Dekoratif Yastık Yapımı,Dekoratif Yastık Kılıfı

Dekoratif Yastık Yapımı,Dekoratif Yastık Kılıfı

Dekoratif Yastık Yapımı,Dekoratif Yastık Kılıfı

Dekoratif Yastık Yapımı

Dekoratif Yastık Yapımı

Aslında çok üzerinde durulmasa da, son zamanlarda dekoratif yastıklar evinize modern ve klasik tarzlar vermek için kullanabileceğiniz dekor ürünleridir. Sizler de evinizin birçok bölümünde dekoratif yastıkları kullanarak her türlü ortamı yakalayabilirsiniz.

Rengarenk çeşit çeşit yastıklar evinize ve odalarınıza faklı bir hava katacaktır. Birçok model, birçok desen ve renkte dekoratif yastık bulmak artık çok kolay, evinizin herhangi bir bölümü için dekoratif yastık bulmakta zorlanmayacaksınız.

Artık internetten alış veriş imkanı ile bu modellerin hepsine ulaşmanız çok kolay. Bununla birlikte hazır almak istemeyenler için dekoratif yastık yapımı da çok kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

Dekoratif Yastık Kılıfları

Dekoratif Yastık Kılıfları

Dekoratif Yastık Kılıfları

Dekoratif yastıklar gibi, dekoratif yastık kılıfları bulmakta artık çok kolay, ve her türlü yastık boyutu için dekoratif yastık satılmakta ve dikilmektedir. Sizler de evinizde dekoratif yastık kılıfı dikebilirsiniz.

Birçok malzemeye ulaşmak ve hazır olarak satın almak artık çok kolay, buda evde dekoratif yastık yapımı ve diğer dikiş işlerini yapmayı mümkün kılmaktadır.

Dekoratif Kırlent

Dekoratif Kırlent

Dekoratif Kırlent

Dekoratif kırlent bulmak oldukça kolay olsa da birçok modeli ve yapımı bulmak kolay olmayabilir. Burada da yardımımıza dikiş evleri ve dikiş diken terziler gelmektedir. Örgü kırlent modelleri, keçe kırlent modelleri ve bargello kırlent modelleri çok fazla satılmayan fakat diktirebileceğiniz modellerdir.

Örgü Kırlent Modelleri

Örgü Kırlent Modelleri

Örgü Kırlent Modelleri

Yün örgü kırlent modelleri genellikle kış aylarında kullanılan, daha çok tiftik iplerinden yapılan modellerdir. Örgü kırlentler çok şık görünmekle birlikte, çok kullanışlı olmayabilir. Bu yüzden bu tarz kırlentleri misafir odası yastıklarında kullanmak daha doğru olacaktır.

Örgü kırlent modelleri dantel masa örtüsü yapımı gibi düşünebilirsiniz. Sık iğne ya da ağ örgüsü ile birleştirebileceğiniz modellerdir. Sizlerde kullanmak istediğiniz alan ve zamana uygun kumaş ve iplikler ile çok şık örgü kırlent modelleri yapabilirsiniz.

Patchwork Yastık Modelleri

Patchwork Yastık Modelleri

Patchwork Yastık Modelleri

Patchwork ya da kırkyama modelleri bizlere eskilerden kalan hatıralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçoğumuzun anne ve anneanneleri kırkyama yastık modelleri dikmiştir. Anıları tazelemek ve nostaljik ürünler ile evimizi dekore etmek için kırkyama en doğru tercih olacaktır.

Patchwork yastık modelleri eskilere geri dönmek hatıraları yadetmek için birebir olduğu gibi evimizdeki eski ve işe yaramaz kumaşları değerlendirebileceğimiz en doğru yöntemlerden biridir.

Kırkyama modelleri, günümüzde modernleştirilmiş olarak giyimde, ev tekstilinde ve çanta gibi aksesuarlarda çok şık tasarımlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Sizde elinizdeki kumaşları kullanarak çok şık patchwork yastık modelleri tasarlayabilirsiniz.

Keçe Kırlent Modelleri

Keçe Kırlent Modelleri

Keçe Kırlent Modelleri

Keçe, koyun, deve, lama, tavşan gibi memeli hayvanların yünleri ile tiftik keçisinin kıllarının su, sabun ve ısı yardımıyla oluşturulan alkali bir ortamda liflerinin birbiri arasına girmesi ile elde edilen sıkıştırılmış bir kumaş çeşididir.

Keçe ile birçok dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Keçe kırlent modelleri de evinizde farklı ve şık duracaktır. Beğeneceğiniz bir modeli alabilir ya da keçe dikimi yapan birilerine diktirebilirsiniz. Keçe kırlent modelleri de birçok kırlent modeli gibi şık durmaktadır. Dekoratif olarak ta sıkça kullanılmaktadır.

Bargello Kırlent Modelleri

Bargello Kırlent Modelleri

Bargello Kırlent Modelleri

Bargello kırlent modelleri, dokuma desenli kırlent olarak ta bilinmektedir. Birçoğunuzun da bildiği üzere etamin kumaş üzerine işlenerek yapılmaktadır. Bargello kırlent modelleri, evinize şıklık katacak ve dekorasyonunuzu tamamlarken odalarınızı harika bir görünüme kavuşturacaktır.

Bu modeli de dekorasyonunuza göre tercih edebilir ve istediğiniz her renkte işletebilirsiniz. Bargello tekniği nakış ile kırlent dışında bargello çanta, bargello yatak örtüsü, bargello cüzdan ve bargello paspas gibi birçok ürün yapabilirsiniz

 

Dekoratif Pullu Yastıklar

Dekoratif Pullu Yastıklar

Dekoratif Pullu Yastıklar

Dekoratif pullu yastıklar da birçok yastık modeli gibi şık durmaktadır. İhtiyacınıza göre farklı şekillerde tasarlayarak birçok pullu yastık yapabilirsiniz. Daha çok karşımıza göz ve yüz desenli olarak çıksa da son zamanlarda kalpli pullu yastık, kirpik yastık, çiçekli pullu yastık ve dekoratif pullu ombre yastık modelleriyle de karşımıza çıkmaktadır. Sizlerde istediğiniz herhangi bir modeli seçerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Dikişsiz  Yastık Yapımı

Dikişsiz  Yastık Yapımı

Dikişsiz  Yastık Yapımı

Dikiş dikmekle uğraşmamak isteyenler ve dikiş dikmeyi bilmeyenler için dikişsiz yastık yapımı çok dikkat çekici gelebilir.

Dikişsiz yastık yapımı derken yanlış anlaşılmamalı, birkaç dokunuş ile kumaşları yastığa sararak çok güzel bir yastık elde etmek mümkün, böylece istediğinizde evinizde fazla bulunan kumaşları değerlendirebilir ve faklılıklar ile eğlenceli bir dekorasyon yapabilirsiniz. Şimdi bazı dikişsiz yastık modelleri hakkında görselleri inceleyebiliriz.

Bebek Odası Dekoratif Yastık Yapımı

Bebek Odası Dekoratif Yastık Yapımı

Bebek Odası Dekoratif Yastık Yapımı

Dekoratif yastık yapımı denilince akla sadece salon, yatak odası ve oturma odası yastıkları gelmemelidir. Dekoratif yastık modelleri evin her yerinde olduğu gibi bebek odasında da kullanılabilir.

Bebek odası dekoratif yastık yapımı, çocuğun oda düzeni ve renk yoğunluğuna göre birçok model ve ebat tercih edilebilir. Son zamanlarda en gözde çocuk odası dekoratif yastık modeli olarak bulut ve yıldız yastıklar tercih edilmektedir.

Neredeyse tüm çocuk odalarında görmeye başladığımız bulut yastık modelleri ve yıldız yastık modellerini sizde çocuk odasında tercih ederek çok şık bir yatak dekore edebilirsiniz.

Kalpli Yastık Yapımı Örnekleri

Kalpli Yastık Yapımı Örnekleri

Kalpli Yastık Yapımı Örnekleri

Kalpli yastık yapımı oldukça kolay ve bir o kadar da güzel dekoratif üründür. Birçok kadın ve genç kız odalarında kalpli ürünleri görmeyi sever. Bu nedenle kalpli yastık yapımı hakkında gerekli bilgileri öğrenip sevdiklerinize kalpli yastıklar yapabilirsiniz.

Çok şık ve anlamlı bir hediye olacaktır. Eğer evde bulunan tişört, kazak ve diğer kumaşlardan kendi ellerinizle kalpli yastık yapacak olursanız bu daha anlamlı ve unutulmayacak bir hediye olabilir. Özellikle bayanlar için pembe renkli yastılar yapabilirsiniz.

Kokoş Yastık Yapımı

Kokoş Yastık Yapımı

Kokoş Yastık Yapımı

Kokoş ama bir o kadar da vazgeçilmez yastık yapımı çok kolaydır. Renk renk yapılabilir, sadece kanepe ve koltukların üzerine değil yatak üstünü de süsleyecek çok şık bir dekoratif parçadır. Kokoş yastık yapımı zor görünse de aksine çok kolay bir modeldir.

Sizlerde birçok örneği inceleyerek kokoş yastık modeli ile evinizin birçok yerini süsleyebilirsiniz. Özellikle de kız çocukları kokoş yastıklara bayılacak ve odalarında en sevdikleri parça olabilecektir.

Bulut Yastık Yapımı

Bulut Yastık Yapımı

Bulut Yastık Yapımı

Bulut yastık yapımı da oldukça kolaydır. Özellikle genç kızlar ve çocuk odalarında tercih edilebilen şık ve şirin bir yastık modelidir. Yapımı çok kolay olduğundan evinizdeki kumaşları değerlendirerek birçok bulut yastık modeli yapabilirsiniz.

Kız çocukları için bulut yastıkları pullu yastık olarak ta yapabilirsiniz. Böylece daha şirin ve şık bir yastık modeli ile odayı dekore etmiş olursunuz.

Yıldız Yastık Yapımı

Yıldız Yastık Yapımı

Yıldız Yastık Yapımı

Yıldız yastık Yapımı da aynen bulut yastık yapımı gibi çok kolay ve bir o kadar da şık durmaktadır. Yıldız yastık yapımında da bulut yastık yapımındaki gibi pullu modelleri deneyebilirsiniz. Genç kız ve çocuk odalarında tercih edebileceğiniz şık ve şirin bir yastık modelidir.

Kız çocukları için pembe ve tonlarında yıldız yastık yapımı tercih edilebilecekken, erkek çocuklarında mavi, kırmızı ve tonları tercih edilebilir.

Yastık Süsleme Modelleri

Yastık Süsleme Modelleri

Yastık Süsleme Modelleri

Yastık süsleme modelleri denilince akla birbirinden şık ve bir o kadar da çok model gelmektedir. Sizlerde hayal dünyanıza göre birçok yastık süsleme modeli arasından istediğinizi seçerek yastıklarınıza uygulayabilirsiniz.

Kelebekli, yıldızlı, gözlü, kirpikli, takım armalı, arabalı, pullu, çizgi film karakterli ve daha birçok dekoratif parça ile yastık süsleme yapabilirsiniz.

Dekoratif Yastık Kumaşları

Dekoratif Yastık Kumaşları

Dekoratif Yastık Kumaşları

Dekoratif yastık kumaşları çok fazla çeşitlilik arz etmektedir. Tabi ki kullanım alanı, zamanı ve rengine göre farklı kumaş çeşitleri tercih edilebilmektedir. Yaz aylarında kadife ve pamuklu kumaşlar yerine keten kumaş ve polyester içermeyen kumaş tercih edilmelidir. Keza kış aylarında da kadife ve pamuklu kumaşlar tercih edilebilir.

Yatak odalarında saten kumaşlar tercih edilebilecekken, salonlarda mobilyalara uygun kumaş çeşitleri (genellikle döşeme kumaşları) tercih edilmelidir.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz