2019 Erkek Uzun Saç Modelleri,Erkek Uzun Saç Bakımı

2019 Erkek Uzun Saç Modelleri,Erkek Uzun Saç Bakımı

2019 Erkek Uzun Saç Modelleri,Erkek Uzun Saç Bakımı

erkek-uzun-sac-modelleri-2019

Bilindiği gibi kadınlar tarih boyunca hep bakımlarına dikkat etmişlerdir. Kişisel bakım gibi saç bakımı da çok önem vermişlerdir. Erkekler ise saç bakımına kadınlara oranla çok çok az önem vermekteydi. Fakat son yıllarda erkeklerde kadınlar gibi saçına ve saç bakımına önem vermekte, traşsız ve fönsüz erkek neredeyse yok denecek kadar azalmaktadır.

Son yıllarda saç modelleri ve saç bakımına çok fazla dikkat eden erkekler uzun saç modellerini de sıkça tercih etmeye başladılar. Peki erkekler hangi uzun saç modellerini tercih etmeli, uzun saç modelleri tercih ederken nelere dikkat etmeli ve erkek uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

Erkek uzun saç modelleri birçok erkek tarafından cesurca bir tercih olarak görüldü ve uzun saç bırakan erkekler hep dikkat çekti. Bu nedenle uzun saç bırakırken, en doğru modelin tercih edilmesi daha iyi hissetmeniz ve daha cesur olmanız için çok önemlidir. Eğer saç uzatmak istiyorsanız bir uzman yardımı almak en doğru yol olacaktır. Peki uzman yardımı alma imkanınız yoksa ne yapılmalıdır? İşte bu yazımızda tercih edebileceğiniz erkek uzun saç modelleri hakkında gerekli önerileri bulabilirsiniz.

Erkek Uzun Saç Bakımı

erkek-uzun-sac-bakımı

Uzun saç bırakan erkeklerin kısa saçlılara göre daha fazla dikkat çektiği ve daha karizmatik olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Peki karizmatik görünmek için uzun saç bırakmak yeterli midir? Yeterli değilse ne yapmak gerekir?

  • Uzun saç ile birlikte sakal ve bıyık bırakarak bütünlük sağlayabilir ve daha karizmatik bir görünüm elde edersiniz.
  • Bileklik, kolye, toka gibi aksesuarlar uzun saç bırakan erkekler için çok önemlidir. Eğer giyim tarzınızda buna uygun ise bu aksesuarları mutlaka denemelisiniz.
  • Spor giyim ve sweatshirt ile uzun saçlarınızı daha tarz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Düz renkler ve fiziğinize göre dar modeller daha karizmatik olacaktır.
  • Sırt çantası uzun saçlı erkeklerin olmazsa olmazıdır.

Erkek Topuz Saç Modeli

erkek-topuz-sac-modeli

Topuz saç modelleri saçlarınızın arkasından ve tepeden bağladığınız saç modelidir. Saçını bağlamak isteyen erkeklerin en çok tercih ettiği modellerden biridir. Eğer kirli sakal bırakıyorsanız ya da küpe kullanıyorsanız bu modeli tercih etmek çok karizmatik olacaktır.

Yarım Atkuyruğu

yarim-atkuyrugu-sac-modeli

Saçınızın sadece üst kısmını toplayıp lastik tokayla sabitleyerek elde edebileceğiniz bir saç modelidir. Dalgalı ve düz saçlarda deneyebileceğiniz bir modeldir. Yarım atkuyruğu erkeklerde sık tercih edilen modellerden biridir.  Bu modeli denemeden asla kestirip atmayın en azından yakınlarınızdan geri dönüşler alabilirsiniz.

Dalgalı Uzun Saç Modelleri

dalgalı-sac-modelleri

Dalgalı uzun saçlarınız varsa çok şanslısınız demektir. Dalgalı saçlar hacimli olduğundan daha havalı görünebilirler. Dalgalı saçları kontrol etmek genellikle zordur, sizlerde dalgalı saçlarınız ile baş etmekte zorlanıyorsanız uzman yardımı alarak doğru kesim ve şekillendirmeler ile dalgalı saçları daha kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Dalgalı saçlarınızla birlikte kirli sakal bırakarak hipster görünümü elde edebilirsiniz.

Kıvırcık Uzun Saçlar

kıvırcık-uzun-saclar

Kıvırcık saç modelleriyle baş etmek oldukça zordur. Aslında doğru model ile kıvırcık saçlar çok daha tarz bir hale gelebilir. Kıvırcık saçlarda uzun modeller denemek çok doğru bir tercih olacaktır. Size en çok yakışan kıvırcık uzun saç modelini bularak sıcak bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kıvırcık saçlı erkekler çok daha cana yakın ve sıcak dururlar, bu durumu uzun saç modelleriyle birlikte çok daha karizmatik bir hale dönüştürebilirsiniz.

Atkuyruğu Uzun Saç Modelleri

atkuyrugu-sac-modelleri

Atkuyruğu saç modelleri artık çok sık ve hemen her yerde görülebilmektedir. Özellikle son zamanların sinema filmlerinde oyuncuların tercih ettiği atkuyruğu modelleri birçok genç erkek tarafından da tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

Undercut Saç Modeli

Undercut-sac-modeli

Undercut saçları sadece kısa saçlar değil, uzun saçlar da kullanılabilen ve çok şık duran bir modeldir. Mesela saçlarının ense ve yan kısımlarını çok kısa, üst kısımlarını uzun şekilde kullanıp, yukarıdaki fotoğraftaki gibi topladığında ortaya çok orijinal bir görünüm çıkacaktır. Bu model daha karizmatik görünmenizi sağlayacaktır. Undercut uzun saçları iş yemeklerinde ve takım elbiseyle deneyerek muhteşem bir tarz elde edebilirsiniz.

Örgülü Saçlar

örgülü-saclar

Çok fazla tercih edilen bir model olmasa da örgülü erkek saç modeli tercih edebileceğiniz bir modeldir. Denemeden kestirip atmamak gerekir fakat bu model biraz cesaret istemiyor diyemeyeceğiz. Dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz ve farklı bir tarz oluşturabileceğiniz değişik bir modeldir.

Özellikle spor ile uğraşanların tercih edebileceği, farklılığınızı hissettirebileceğiniz bir modeldir. Birçok örgülü model bulunmaktadır. Bu modellerden herhangi birini değişik kıyafetler ile tercih edebilirsiniz.

Uzun Mohawk Saçlar

uzun-mohawk-sac-modeli

Mohawk alından ense kısmına kadar saçın bir şerit halinde uzatılarak bu kısmın dikilip şekil verildiği saç modelidir. Bu model saçlar değişik renkte boyanarak punk bir tarz elde etmenizi sağlayabilir. Düz kendi orijinal saçınızın özelliklerini koruyarak da kullanmanız mümkündür.

Erkek saç modelleri arasında mohawk saç modeli modasını kaybetmeyen modeller arasında sayılmaktadır. Bu modelin kendine has yapısı çoğu erkeğin hoşuna gitmektedir. Bu saç modelini uzun saçlı erkeklerde deneyebilir. Uzun saçlara sahipseniz ve farklı bir tarz düşünüyorsanız mohawk saç modeli tam size göre diyebiliriz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz