2019-2020 Erkek Kıvırcık Saç  Modelleri

2019-2020 Erkek Kıvırcık Saç  Modelleri

2019-2020 Erkek Kıvırcık Saç  Modelleri

Kıvırcık-erkek-saç-modelleri-2019-2020

Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi kıvırcık saç modelleri hacimli olmasına ve birçok şekillendirme olanağına sahip olmasına rağmen bakımı ve başa çıkması zor bir saç modelidir. Erkeklerde çok fazla görülmediği için kıvırcık saçlı erkeklerin çok kararsız kaldığı bir saç şeklidir. Peki kıvırcık saçlı erkekler hangi modelleri tercih etmelidir. Hangi saç kesimi kıvırcık saçlı erkekler için daha uygundur ve kıvırcık saç bakımı nasıl olmalıdır.

Undercut Saç Kesimi

Undercut- Saç- Kesimi

Undercut saçın yanlarının ve arkasının kısa kesildiği, ortasının ve üst kısımlarının ise oldukça uzun olduğu bir modeldir. Bu model yüzünüzün daha zayıf ve boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Son zamanlarda çokça tercih edilen bu model ile saçlarınızı şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Geriye Doğru Taramak

geriye-dogru-taranmis-erkek-sac-modelleri

Kıvırcık saçlı erkeklerin saçları ile başa çıkmada en çok kullanılan ve çok başarılı tercihlerden biride saçları geriye doğru taramaktır. Bunu jöle ve fön yardımıyla da yapabilirsiniz. Bunun için saçlarınızın biraz uzun olması daha şık bir görünüm elde etmenize yarayacaktır.

Mohawk Saç Modeli

mohawk-erkek-saç-modelleri

Mohawk saç modeli, hem erkek hem kızlar için kullanılabilen bir saç modelidir.  Mohawk saç modeli, üstte bırakılan saç uzunluğu seviyesine göre daha klasik bir görüntü oluşturmanız mümkün. Genellikle sporcuların ve pop şarkıcılarının tercih ettiği bir modeldir. Klasik kıyafet ve takım elbise tercihleri ile çok uygun olacak bir saç modeli değildir.

Kısa Saç Kesimi

Kısa -Saç- Kesimi

Kısa saç kesimi düz saçlarda olduğu gibi kıvırcık saçlı erkeklere de yakışmaktadır. Bu saç kesimi denenmeli ve yakışıyorsa tercih edilmelidir. Tüm saç modelleri herkese yakışmayabilir siz kendinize yakışanı tercih etmelisiniz. Eğer size yakıştığını düşünüyorsanız kısa saç kesimi sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Dağınık Saç Modeli

Dağınık- Saç- Modeli

Bazı erkekler için en iyi kıvırcık saç modeli dağınık bırakmaktır. Bu gelişigüzel görüntü, sizin yeni deneyimlere ve farklı seçenekleri kabul etmeye yatkın olan esnek kişiliğinizin bir yansıması olacak ve de zor olan kıvırcık saç bakımından sizi kurtaracaktır.

Kıvırcık Saç Bakımı

erkekler-icin-kivircik-sac-bakimi

  • Kıvırcık saçı temizliği için mutlak besleyici ve nemlendirici ürünler seçilmelidir. Kuru, yağlı veya normal saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar seçilmeli ve kullanıma alışmak için kullanılmalıdır. Özellikle kıvırcık ve dalgalı saçları aşınmaya karşı yumuşatmak ve saç kaybını azaltmak için bitki kökleri ile zenginleştirilmiş şampuanlar seçilmelidir. Bitkisel şampuanlar saçı temizlerken saçın sağlıklı ve güzel olması için gerekli özeni sağlar.
  • Saç kremleri de saç bakımının vazgeçilmez öğelerinden biridir. Saçlarınızın her zaman iyi görünmesi için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri erkek saç bakım kremi kullanmaktır. Kural olarak, saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra bakım kremini saç uçlarına uygulamalısınız. Bu şekilde saçlarınızın kırılmasını önlemeye yardımcı olup, güçlü şekilde uzamasını sağlarsınız. Eğer saçlarınız yağlı tipteyse haftada iki kez sadece saç uçlarına bakım kremi uygulamanız yeterli olacaktır
  • Saç dökülmesinin önüne geçmek ve saçlarını gürleştirmek için saç serumu kullanmak yararlı olacaktır. Saç serumunu düzenli olarak kullandığında saç yoğunluğunu tekrar kazandırır ve saçların gürleşmesine yardımcı olur. Sizin de saç dökülmesi probleminiz veya endişeniz varsa saç serumu kullanmaya başlayarak problemi çözebilirsiniz.
  • Kıvırcık saçların dökülmesi daha sık ve daha kolaydır. Aynı zamanda uzama hızı da oldukça düşüktür. Bu yüzden de saç dökülmesine karşı önlem almalısınız. Saçlarını özellikle kepeklenmeye karşı korumalısınız. Vitamin ve protein eksikliğine karşı dengeli beslenmelisiniz.
  • Saçlarını şekillendirmek için jöle kullanmayın. Kıvırcık saçlar jöleye karşı dayanıksızdır bu nedenle çabuk dökülür. Daha çok sprey ve doğal düzleştiriciler kullanmayı tercih edin. Saçlarınızdan sabah kullandığınız bakım ürünün kalıntılarını temizlemeden yatmayınız.
  • Saçlarınızın daha sağlıklı ve dayanıklı olması için fön ve röfle gibi ısıl işlemlerden kaçının, saçlarınızı doğal yöntemler ile düzleştirip kurumaya bırakın,
  • Kullandığınız saç bakım ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat ediniz. Özellikle erkekler bakım ürünlerini alırken çok fazla araştırma yapmadan almaktadırlar, oysa erkeklerde saç dökülmeleri ve kellik çok sık görülmektedir. Bu nedenle pahalı ürünleri değil kaliteli ürünleri araştırarak almak gerekir.

İlginizi Çekebilir:“Evde Saç Düzleştirme Kremleri Ve Teknikleri” yazımızı inceleyin.

 

Kıvırcık Saçları Doğal Yollardan Düzleştirme Yöntemleri

Her saçın kendine özgü zorlukları olduğu gibi saçları düzleştirmek de kolay olmaya biliyor. Saç düzleştirme de hem ısı kullanmadan hem de keratin bakımı gibi kimyasallar ürünler kullanmadan yapmak mümkündür. Evde saç düzleştirme için yapılan kremleri sizler için hazırladık.

1.     Sıcak Yağlar İle Masaj

Bu masajda zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı veya jojoba yağını ayrı-ayrı uygulayabilirsiniz. Yanmaz bir torba içerisine 3 yemek kaşığı yağ koyup, torbayı kaynayan bir su içerisine atın. Yağ yeterince ısındıktan sonra, parmak uçlarınızla masaj yaparak yağı saçınıza yedirin.

Ardından, saçlarınızı sıcak bir havlu ile sarın ve yaklaşık 35-40 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Sonrasında saçlarınızı şampuanla (saçınıza uygun bitkisel sabunlar tercihimizdir) yıkayarak bol su ile durulayın. Bu uygulama sayesinde saçlarınız parlak, yumuşak ve sağlıklı görünecektir.

erkek-sac-bakimi

2.     Yumurta ve Zeytinyağı

Orta uzunlukta saçlar için 1 yumurta ve 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Karışıma nemlendirici özelliği bulunan bal ile saç derisini derinlemesine temizleyen sirke de katabilirsiniz (2 çay kaşığı bal ve 3-4 çay kaşığı sirke).

Hazırladığınız maskeyi kuru saçlarınıza geniş ağızlı bir tarak yardımıyla dipten uca doğru eşit miktarda sürün ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bir bone takarak maskeyi en az yarım saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla yıkayabilirsiniz.

3.     Sirkeli Su

Bir miktar su içerisine (250 ml yeterli) 3-4 damla elma sirkesi damlatıp iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışımı önceden yıkadığınız saçlarınıza iyi sürüp 30 dakika bekledikten sonra, sirkenin kokusunun gitmesi için suyla durulayınız.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz