Yedikuyular Kayak Merkezi,Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyat,Yedikuyular Kayak Merkezi Ulaşım

Yedikuyular Kayak Merkezi,Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyat,Yedikuyular Kayak Merkezi Ulaşım

Yedikuyular-Kayak-Merkezi

Yedikuyular-Kayak-Merkezi

Şehrin ilk kayak merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezi Dulkadiroğlu İlçesine bağlı, Ulutaş Mahallesinde yer almaktadır. Şehir merkezine sadece 17 km uzaklıkta olan tesis, bu özelliği taşıyan az sayıda kayak merkezlerinden biridir. Yedikuyular Kayak Merkezi ,Kahramanmaraş’ın kuzeydoğu yamacında, Ahır Dağı’nın 2050 m yüksekliğindeki Milcan Tepesi adı verilen dağlık alandan başlar ve kuzey yamacına doğru ilerler.

Hem sucuk-ekmek keyfi yapmak, amatör olarak kaymak için herkesin akın ettiği Yedikuyular yolu kış aylarında hafta sonları yoğun trafikte uzun kuyruklar oluşur ve bitmek bilmeyen yol çilesi haline gelirdi. Kayak merkezi ile birlikte bu yolu genişletme/onarım çalışmalarına  da başlamıştır. Şehir merkezinden Yedikuyular Kayak Merkezi’ne ulaşan yol çift şeritli olup, ortalama %8 eğime sahip virajlı ve dik bir yoldur. Yedikuyular kayak merkezi rakımı 1.833 metre ile  2.044 metre arasındadır.

Yedikuyular Kayak Sezonu

Yedikuyular-Kayak-Sezonu

Yedikuyular-Kayak-Sezonu

Kış aylarında yaklaşık 3-4 ay aktivite yapmaya elverişlidir. Mevkide kar kalınlığı sezon ortalamasında 1 metreyi bulmaktadır. Kış sezonunun bol kar yağışı alması durumunda yedikuyular kayak sezonu daha uzun olacağı düşünülmektedir. Sadece kış etkinlikleri değil, yaz etkinlikleri içinde çok elverişli iklime sahiptir.

Yedikuyular Hava Durumu

Yedikuyular-Hava-Durumu

Yedikuyular-Hava-Durumu

Kahramanmaraş Yedikuyular kayak merkezine gitmeye karar verenlerin en çok merak ettiği konuların başında yedikuyular hava durumu nun elverişli olup olmadığı gelmektedir. Tabi ki yedikuyular hava durumu gitmek isteyenler için önemli ve bunun için yedikuyular kayak merkezi yönetimi tarafından günlük olarak hava durumu payaşılmaktadır. Yedikuyular hava durumunu öğrenmek için  Yedikuyular Kayak Merkezi sitesi veya meteoroloji kaynaklarını inceleyin.

Yedikuyular Kayak Merkezi Ulaşım

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Ulaşım

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Ulaşım

Kayak merkezine kendi aracınızla ulaşmanız çok kolay olmakla birlikte Yedikuyular Kayak Merkezi’ne hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki gün otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yedikuyular Kayak Merkezi nerede derseniz kayak merkezi kent merkezine 13 km mesafede ulaşımı kolay bir mevkidedir.

Hareket yeri: Büyükşehir Belediyesi karşısı
Hareket saati: 10:30
Geri dönüş saati: 15:00

Yedikuyular Kayak Merkezi Konaklama

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Konaklama

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Konaklama

Yedikuyular Kayak Merkezi Konaklama, şehir dışından gelmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biride konaklamanın nasıl olacağıdır. Yedikuyularda şuan için konaklama alanı bulunmamakla birlikte şehir merkezine 8-10 dakikalık bir mesafede olması avantaj sağlıyor. Kahramanmaraş şehir merkezinde, öğretmen evi, sağlık evi, apart evler, birçok otel ve misafirhaneler bulabilirsiniz.

KAHRAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU – Şehit Hanifi Çakallıoğlu Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu İletişim Bilgileri

Adres: İsmetpaşa Mah. Zübeyde Hanım Bul. No 22 DULKADİROĞLU / KAHRAMANMARAŞ

Telefon: (0344) 225 55 80 – 225 55 81

Yedikuyular Kayak Merkezi Fiyatları

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Fiyatları

Yedikuyular-Kayak-Merkezi-Fiyatları

Yedikuyular Kayak Merkezi fiyatları giriş, mescit ve otopark ücretsizdir. Sadece tesiste kiraladığınız ekipmana ödeme yapıyorsunuz. Kendi kayak takımınız ve teçhizatınız var ise onları kullanabilirsiniz. Tesisteki ödemeler nakit olarak alınmaktadır, şu an için kart veya kredi kartı ile ödeme yapılamamaktadır. Kayak öğrenecekler için özel eğitimi saatlik olarak verilmekte, istenilen grup halindeki eğitimler için ise % 20 indirim uygulanmaktadır.

KAYAK EĞİTİM ÜCRETİ : 150,00 TL (SAAT)
KAYAK EĞİTİM GRUP ÜCRETİ : 80,00 TL (KİŞİ BAŞI FİYATI EN AZ 5 KİŞİ, SAAT)
KAYAK TAKIMI : 40,00 TL (GÜNLÜK)
KAYAK KIYAFETİ : 40,00 TL (GÜNLÜK)
KIZAK : 20,00 TL (SAAT) (SONRAKİ HER SAAT İÇİN 5 TL)
GÖZLÜK : 15,00 TL (GÜNLÜK)
KASK : 20,00 TL (GÜNLÜK)
SNOWBOARD : 40,00 TL (GÜNLÜK)
KAR MOTORU : 50,00 TL (TURU-ARAÇ BAŞI)
ATLI KIZAK : 50,00 TL (TURU-ARAÇ BAŞI)
ATV MOTORU : 50,00 TL (TURU ARAÇ-BAŞI)

Yedikuyular Teleferik Fiyatları

ÖĞRENCİ SİVİL
1 ÇIKIŞ 5,00 TL 6,00 TL
YARIM GÜN 30,00 TL 40,00 TL(SKİPASS)
TAM GÜN 50,00 TL 60,00 TL(SKİPASS)

 

YÜRÜYEN BAND 1 ÇIKIŞ 1 TL

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz