
 • Contractubex 50 gram jel: 53,57 TL
 • Contractubex 100 gram jel: 91,50 TL

Contractubex Jel Hakkında Bazı Sorular

Contractubex jel hakkında sıkça sorulan sorular hakkında bilgiler vermenin yararlı olacağını ve soru işaretlerini gidereceğini düşünüyoruz.

Contractubex’i sigorta karşılıyor mu?

Contractubex doktorların reçete ile yazabildiği fakat SGK’nın karşılamadığı bir kremdir. Bu nedenle reçetesiz alabilmenizde mümkündür.

Contractubex yüze sürülür mü?

Eğer yüzünüzde yara izi, dikiş izi ya da ameliyat izi varsa contractubex kremi yüze sürülebilir, kremi yüzünüze ince tabaka şeklinde sürmeniz ve masaj yaparak yedirmeniz yeterlidir. Contractubex yüzde kullanımı herhangi bir yan etki göstermemektedir, fakat çok nadirde olsa kaşıntı ve diğer yan etkiler görülebilir. Bu nedenle contractubex’i yüze uygulamadan önce doktora danışmak yararlı olacaktır.

 

Contractubex jel ne zaman kullanılmalıdır?

Contractubex jel yaralar kuruduktan sonra, yanıklar iyileştikten ve dikişler alındıktan sonra sürülmelidir. Çünkü Contractubex iyileştirici etkiye sahip değildir, sadece yara izlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Contractubex’i emziren anneler kullanabilir mi?

Contractubex’in anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Yenidoğana yan etkileri bilinmediği için emziren annelerin kullanımı önerilmemektedir.

Contractubex sürüldükten sonra silinir mi?

Contractubex krem yaraya sürüldükten sonra silinmemelidir. Yaraya hafif masaj yaparak yedirilmeli ve tamamen emilmesi sağlanmalıdır.

Contractubex güneş lekelerinde kullanılır mı?

Contractubex krem güneş lekelerinde de kullanılmaktadır. Yanık bölgeye sürülüp hafif masaj ile yedirilerek güneş lekeleri kısa sürede giderilebilir.

 

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz