2019 Saç Renkleri,Ombre Saç Renkleri,Erkek Saç Renkleri

2019 Saç Renkleri,Ombre Saç Renkleri,Erkek Saç Renkleri

2019 Saç Renkleri,Ombre Saç Renkleri,Erkek Saç Renkleri

2019_trend_saç_renkleri

2019_trend_saç_renkleri

Saç renginizi değiştirmek alınması zor bir karar olmakla birlikte doğru tercihler yapıldığında muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz. Teninize en uygun saç rengini bulmak zor olsa da mümkündür. Şu renk sana çok yakışır gibi arkadaş yorumu almak yerine bir uzman yardımı almak doğru saç rengini tutturmak ve sonunda pişmanlığı yaşamamak için oldukça önemlidir.

Size en çok yakışacak ya da sizin kendinize en çok yakıştırdığınız saç rengi hangisidir. Bunu öğrenmenin en kolay yollarından biri de son zamanlarda oldukça moda olan uygulamaları indirip denemek ve saç renklerinin sizde nasıl göründüğünü gözlerinizle görmektir. Bunun için “Hair Color” adlı uygulamayı indirerek deneyebilirsiniz. Android ve İOS tabanlı cihazlarda kullanabileceğiniz bu uygulama yardımıyla kendi fotoğrafınız üzerinde bir saç rengi deneyebilirsiniz.

Değişime hazırsanız doğru yerdesiniz. En yeni saç renkleri, 2019 saç renkleri ve trendleri nelerdir. Saç rengini değiştirmek bazen cesaret istiyor peki siz de saç renginizi değiştirmeyi düşündünüz mü? Düşündüyseniz doğru yerdesiniz.

Ten renkleri soğuk ve sıcak renkler olarak ikiye ayrılmaktadır. Soğuk ten rengi beyaz ve açık tenliler için, sıcak ten rengi ise esmer ve kumrallar için kullanılmaktadır. Peki soğuk ve sıcak tenlere en uygun ombre saç renkleri hangileridir.

Öncelikle sıcak cilt renkleri için; kestane, bronz kahve, parlak kumral, altın çikolata gibi renkler yakışır, soğuk ten rengi için; buzlu çikolata, küllü sarı, parlak küllü sarı, bitter çikolata gibi renkler daha çok yakışmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir:“Ombre Saç Modelleri 2019,Kısa Saç Ombre Modelleri 2019” yazımızı inceleyin.

 

Kestane Saç Rengi

Kestane_Saç_Rengi

Kestane_Saç_Rengi

Gizemli ve bir o kadar da çekici olan kestane saç rengi esmer ten renklerinin yanı sıra buğday ten renklerine de yakışan bir saç rengidir. Kestane rengi saç tercih ederken ten renginiz açık ise koyu kestane saç rengi, ten renginiz koyu ise açık kestane saç rengi tercih etmelisiniz. Böylece saç renginiz ten renginizin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Bronz Kahve Saç Rengi

Bronz_Kahve_Saç_Rengi

Bronz_Kahve_Saç_Rengi

Bronz kahve saç rengi birçok bayanın kullanabileceği bir tondur. Koyu bir saç rengi olmasına rağmen, çok koyu değil açık bir tona sahiptir. Bu yüzden beyaz tenliler de, esmerler tenlilerde bronz kahve saç rengi tercih edebilirler.

Sarışın bayanlarda sarı saçları kapatırken kullanılabilir ve saçların yeşile benzer bir tonda görünmesini sağlayabilir. Bronz kahve saç rengi ile altın, mercan, kahve ve bronz renklerde makyaj yapılarak bir bütünlük oluşturulabilir.

Parlak Kumral Saç Rengi

Parlak_Kumral_Saç_Rengi

Parlak_Kumral_Saç_Rengi

Işıltılı ve parlak bir saç istiyorsanız, parlak kumral size ideal olacaktır. İri dalgalı saçlara sahip olanlar, saç telleri kalın olanlar, mat ve sönük ciltlere sahip olanlar parlak kumral saç rengi tercih edebilirler. Özellikle mat bir cildiniz varsa parlak saçlar tam size göre denilebilir.

Altın Kahve Saç Rengi

Altın_Kahve_Saç_Rengi

Altın_Kahve_Saç_Rengi

Altın kahve saç rengi, kahve ana rengi üzerine altın tonlarında yansımalarla karşımıza çıkan bir saç rengidir. Altın tonda yansımalara sahip olduğu için esmerler, buğday tenliler ve beyaz tenlilere de yakışan bir saç rengidir. Eğer çok açık tenli ve pembemsi bir cildiniz varsa daha açık tonda altın kahve öneririz.

Buzlu Kahve Saç Rengi

Buzlu_Kahve_Saç_Rengi

Buzlu_Kahve_Saç_Rengi

Kahve saç rengi ve tonları son zamanların en gözde renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Buzlu kahve saç rengi ise genellikle buğday tenli bayanlara yakışmaktadır. Buğday ten ile buzul kahve saç rengi birleştiğinde ortaya inanılmaz güzel bir görüntü çıkacaktır.

Küllü Sarı Saç Rengi

Küllü_Sarı_Saç_Rengi

Küllü_Sarı_Saç_Rengi

Soğuk tenli bayanların vazgeçilmezlerinden başında küllü sarı saç rengi gelmektedir. Küllü sarı içerisinde gri tonlamaların bulunduğu ve sarının en açık tonudur. Daha çok açık tenli, mavi ve yeşil gözlü bayanlara yakışan bir saç modelidir. Balyaj, highlights, ombre gibi modellerde küllü sarı saç rengi tercih edilebilir.

Karamel Sarı Saç Rengi

Karamel_Sarı_Saç_Rengi

Karamel_Sarı_Saç_Rengi

Karamel sarı saç rengi, esmerlere en çok yakışan sarı tonlarından biridir. Esmer birçok bayanın ve ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği bu renk sayesinde, aydınlık ve enerjik bir saç rengine sahip olabilirsin. Saçlarınızı karamel sarısına boyattıktan sonra eski halinizi bir daha hatırlamak istemeyebilirsiniz.

Bu renk tonu ile gayet mutlu ve bir o kadar da şık saçlara sahip olacaksınız. Karamel sarı saç orta ve uzun saçlara yakışacağı gibi buğday tenli kadınlara da oldukça yakışan bir saç rengidir.

Bitter Çikolata Saç Rengi

Bitter_Çikolata_Saç_Rengi

Bitter_Çikolata_Saç_Rengi

Bitter çikolata saç rengi ile siyah saç renklerini ayırt etmek zor olabilmektedir. Bitter çikolata saç rengi siyah ile kahverengi arasında bir renktir ve gölgeyi andırır. Bronz tenliler ve buğday tenliler için tercih edilebilecek ideal bir renktir. Saça parlak, hacimli ve bakımlı bir görünüm kazandırır.

Beyaz tenli bayanlarda kullanabilir fakat çok beyaz tenli bayanların tercih etmemesi gerekir. başka saç renklerine geçiş oldukça kolay olmaktadır

Kumral Saç Rengi

Kumral_Saç_Rengi

Kumral_Saç_Rengi

Kumral saç rengi ten rengine ve yüz yapısına göre birçok kadına yakışmaktadır. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar, katlı kesim saç modeline sahip olanlar, uzun ve düz saçlı olanlar, mavi gözlüler, kahverengi göz rengi olanlar ve geniş alın yapısına sahip kadınlara  daha çok yakışmaktadır. Sizlerde bu saydığımız özelliklere sahipseniz kumral saç rengi deneyebilirsiniz.

Ombre Saç Renkleri

Ombre_Saç_Renkleri

Ombre_Saç_Renkleri

Ombre saç renkleri arasında en çok tercih edilen renk hepimizin de bildiği ve gördüğü üzere sarı ombre saç rengidir. Saçlarda şık durmasından dolayı genel olarak bayanlar bu tonları tercih ederler. Ombre saç modeli tercih edenler farklı saç renklerine sahip olabilirler.

Önemli olan doğru tonların tutturulmasıdır. Ombre birçok saç rengine uygulanabilmektedir bunlardan bazıları ise mavi ombre saç, pembe ombre saç, mor ombre saç, küllü sarı ombre saç, gri ombre saç gibi ombre saç renkleridir.

2019 İlkbahar-Yaz Saç Rengi

2019- İlkbahar-Yaz -Saç -Rengi

2019- İlkbahar-Yaz -Saç -Rengi

2019 yılına girdiğimiz bu günlerde ve yaz ayları yaklaşırken yaz hazırlıkları da başlamaktadır. Kadınlar ise yaza girmeden önce ilk olarak hangi saç modelini tercih edecekleri çok önem arz etmektedir.

Bu sene en çok tercih edilen yaz saç renkleri ise parlak küllü sarı saç rengi, balköpüğü saç rengi, parlak kumral saç, toffee karamel saç rengi, krem karamel ve bal karamel saç rengidir.

Sizlerde bu saç renklerinden birini saç yapısı ve ten renginize en uygunu olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Böylece 2019 yaz saç rengi tercihinizi yapmış olursunuz.

 

İlginizi Çekebilir:“Evde Kısa Saç Toplama,Kısa Saç Toplama Modelleri 2019” yazımızı inceleyin.

 

Karamel Saç Renkleri

Karamel_Saç_Renkleri

Karamel_Saç_Renkleri

Karamel saç rengi, Jennifer Lopez ve Beyonce gibi birçok ünlünün de yıllardır vazgeçmeden tercih ettiği şık bir modeldir. Karamel saç rengi tercih edenlerin dikkat edeceği en önemli nokta ise istenilen tonun doğru şekilde uygulanmasıdır. Bunun için bir uzman yardımı almak doğru olacaktır.

Doğal bir görünüme sahip olan karamel saç rengi, bakır, toffee, balköpüğü, çikolata ve küllü olmak üzere birçok şık modele sahiptir. Peki karamel saç rengi kimlere yakışır? Şimdi gelelim karamel saç renkleri ve bu renklerin kimlere daha çok yakıştığının ayrıntılarına;

Bal Karamel Saç Rengi

Bal_Karamel_Saç_Rengi

Bal_Karamel_Saç_Rengi

Bal karamel saç rengi, karamelin en sıcak tonu olan saç rengidir. Balköpüğü ve açık karamel tonun karışımı diyebileceğimiz bir renktir.

Hava açık ve güneş tepede ise bu renk her tarafa ışıltı saçacak ve pozitif bir havaya bürünmenizi sağlayacaktır. Altın ve bakır karışımı dokunuşlarla zenginleşen rengi ve ışıltılı parlaklığı ile tüm gözleri üzerinize çekeceksiniz.

Bakır Karamel Saç Rengi

Bakır-Karamel_Saç_Rengi

Bakır-Karamel_Saç_Rengi

Beyaz ve bronz ten rengine sahip bir bayan iseniz kesinlikle bakır karamel saç rengi ve tonlarını birlikte kullanmalısınız. Ten renginizle muhteşem uyum sağlayacak bir saç rengidir ve saçlarınıza canlılık katacak bir renktir. Tek yapmanız gereken ayda bir saç renginizde rötuşlar yaptırmak olacaktır.

Koyu Karamel Saç Rengi

Koyu_Karamel_Saç_Rengi

Koyu_Karamel_Saç_Rengi

Koyu karamel saç rengi, özellikle esmer ve buğday tenli bayanlara çok yakışmaktadır. Bununla birlikte sıcak ten rengine sahip bayanların tercih edebileceği bir renktir.

Orta uzunluktaki saçlar ile çok şık durmakta ve koyu karamel saç rengi, renkli gözleri daha fazla vurgulamaktadır. Kırık fön ve saç uçlarına yapılacak dalgalar ile koyu karamel saç rengi çok daha güzel bir görünüme kavuşturulabilir.

Küllü Karamel Saç Rengi

Küllü_Sarı_Saç_Rengi

Küllü_Sarı_Saç_Rengi

Küllü karamel saç rengi özellikle renkli gözlü ve buğday tenli bayanlar çok yakışmaktadır. Beyaz tenli ve soluk tenli bayanlara kesinlikle tavsiye etmediğimiz bir modeldir. Orta boy ve uzun saçlar için uygun bir renktir. Düz ya da katlı kesim saçlarda tercih edilebilir.

Küllü karamel saç rengi naturel bir makyaj, uzun kirpikler, nude renk bir ruj  ile tamamlandığında muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

Altın Karamel Saç Rengi

Altın Karamel Saç Rengi

Altın Karamel Saç Rengi

Altın karamel saç rengi, beyaz tenli ve buğday tenli kadınlara oldukça yakışan bir modeldir. Karamel saç renkleri arasında en çok tercih edilen renklerden biridir. Altın karamel saç, uzun, düz ve dalgalı saçlarda oldukça güzel bir görüntü kazanmaktadır. Aynı zamanda ilkbahar ve yaz aylarının en dikkat çekici saç renklerinden biridir.

Çikolata Karamel Saç Rengi

Çikolata Karamel Saç Rengi

Çikolata Karamel Saç Rengi

Çikolata karamel saç rengi, özellikle beyaz tenli hanımların vazgeçilmez karamel ton tercihidir diyebiliriz. Kahve tonlu saçı seven hanımlar, tercihinizi açık kahveden yana yapmak istiyorsanız çikolata karamel saç rengi tam size göre bir renktir.

Sert bir yüz ifadesine sahipseniz çikolata karamel saç rengi yüzünüze yumuşak bir ifade katacaktır. Aynı zamanda saçlarınıza parlaklık ve doğallık katacaktır.

Erkek Saç Renkleri 2019

Erkek Saç Renkleri 2019

Erkek Saç Renkleri 2019

Kadınlar eskiden beri saçlarına özen göstermekteydi fakat son zamanlarda kadınlarda çok daha farklı modeller ile karşımıza çıkarak bizleri hayrete düşürmeye başladılar. Pe ki tüm bu değişimleri gören erkekler de bir değişiklik olmadı mı? Tabi ki oldu erkeklerde son yıllarda bayanlar gibi saçlarına ciddi özen göstermeye başladılar. Özellikle erkek saç modellerinde inanılmaz tarzlar ile karşılaşmaktayız.

Tüm bu gelişmelere şimdilerde farklı saç renkleri ile karşımıza çıkan erkeklerde eklendi. Özellikle sporcuların tercih ettiği saç renk ve modelleri genç ve aktif insanların dikkatini çekmekte ve bu rüzgara kapılan erkekler rengarenk saçlar ile karşımıza çıkmaktadır. Peki 2019 erkek saç renkleri nelerdir?

Erkekler kadınlara oranla şıklık yerine beyazlayan saçları kapatmak için saçlarını boyamaktadır. Erkeklerde saç boyama işlemi yapılırken özellikle saçın tonuna dikkat edilmelidir. Boyama işlemi erkeğin kaş ve bıyıklarına uygun tonlarda olmalıdır. Kaş ve bıyık genellikle saçlardan sonra beyazlayacağı için çok koyu bir saç rengi ile mevcut kaş ve bıyık rengi uyum sağlamazsa hoş olmayan bir görünüm olabilir.

 

İlginizi Çekebilir:“2019 Erkek Uzun Saç Modelleri,Erkek Uzun Saç Bakımı” yazımızı inceleyin.

 

Erkek Gri Saç Rengi

Erkek Gri Saç Rengi

Erkek Gri Saç Rengi

Erkekl gri saç rengi modası 2015 yılında başladı ve bu moda akımı yükselerek hala devam etmektedir. Gri saç daha çok siyah saçlı insanlara yakışmaktadır. Siyah saçlılara yapıldığında kaş ve sakalınızla uyumlu olacaktır.

Saçın griye boyanması öncelikle saçın tonunun açılmasıyla olacağından saçlarınız yıpranabilir. Bu hassas işlemin uzman bir kuaför tarafından yapılması gerekir. Ayrıca gri saç rengi tercih eden erkekler hem daha havalı hem de çok karizmatik bir görünüme kavuşmaktadırlar.

Erkek Sarı Saç Rengi

Erkek Sarı Saç Rengi

Erkek Sarı Saç Rengi

Erkekler saçını sarıya boyatabilmektedir. Fakat sarı doğal bir saç rengidir. Son zamanlarda birçok ünlü futbolcunun (Lionel Messi, Neymar gibi) saçlarını sarıya boyatması özellikle gençlerde olmak üzere büyük bir sarı saç modası başlatmıştır.

Erkek sarı saç rengi, özellikle beyaz tenli erkeklere yakışmaktadır. Esmerlere çok fazla yakışmasa da dikkatleri üzerine çekecek bir tarz oluşturmaktadır.

Erkek Mavi Saç Rengi

Erkek Mavi Saç Rengi

Erkek Mavi Saç Rengi

Erkek mavi saç rengi, çok yaygın olarak tercih edilmese de bazı erkeklerin tercih ettiği bir renktir. Özellikle siyah ile bir araya geldiğinde çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Beyaz tenli erkeklere yakıştığı gibi esmer erkeklere de oldukça yakışmaktadır. Siyah ila karıştırıldığında esmerlerde çok daha şık ve dikkat çekici olabilmektedir.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz