2019 Saç Örgü Modelleri,Kolay Örgü Saç Modelleri

2019 Saç Örgü Modelleri,Kolay Örgü Saç Modelleri

2019 Saç Örgü Modelleri,Kolay Örgü Saç Modelleri

Kolay-örgü-saç-modelleri

Kolay-örgü-saç-modelleri

Birçok bayan saçlarını örmek ister fakat örgü saç modelleri bana yakışır mı diye düşünür. Fakat örgü saçlar eski klasik örgü modellerinden farklı olarak daha çok model ile karşımıza çıkmaktadır. Bu farklı modellerden size en çok yakışanı deneyerek bulabilir ve 2019 saç örgü modelleri incelemeniz için hazırlandı.

Örgü saçlar bayanları daha cool ve sempatik göstermektedir. Özellikle sarışın bayanlara kolay örgü saç modelleri  mutlaka denemelerini tavsiye ediyoruz. Tabii ki size en çok yakışan örgü saç modelini yakınlarınıza danışarak bulabilirsiniz.

kız çocukları saç örgü modelleri

kız çocukları saç örgü modelleri

Örgü saç modelleri hem şık durmakta hemde kolay kolay bozulmamaktadır. Bu nedenle bayanların birçok ortamda tercih edebileceği ve kurtarıcı bir modeldir. Örgü modellerin yapımı ve bakımı zor olduğu için bayanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Fakat kız çocukları saç örgü modelleri çok sevdikleri için anneler kızlarını kıramazlar, bu nedenle kız çocukları çok tercih ederler. Yazımızda kız çocuğu örgü modellerine de değineceğiz.

Küçük Örgü Modeli

Küçük Örgü Modeli

Küçük Örgü Modeli

Zenci örgü saç modeli de diyebileceğimiz küçük örgü modeli özellikle çocukların ilgisini çekse de, yetişkin bayanların da tercih edebileceği bir modeldir. Eğer farklılığı seviyorsanız sizlerde sosyal medyadan seçeceğiniz bir modeli saçlarınıza uygulayarak daha farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Topuz Örgü Saç Modeli

Topuz-Örgü-Saç-Modeli

Topuz-Örgü-Saç-Modeli

Topuz modellerinde çok fazla çeşitlilik olduğu gibi örgü modellerinde de çok fazla çeşitlilik bulunuyor. Topuz örgü modeli için ilk olarak istediğiniz topuz modeline karar vermeniz gerekmektedir. Dilerseniz saçlarınızın tamamını örerek ve topuz yaptırarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ya da  sıkı bir topuz modeline uygun örgü modeli detayı da yaptırabilirsiniz.

Düğüm Örgü Saç Modeli

Düğüm-Örgü-Saç-Modeli

Düğüm-Örgü-Saç-Modeli

Bahar ayının gelmesiyle klasik saç örgü modelleri yerine daha hacimli ve havalı örgü saç modelleri tercih edilmektedir. Örgü modelleri arasında en çok beğeneceğiniz modellerden biri olmaya aday yeni modelimiz de düğüm örgü saç modeli. Eğer sağlıklı saçlarınız varsa hiç korkmadan deneyebileceğiniz dolgun bir modeldir.

Istakoz Kuyruğu Örgüsü

Istakoz Kuyruğu Örgüsü

Istakoz Kuyruğu Örgüsü

Kendinizi örgü saçlara hazır hissediyorsanız deneyebileceğiniz modellerden biri de ıstakoz kuyruğu örgüsü modelidir. Ensenizden bir parça saç alın ve saçınızı geri kalanını omzunuza bırakın. Ardından, kalan saçları alın ve saç örgünüze ulaşıncaya kadar kıvrımlı, parça-y efekti oluşturarak saç örgüsünün altına sarın. Son olarak, sarılı saçları elastik  volüme sokun!

Taç Örgü Saç Modeli

Taç Örgü Saç Modeli

Taç Örgü Saç Modeli

Başlangıç için, saçlarımızı tarayıp yandan ayırıyoruz. Baştan bir tutam alarak yaklaşık beş sıra Fransız örgü şeklinde örüyoruz. 5 sıra ördükten sonra, normal örgüye geçiyoruz. Saçlarımızı normal örgüyle uçlara kadar örüp ardından küçük bir plastik toka ile bağlıyoruz. Saçımızın diğer tarafına geçip orayı sadece normal örgüyle örüyoruz. Tacın üst şeridini oluşturacak fransız örgüsünü hafifçe gevşetiyoruz.

İki tarafta da örgümüz oluştuğunda, normal örgü altta kalacak şekilde tacımızı oluşturuyoruz.Örgü ucunu arkada tel toka ile tutturuyoruz. Eğer örgü ucunuz uzun kalırsa, geriye doğru kıvırabilirsiniz. Eğer biraz daha vaktiniz varsa, örgünüzün altından uzanan saçlarınıza bir maşa kullanarak dalga verebilir ve taç örgü saç modeli deneyebilirsiniz.

Salyangoz Örgü Saç Modeli

Salyangoz Örgü Saç Modeli

Salyangoz Örgü Saç Modeli

Salyangoz örgü saç modeli özellikle genç kızların mezuniyet törenleri, okul partileri ve doğum günlerinde tercih edebilecekleri ve mükemmel görünebilecekleri bir tercih olacaktır. Yapımı kolay olmasa da arkadaşlarınızdan alacağınız geri dönüşler, katlandığınız zahmeti unutturacaktır.

Kafes Örgüsü Saç Modeli

Kafes-Örgüsü-Saç-Modeli

Kafes-Örgüsü-Saç-Modeli

Geçtiğimiz sezonlardan farklı olarak bu sezonun örgüleri oldukça karmaşık ve kafes stilinde. Yapması sanıldığı kadar zor olmayan kafes örgüsü saç modeliboho çizgiye de göz kırpıyor. İster iş kadını olun, ister öğrenci olun, ister özel bir davete gidecek olun kafes saç örgü modeli her tür kıyafete, her tür topluma uyum sağlayan hem çok kolay hem de çok ama çok şık bir örgü saç modeli.

Sarmal Örgü Saç Modeli

Sarmal Örgü Saç Modeli

Sarmal Örgü Saç Modeli

Sarmal örgü saç modeli başın orta kısmından başlayıp tüm saçın örülmesi ile ortaya çıkan bir modeldir. Son olarak kenar kısımlar örülür ve saça taç görünümü kazandırılır. Bu örgü yapılış bakımından balıksırtı örgü bilmeyenler için zor gibi görünse de aslında çok kolay yapılabilecek bir modeldir. Kullanımı da saçı tam anlamıyla toplamasından dolayı son derece rahat olmaktadır.

-Bu saç örgüsünü yapmadan önce saçın kenar kısımlarını aynı kalınlıkta kalacak şekilde ayırın.

-Ortada kalan kısımdan balıksırtı örme işlemine başlayabilirsiniz.

-Ne taraftan sarmaya başlamak isterseniz saçı örerken o tarafa doğru örün.

-Orta kısım bitip de kenarlara başlamanız gerektiğinde kulak üstü hizadan saçı örmeye devam edin.

-Saçı örerken çok fazla sıkmayın. En son tüm başınızı çevirip ördükten sonra saçın kalan uç kısmını da örüp saçın ayrımlarının belli olduğu çizgilerin üzerinden sarın.

-Tel toka ile başınıza sabitleyin.

Fransız Örgü Saç Modeli

Fransız Örgü Saç Modeli

Fransız Örgü Saç Modeli

Fransız örgü saç modeli günlük hayatınızda da bir jean ve kazakla da sokak stiline uyarlayabileceğiniz gibi akşam bir davete giderken de kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı tarayın ve örgünüzün tutması için saç spreyi sıkın. Saçınızın üst tarafından tarak yardımıyla yarısını ayırın ve aldığınız saçı tekrar üç parçaya ayırın. Klasik bir örgü yaparak başlayın. Saçınızın alt yarısının her iki yanından tutamlar alarak saç örgüsüne eklemeye başlayın. Örgünüzün sonuna geldiğinde bir toka yardımıyla saçınızı bağlayın. Örgünüzü iki yandan çekerek gevşemesini sağlayın.

İskelet Örgü Saç Modeli

İskelet Örgü Saç Modeli

İskelet Örgü Saç Modeli

Öncelikle saçı iki yandan ve bir ortadan olmak üzere 3 parçaya ayırıyoruz. Yanlardaki saçları toka ile tutturuyoruz ve ortaya ayırdığımız saçı balıksırtı şeklinde örüyoruz. Ancak bu balıksırtı aşağıya doğru genişlemiyor, hatta daralarak ilerliyor. İskelet örgü saç modeli kulağın üst hizasına kadar getirince yanlardaki parçaları da örgüye katıyoruz. Gayet sıkı bir şekilde saç bitinceye kadar örmeye devam ediyoruz.

Hale Örgü Saç Modeli

Hale-Örgü-Saç-Modeli

Hale-Örgü-Saç-Modeli

Gayet Helenistik bir hava veren Hale örgü saç modeli biraz uğraştırıcı, ancak çok hoş, romantik bir görünüm sağlıyor. Bunun için ensenin tam ortasından başlayarak saçı örüyoruz. Her bir örgü ilmeğinde, o hizada bulunan saçları örgüye katıyoruz. Saçlar enseden yukarı doğru toplanarak, başın etrafında örgüden bir taç oluşturuyoruz. En sonda kalanları da örgünün altına doğru dolandırıyoruz.

Balık Sırtı Örgü Saç Modeli

Balık-Sırtı-Örgü-Saç-Modeli

Balık-Sırtı-Örgü-Saç-Modeli

Saçı fön suyuyla veya suyla ıslatıp tarayın. Başın tepe noktası ile göz bebeklerinin arasında kalan bölümden, bir tutam saç alın. Tutamı, üç eşit parçaya bölüp bir iki defa düz örün.

Elinizdeki tutamlara kenarlardan saç ekleyerek örgüye devam edin. Saçın tamamını örgüye kattıktan sonra düz örgüyle devam edin ve saç ucuna toka takarak balık sırtı örgü saç modeli bitirin.

Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Hollanda Örgüsü Saç Modeli

Hollanda örgüsü saç modeli, şu sıralar oldukça moda. Bu modanın temsilcilerinden biri de Kim Kardashian. Hatta bu örgüye Kim Kardashian saç örgüsü de deniliyor. Hollandalılarla özdeşleşmiş bir saç örgüsü olan bu örgüsü ters örgü olarakta bilinir. Oldukça şık duran bu örgüyü siz de kendinize ya da sevdiklerinize uygulayabilirsiniz.

Bu örgüyü diğer örgü modellerinden ayıran en önemli fark, örgü kesitlerinin üstten değil alttan geçmesidir.Öncellikle saçlarınızı iyice tarayınız. Saçlarınızda elektriklenme olursa su dolu bir spreyle saçlarınızı nemlendirin. Saçı tepeden iki eşit parçaya ayırın. Aldığınız saç tutamını üç eşit parçaya ayırın ve örmeye başlayın.

Ombre Örgü Saçlar

Ombre-Örgü-Saçlar

Ombre-Örgü-Saçlar

Ombre örgü saçlar, saç uçlarına boya yapılarak saçın orijinal renginden daha açık bir renk elde edilmesiyle, saça bir ışıltı kazandırmaktır. Ombre örgü saç, günümüzde çok farklı renk seçenekleri ile yapılmaktadır. Örneğin en popüler renk olan sarı ve tonları ile, gri ile, bakır tonları ile ve kızıl tonları ile yapılmaktadır.

Ombreli saçlarda çok şık duran bazı örgü modelleri şunlardır: Fransız örgüsü, Hollanda örgüsü, halat örgüsü, balık sırtı örgü, ikili örgü modelleri, hale örgü (Helenistik örgü), kafes örgü, örgülü topuzlar (hem dağınık hem de daha sıkı taranmış topuzlarda veya topuzların altında veya topuzları sarmalayan), sarmal örgü

Mısır Örgü Saç Modeli

Mısır Örgü Saç Modeli

Mısır Örgü Saç Modeli

Mısır örgü saç modeli, eğer iş kadını iseniz hem daha ciddi bir görünüşe hem de çok şık bir görüntüye kavuşmanızı sağlamaktadır. Saç modeliniz gün boyu hiç bozulmadan, ilk yapıldığı andaki gibi, formunu korur. Mısır örgü saç modeli için saçınızı önce ister enseden, ister tepeden atkuyruğu yaparak toplayın ve saçınızı ikiye ayırın.

Lütfen her bir parçanın eşit kalınlıkta olmasına özen gösterin. Ardından briyantin ile saçlarınızı hafifçe yağlayabilirsiniz. İkiye ayırdığınız saç tutamlarının altından çok ince tutam alın ve karşı tarafa koyarak örmeye balayın. Burada dikkat edeceğiniz en önemli şey örmek için aldığınız ince saç tutamlarınız çok sıkıştırarak birbirine geçirmeniz.

Aksi halde mısır örgü saç modelini tamamlasanız bile saçların örgüleri içten gevşemeye başlıyor. Bütün saç boyunu sağdan aldığınız ince tutamı sola, soldan aldığınız ince tutamı sağ koyarak sıkı sıkı ördüğünüz mısır örgü saç modelini bitirirken ucuna ince bir lastik bağlamak suretiyle bitirin. Dilerseniz bu mısır örgüsü atkuyruğu saç modelini dolayarak örgü topuz haline de getirebilirsiniz.

Şelale Örgü Saç Modeli

Şelale Örgü Saç Modeli

Şelale Örgü Saç Modeli

Şelale örgü saç modeli kullanarak yaratabileceğiniz onlarca saç modeli var. Şelale örgü saç modeli her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir.

Görünüş olarak baktığınızda yapılışı zor gibi görünse de alıştırma yaptıkça ve nasıl yapacağınızı iyice kavradığınız zaman kolaylıkla sahip olabileceğiniz bir saç modeli olan Şelale örgü saç modeli özellikle omuz hizasında veya biraz daha uzun saçlara yapıldığında hem daha güzel görünüyor hem de bozulmadan daha uzun süre kalabiliyor.

Çapraz Örgü Saç Modeli

Çapraz Örgü Saç Modeli

Çapraz Örgü Saç Modeli

Marjinal olan ve farklı olmayı sevenler için çapraz örgü saç modeli görüyoruz. Bu modeli elde edebilmek için öncelikle başın iki şakak bölgesinde eşit boyutta olacak şekilde tutamlar alarak arkaya doğru çapraz bir formda artımlı şekilde örgü yapılır. Daha sonra ise bu örgüler birbiri üzerinden atlatarak x işareti şekli verilir. Oldukça farklı, çok zor olmayan ve ilgi çekici bir model olarak uygulanabilir.

Halat Örgü Saç Modeli

Halat Örgü Saç Modeli

Halat Örgü Saç Modeli

Sezonun olmazsa olmazları arasında yer alan halat örgü saç modeli, oldukça cazip bir modelle stilimize damga vurmaya hazırlanıyor. Halat örgü saç modeli nasıl olup da açılmadığına şaşıranlardansanız, artık küçük sırrını öğrenip siz de uygulayabilirsiniz. Saçınızı sıkıca atkuyruğu yaptıktan sonra, iki parçaya ayırın.

Her iki parçayı da, ayrı ayrı, saat yönünde döndürdükten sonra; saatin tam tersi yönünde birbirlerine sarın ve lastik tokayla tutturun. Görünümünüzü sabitlemek ve saçınızı şekillendirmek için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Farklı Örgü Saç Modelleri

Farklı Örgü Saç Modelleri

Farklı Örgü Saç Modelleri

Son zamanlarda farklı olmak isteyen bayanların sıkça başvurduğu ve sosyal medya ile sık-sık karşılaştığımız çok değişik ve çeşitli farklı örgü saç modelleri mevcuttur. Saç modellerinde sınır tanımayan ve çok ilginç ve bir o kadar da cool örgü modelleri görmekteyiz. Sizlerde ilginç ve şık bir saç modeli düşünüyorsanız farklı modellere sosyal medyadan göz atarak seçebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    Yorum Yaz