2019 Stor Perde Modelleri,Stor Perde Fiyatları,Stor Perde Temizliği

2019 Stor Perde Modelleri,Stor Perde Fiyatları,Stor Perde Temizliği

2019 Stor Perde Modelleri,Stor Perde Fiyatları,Stor Perde Temizliği

stor-perde-modelleri-2019

Ev tekstilinin en önemli yerini tutan perdeler geçmişten bu güne değin, büyük değişimleri ile göze çarpmaktadır. Çiçekli ve iri dallarıyla annelerimizin evlerini süsleyen perdeler şimdilerde çok farklı bir konuma gelmiş durumdadır.

2019 Stor perde modelleri çok renkli ve eviniz de çok şık duracak.Stor perde fiyatları geçen yıla göre biraz pahalı

Son zamanlarda sıkça tercih edilen ve her geçen gün farklı modelleri ile karşımıza çıkan stor perdeler özellikle mutfaklarda kullanılmasına rağmen yatak odası, çocuk odası ve salonda da kullanılan bir perde modelidir. Kiri ve kokuyu emmediği için tül perdelere oranla mutfaklarda daha çok tercih edilmektedir.

Stor perde kumaşları, polyester ve şantuk kumaştan yapılır. Bu gibi perdelerin etkileriyle beraber ister tavana ister duvara ya da herhangi dilediğiniz başka bir yerlere montajı yaptırabilirsiniz. Fakat montaj yaptıracağınız zemin düzgün bir biçimde olmalıdır. Diğer perde çeşitlerine göre evinizin içine ayrı bir güzellik katar ve misafirler evinizi daha farklı bir şekilde görecektir.

Stor Perdenin Faydaları

stor-perde-faydalari

 • Stor perdeleri çıkarmak ya da takmak oldukça kolay ve basit bir işlemdir.
 • Stor perdeler oldukça kolay temizlenebilen bir yapıya sahiptir ve kısa sürede kurutulabilir.
 • Çok fazla renk ve desen bulunduğundan diğer perdelere oranla daha zengin içeriğe sahiptirler.
 • Kullanışlıdır, kolay açılıp kapatılabilir.
 • Uzun ömürlüdür. Düzenli temizliği yapıldığında uzun süre kullanılabilir.
 • Tül perdelere oranla daha ucuzdur.

Stor Perde Temizliği

stor-perde-temizligi

Şıklığı ve kolay kullanımı nedeniyle, evlerin ve ofislerin neredeyse vazgeçilmez ve en popüler tercihi haline gelmiştir. Tabi ki kullanımı her geçen gün artan stor perdelerin temizliği de merak konusu olmaktadır. Peki stor perde temizliği neyle ve nasıl yapılabilir,

 • Stor perdelerinizi ağır kimyasallar kullanarak temizlemenizi önermiyoruz.
 • Temizlik için Arap sabunu kullanmanız öncelikli tavsiyemizdir. Bununla birlikte bulaşık deterjanı ve şampuan da kullanabilirsiniz.
 • Bir kova içerisine ılık su doldurun ve bir miktar Arap sabunu ekleyip iyice karıştırın,
 • Perdelerin aparatlarını söktükten sonra balkon veya terasınız da yere sererek ıslatınız.
 • Islattığınız perdeleri bir sünger veya yumuşak bir fırça yardımıyla ve hazırladığınız Arap sabunuyla silebilirsiniz.
 • Kirlenen süngerinizi temiz kovaya değil boş bir kovaya sıkın,
 • Perdelerinizi kenarlardan değil, orta kısımlardan başlayarak siliniz,
 • Perdenizin ön yüzünü suyla duruladıktan sonra arka yüzü de arap sabunuyla silin,
 • Ardından perdenizi bol su yardımıyla durulayın ve perdeyi kuru bir bez yardımıyla kuruladıktan sonra tekrar asabilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır

stor-perde-nasil-takilir

Stor perde çıkarmak kolay bir işlem olmasına karşın oluşabilecek kazalara karşı dikkatli davranılması gereken bir iştir. Çıkarılması için stor perde ile aynı hizaya gelmek için kullanılan merdivenin sağlam olması ve çıkaracak olan kişinin de merdivenlere sağlam basması gerekir. Stor perdenizi sararak çıkarmak yerine açık olarak çıkarmak daha kolay olacaktır. Zira stor perde sarıldığında oldukça ağır ve dengesiz olacaktır.

İki çeşit aparat vardır biri plastik ve kornişe çevrilerek takılır, diğeri ise metal olanıdır, bu da dübel ve matkap yardımıyla tavana ya da korniş üzerine takılabilir.

Aşağıdaki resimde 2 numaralı kısım kornişin arka kısmına, 1 numaralı uzun kısım ise kornişin ön tarafına gelir. 1 numaralı kısım yukarı doğru bastırıldığında perde yerinden çıkacaktır.

Stor Perde Fiyatları

stor-perde-fiyatlari

Stor perdeler en az 30×30 cm ebatlarında olmaktadır ve stor perde fiyatları 5-6 TL’den başlayarak artmaktadır. Perdenin modeli, boyu ve markasına göre fiyatları değişmektedir. Yerine göre 2000 TL’yi bulan stor perdelerde bulunmaktadır.

Bambu Stor Perde

bambu-stor-perde

Bambu Stor perdeler, uzak doğudan ithal bambu ağacından üretilmiş, farklı doku, desen ve renklerden  oluşan perdelerdir. Dokusu sayesinde ışık geçirgenliğini, tamamen tutabilmektedir. Bambu stor perdelerip ile kontrol edilen mekanik sistemlerdir.  Motorlu sistem ile çalıştırılabilmektedir.

Perdenin toplanması tercihe göre, rulo veya katlamalı olarak ayarlanabilmekte. En önemli avantajı ise kolay temizlenebilir olmasıdır. Nemli bir bez silinmesi yeterlidir. Perde ömrü oldukça uzun bir modeldir. Güneş ışığına maruz kalan perdelerin, zamanla renk dokusunda bozulmalar olabilmektedir, ancak bambu stor perdeler bu konuda gayet dayanıklıdır.

Ayrıca bambu perde modelleri renk renk ve kendine has desenleri ile satış noktalarındaki yerini almaktadır. Ünlü markaların yeni sezon perde stoklarında yoğun olarak Hasır perde modelleri bulunmaktadır.

Mutfak Stor Perde Modelleri

mutfak-stor-perde-modelleri

Mutfaklar kadınların evde en çok vakit geçirdikleri alandır. Mutfak stor perdeleri seçilirken pratik, temizliği kolay ve kokuyu tutmayan modeller tercih edilmelidir. Bu nedenle stor perdeler en çok mutfaklarda tercih edilmektedir. Özellikle küçük mutfaklarda her türlü boyu mümkündür.

Küçük bir mutfağı daha geniş göstermek için beyaz ve tonlarında mutfak dolapları ile duvarlar önceliktir. Koyu renkler odayı daha küçük gösterirken açık renk mobilyalar alanı daha ferah ve geniş yapar.

Mutfak stor perde modelleri seçilirken de mobilyalarınıza uyan tasarımlar tercih edebilirsiniz. Beyaz, kırık beyaz ya da açık bej rengi stor perdeler hemen hemen tüm mutfak dolapları ile uyum sağlamaktadır.

Çocuk Odası Stor Perde Modelleri

cocuk-odasi-stor-perde-modelleri

Çocuk odası stor perdesi, özellikle arabalardan hoşlanan erkek çocuklarınız için ideal bir tasarımdır. Çocuklarınızın bile rahatça açıp kapatabileceği kolay bir açma kapama sistemine sahiptir. Neme, gün ışığına ve gün ışığı sıcaklığına dayanıklıdır.

Çocuk odalarında renklilik, canlılık ve zevkli bir seçim yapmak isteyenlerin stor perdeleri gözden geçirmeleri yararlı olacaktır. Çocuk odaları hepimizin bildiği gibi cıvıl cıvıl olmaktadır bu nedenle perdelerin de odaya uygun olması gerekir. Stor perdeler de diğer perdelere oranla çok daha fazla model ve renk bulunmaktadır.

Renk ve model çeşitliliği sayesinde son zamanlarda ebeveynlerin çocuk odaları için en çok tercih ettiği modellerin başında gelmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz