Umca Damla Nedir, Umca Damla Ne İşe Yarar,Umca Solüsyon

Umca Damla Nedir, Umca Damla Ne İşe Yarar,Umca Solüsyon

Umca_Solüsyon

Umca_Solüsyon

Umca damla ana vatanı Güney Afrika olan, pelargonium sidoides (Afrika sardunyası) kökü ekstresinden üretilmiştir. Ana vatanı Güney Afrika olan bu bitki Afrika’da geçmişten günümüze kadar tamamlayıcı ve geleneksel tıbbın bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Umca özü ekstresi, sinüzit, bronşit, anjin (boğaz ağrısı), burun akıntısı (viral enfeksiyonlara bağlı) ve farenjitte etkili olduğu bilinen bir bitkisel üründür. Pelargonium sidoides, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan antiviral özelliklere sahiptir.

Ayrıca antioksidatif özelliklerinin yanında bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Umca damla, bağışıklık sisteminin güçlendirmenin yanında solunum epitel hücrelerinin silia vurum sıklığını arttırarak balgam söktürücü etkiye sahip olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir:“Fucicort Krem Nedir,Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır,Fucicort Krem Faydaları” yazımızı inceleyin.

 

Umca Damla Neye İyi Gelir

Umca_Damla_Neye_İyi_Gelir

Umca_Damla_Neye_İyi_Gelir

Umca damla neye iyi gelir sorusu son günlerde oldukça merak edilen konuların başında gelmektedir. Umca damla, 1 yaş üstü herkesin kullanabileceği, özellikle günümüzde ebeveynlerin çocuklarında sıkça kullandığı bağışıklık sistemini güçlendiren tamamlayıcı tıp ürünüdür. Bilinen kullanım alanları şunlardır;

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Akut ve kronik enfeksiyonların tedavisinde,
 • Üst solunum yollarının tedavisinde,
 • Kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde,
 • Öksürük,
 • Ateş,
 • Sinüzit,
 • Bronşit,
 • Farenjit,
 • Burun akıntısı,
 • Boğaz ağrısı,
 • Halsizlik ve yorgunluk gibi yakınmalarda tıbbi tedaviye yardımcı olmaktadır.

Umca Damla Kadınlar Kulübü

Umca_Damla_Kadınlar_Kulübü

Umca_Damla_Kadınlar_Kulübü

Yıldızd: arkadaşlar merhaba,,, bana bir eczacı arkadaşım tavsiye etmişti, 2 yıldır soğuk algınlığı ve halsizlik hallerinde büyüklere 25 damla 3-8 yaş arasına 12 damla olmak üzere kullanıldığında ben 3 çocuğumda da faydası gördüm, hastalığı hafif atlatıp ilerlemesini engellediği düşünüyorum. Ayrıca tıp ta ki tanıdığım birçok kişiden aynı tavsiyeyi aldım, tamamen bitkiseldir…

Herdaimsen: umarım faydalı olabilirim bende tv de Ender Saraçtan duydum sonra bir arkadaşımda bağışıklık sistemi ve kulak burun boğaz enfeksiyonlarında etkili olduğunu duydum. Başladım kullanmaya 1 şişe daha yeni bitti zaten eczanelerde zor bulunuyor tükeniyor 2.şişeyi aldık, hepimiz hastalık geçirdik, çok şükür maşallah diyeyim hasta olmadık onu kullananlı hakikaten etkili. Bence kullanın sürekli tavsiyemdir. Umarım etkisi her zaman devam eder.

Patya77: evet umca bağışıklık sistemini güçlendiriyor benim oğlumda mide bulantısı yaptı ama arkadaşlarım memnunlar bende immuzing kullandım oğluma yaradı yan etkide yapmadı umca ya da immuzing kullanabilirsiniz ama çocuğunuz yuvaya ya da kreşe giden çocuksa kullanın evdeki çocuklara gerek yok bence?

Umca Damlanın Yan Etkileri Nelerdir?

Umca damla kullanan hastalarda en sık gözlenen yan etkiler, karın ağrısı, bulantı, kusma ve ishal gibi sindirim sistemini ilgilendiren şikayetlerdir. Sindirim sisteminde gözlenen bu şikayetlerin görülme sıklığı son derece düşüktür ve çoğu zaman umca damla zararları tedavisinin sonlandırılmasını gerektirecek şiddette değildir.

Umca damla sadece alt ya da üst solunum yollarında enfeksiyonu olan kişilerde kullanılmalıdır, eğer sapasağlam bir kişide kullanılırsa, herhangi bir etkisi olmaz. Fakat hastalığa yakalanma oranını azalttığı bilinmektedir. Umca damla gluten içermez, bu nedenle çölyak hastalarında da kullanılabilir. Favizm hastalığı olanlarda da bir soruna yol açmaz. Umca damla, şeker hastalarının diyetini bozacak kadar şeker içermediğinden, şeker hastalarında da kullanılabilir.

Umca Damla Hamilelerde Kullanımı

Umca_Damla_Hamilelerde_Kullanımı

Umca_Damla_Hamilelerde_Kullanımı

Umca damlanın anne sütüne geçip geçmediği herhangi bir çalışma ile yapılmadığından bilinmemektedir, bu nedenle, umca damla hamile bayanlara ve emziren annelere verilmemelidir. Doktora ve fitoterapi uzmanlarına danışılmadan hamile bayanlara verilmemelidir.

Umca Damla Kimlerde Kullanılmamalıdır

Umca damla içerisindeki maddelere karşı aşırı hassasiyeti ve alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır. Kanama eğiliminin yüksek olduğu hastalar ve antitrombotik (kan pıhtılaşmasını engelleyici) ilaçlar kullananlarda kullanılmamalıdır. Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı olanlarda yeterli çalışma olmadığından kullanımı önerilmemektedir.

Ayrıca 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanımı önerilmemektedir. Doktor veya fitoterapi uzmanı tavsiyesi olmadan 1 yaşın altındaki bebeklerde umca kullanımı önerilmemektedir.

 

İlginizi Çekebilir:“Boy Uzatma Kürü,Boy Uzatma Egzersizleri” yazımızı inceleyin.

 

Umca Damla Kullanım Şekli Ve Dozu

 • Yetişkin ve 12 yaş üzerindeki çocuklarda günde 3 defa 30 damla kullanımı önerilmektedir.
 • 6-12 yaş aralığındakilerde günde 3 defa 20 damla olarak kullanımı önerilmektedir.
 • 1-5 yaş aralığındakilerde günde 3 defa 10 damla olarak kullanılması önerilmektedir.

Umca Damla, yemekten yarım saat önce bir miktar su ile birlikte içilmelidir. Hastalığın nüksetmemesi için hastalığın belirtilerinin tamamen ortadan kalkmasından sonra 1-2 gün daha kullanmak yararlı olacaktır. Umca açıldıktan sonra oda sıcaklığında 6 ay kullanılabilmektedir.

Bunun dışındaki kullanımlar doktor önerisi ile olmalıdır. Daha fazla dozlarda almak sağlık sorunları oluşturabileceğinden kaçınılmalıdır.

Umca Damla Fiyatı 2019

Umca_Damla_Fiyatı_2019

Umca_Damla_Fiyatı_2019

Umca damla 20 ml ve 100 ml olarak iki farklı formda üretilmektedir. Eczanelerde satış fiyatı şubat 2019 itibariyle şöyle;

Umca 20 ml fiyat: 44 TL

Umca 100 ml fiyat: 58 TL

İnternetten almayı düşünürseniz daha uygun fiyata bulmanız mümkün.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz