2019 Abajur Modelleri,Salon Abajur Modelleri,Abajur Fiyatları

2019 Abajur Modelleri,Salon Abajur Modelleri,Abajur Fiyatları

2019 Abajur Modelleri,Salon Abajur Modelleri,Abajur Fiyatları

2019-Abajur-Modelleri

2019-Abajur-Modelleri

Yapay ışık kaynağı olan 2019 abajur modelleri evinizin hemen her yerinde kullanabilirsiniz.  Abajurlar ezin her köşesine ayrı bir hava kazandıracaktır. Sizlerde evinizde ışık kaynağı olmasının yanında şıklığıyla da abajurlardan faydalanarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz.

Abajur alırken öncelikle evinizde nasıl bir ortam istediğinize karar vermeniz gerekir. Spor, klasik, bohem ya da modern bir ortam istiyor olabilirsiniz. Bunun için uygun salon abajur modelleri seçmek yararlı olacaktır.Abajur fiyatları seçim aşamasında kafaları karıştıran en önemli husus.

Salon abajur modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus da salon için abajurun aydınlatma görevi üstlenmiş olduğudur. Abajur neticede temel işlevi aydınlatma olan bir dekorasyon ürünüdür. Dekorasyon tamamlayıcı bir niteliği olsa da asıl görevinden bağımsız bir abajur kullanımı çok da doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Bu sebeple abajur seçerken aydınlatmadaki başarısını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Abajur Modelleri

  • Abajur alırken öncelikle evinizde nasıl bir ortam istediğinize karar vermeniz gerekir.
  • Abajurun mobilya ve diğer eşyalarınızla uyumlu olmalıdır.
  • Yer döşemelerine uygun ve sırıtmayacak bir model olmalı,
  • Duvar tavan ya da odalardaki diğer elemanlarla uyumlu olmalıdır.
  • Eğer abajura dikkat çekmek istiyorsanız canlı renkler ya da diğer eşyalardan farklı fakat sırıtmayan bir abajur tercih edin,
  • Eğer odanız renkli ve cıvıl-cıvıl ise daha sade bir abajur modeli tercih ederek dikkatleri abajura çekebilirsiniz.
  • Eğer abajuru aydınlatmada kullanmak istiyorsanız, beyaz ışığı tercih etmeniz yararlı olacaktır.
  • Loş ve otantik bir ortam istiyorsanız, sarı ışığı tercih edebilirsiniz.
  • Abajuru yerleştirmek istediğiniz alanı önceden düşünüp ona uygun büyüklükte ve uzunlukta bir abajur seçilmelidir.
Salon-Abajur-Modelleri

Salon-Abajur-Modelleri

Eğer yatak odasında yatak başına bir abajur yerleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kısa ve sarı ışıklı bir abajur tercih edebilirsiniz.

Evinizde dar ve uzun bir alanda abajur görmek istiyorsanız, ince dar, uzun ve her alana sığabilecek bir abajur tercih edebilirsiniz.

Eğer uğraşı seven biriyseniz kendi yapacağınız bir abajur modeliyle hem evinize şıklık katabilir, hem de daha uygun fiyata şık bir abajur modeline sahip olabilirsiniz. Ayrıca evinizde kendi yaptığınız aksesuarlar görmek sizleri de mutlu edecektir.

Abajur-Çeşitleri

Abajur-Çeşitleri

Salon abajur modelleri için seramik, metal, cam, kumaş ve ahşap en sık kullanılan üretim malzemeleridir. Modern bir salon dekorasyonunuz varsa metal ve cam ağırlıklı bir abajur tercih etmeniz yerinde olacaktır. Modern görünüme uygun bu malzemeler ile üretilmiş abajur çeşitleri oldukça etkili bir dekorasyon sonucu almanızı sağlayacaktır.

Salon abajur modelleri için kullanılan aydınlatma teknolojisinde harcadığınız elektrik ve sağladığı aydınlatma da oldukça önemlidir. Abajur modelleri seçerken dilerseniz LED teknolojiye sahip abajur çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde farklı çeşitlerde ışık alabilirken az elektriğin tüketiliyor olması büyük avantajdır. Halojen ve klasik tarzdaki lambalar da yeni üretilen abajur çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Eğer bohem bir ev dekorasyonuna sahipseniz alacağınız abajurun oda ile uyumlu olması çok önemli olmakla beraber, bazen rastgele seçeceğiniz bir abajur da bohem odalarda çok farklı durabilir. Bohem oda dekorasyonları genellikle cıvıl cıvıl olmaktadır buna uygun bir abajur da odanın havasını bozmayacaktır.

Şık, otantik, modern ve dikkat çekici yaşam alanlarını her geçen gün daha sık görmekteyiz. İnsanlar yaşam alanlarında konfordan çok daha fazlasını elde etmek isteyebilir ve bu çok doğal bir istektir. Salon, oturma odası, yemek odası ve çalışma odası gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz lambader modelleri ile yaşam alanlarınızı çok daha cazip bir hale getirebilirsiniz.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz