2019-2020 Tesettür Gelinlik Modelleri

2019-2020 Tesettür Gelinlik Modelleri

Yaz aylarının yaklaşması ile düğün sezonları da başlamakta ve düğün sektörü hareketli günler yaşamaktadır. Hayatının en güzel gününde hayal ettiği en güzel gelinlik ile evliliğe adım atmak isteyen gelin adaylarını da heyecan sarmaktadır. Gelinlik beğenme ve alma dönemi heyecanlı ve güzel olduğu kadar yorucu da olmaktadır. Peki gelin adayları bu dönemde nelere dikkat etmeli ve gelinlik alırken nelere öncelik vermelidir.

Tesettür gelinlik modelleri, straplez gelinlik modellerinin kapatılması ile oluşturulur. Tesettür gelinlik dikiminde straplez modellere göre kol ve yaka çalışılmaktadır. Bu nedenle tesettür gelinlik modelleri her bedene uymamaktadır. Straplez gelinlik modelleri, üzerinde daralma ve genişletme işlemleri kolay iken tesettür modellerde çok daha zordur.

Tesettür modeller kişiye özel dikildiğinde bir başkasına kiralanması ve uyması çok zordur. Bu nedenle gelinlikçiler kişisel olarak dikmek ya da üzerinde kolay işlem yapılabilen modeller yaparak kiralamayı tercih etmektedirler.

Tesettür gelinlik modelleri 2019 yılında daha çok kabarık gelinlik modelleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Gelin adayları kabarık modelleri tercih etmekte ve kabarık modeller daha fazla çeşitlilik arz etmektedir. Yeni sezon kabarık gelinlik modelleri etek kısımları daha çok taşlı ve dantelli modellerden oluşmaktadır.

Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Vücut-Tipine-Göre-Gelinlik-modelleri

Gelinlik beğenmek ve doğru gelinliği bulmak gelin adayları için oldukça zor bir durumdur. Birçok modelin varlığı, çevredekilerin yorumları ve daha birçok etken gelinlik alırken gelin adaylarını içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Peki gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Vücut tipine göre: Öncelikle gelinlik alırken vücut tipine göre almaya özen gösterilmelidir. Bunun için vücut tipini bilmek gerekir bilindiği üzere 4 tip vücut vardır. Bunlar; kum saati vücut, elma vücut, armut vücut ve dikdörtgen vücut tipleridir.
  • Mekana göre: Düğün mekanına göre gelinlik tercih edilmelidir. Kır düğünü, düğün salonu ya da otel düğünleri farklı gelinlik modelleri ile kombine edilmelidir.
  • Hazır mı özel dikim mi? Eğer gelinliği çok önemsiyorsanız ve düğüne de yeteri kadar vaktiniz varsa gelinliği özel olarak diktirmenizi tavsiye ederiz. Eğer vaktiniz kısıtlı ise hazır modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer üzerinize uygun bir hazır gelinlik bulabilirseniz bu hem zaman konusunda daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Hem de bütçenizi sarsmayacaktır.
  • Düğün konsepti: düğün konseptine uygun bir gelinlik modeli seçilmelidir. Ortamın ışığı, renk tonları, süslemeler ve diğer bütün konsept göz önünde bulundurularak gelinlik modeli tercih edilmelidir.
  • Mevsime göre gelinlik: tabi ki gelinlik seçerken göz önünde bulundurulması gereken etkenlerden biride mevsimdir. Kapalı alan ve açık mekanlardaki gelinlik modeli farklı olabilmektedir. Güpüründen, kumaşına birçok değişken mevsime göre tercih edilebilmektedir.
  • Damatlık ile uyumlu gelinlik: arkadaşlar en sona bıraktık fakat gelinlik seçerken en önemli etken ve olmazsa olmazımız damatlık ile uyumlu bir gelinlik seçmektir. Damatlık ile uyumlu olmayan gelinlik tün konsept ve uyumu altüst edebilir.

Fransız Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

Fransız dantelinde desen tülün üzerine işleme yapılarak değil, henüz tül dokunurken kumaşa işlenmektedir. Yani farklı sıklıklarda tüller şeklinde dokunuyor kumaş. Diğer dantellerde ise tek bir tül oluyor onun üzerine işlemeyle desen yapıyorlar. Ve Fransız dantelinin kenarlarında kirpik dedikleri saçaklar bulunuyor.

Fransız güpürlü tesettür gelinlik modelleri, son zamanlarda çok fazla tercih edilen modellerden biridir. Fakat Fransız dantelli tesettür gelinlik modelleri diğerlerine göre biraz daha maliyetli olabilmektedir.

A Kesim Tesettürlü Gelinlikler

Düğününüzde hem sade hem de dikkat çekici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız A kesim tesettür gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. A kesim tesettür gelinlik modeli tarihi mekanlar, kır düğünleri, kulüp ve davet alanları ve otel düğünleri için en ideal modellerden biridir. Uygun gelin başın, kuyruk ve duvak tercihi ile mekan atmosferine uygun hale getirebilirsiniz. A kesim modelde işlemeli dantel modelleri ile daha zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Birçok bedene uygun bir model olduğundan her bayanın tercih edebileceği modellerden biridir.

Prenses Tesettür Gelinlik

2019 yılının gözde modellerinden biride hiç kuşkusuz prenses gelinlik modeli’dir. Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları kapatmak için de tercih edilen bir modeldir. Bununla birlikte üst bedeninizin ince olması şıklık açısından önem taşımaktadır. Prenses tesettür gelinlik modeli genel olarak 34-36 beden aralığındaki bayanlara tavsiye edilmektedir. Prenses gelinlik modelinde 3D çiçekler, uzun tüller, inci, dantel ve değerli taşlar ile süslenerek çok farklı modeller oluşturulabilir.

Üç Boyutlu Tesettür Gelinlik Modeli

Üç-Boyutlu-Tesettür-Gelinlik-Modeli-2019-2020

Bir kaç yıldan bu yan gelin adayları tarafından en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biride 3 boyutlu çiçekli gelinlik modelleridir. 2019-2020 sezonlarında da oldukça sık tercih edilmesi beklenen üç boyutlu tesettür gelinlik modeli, böylece trendini koruyacak gibi görünüyor. 3 boyutlu tesettür gelinlik modeli, gelinliğin üstündeki detayların üç boyutlu olarak işlenmesiyle, motiflerin çok daha canlı ve gerçeğe yakın bir görüntü oluşturduğu gelinlik modelleridir. 3 boyutlu tesettür gelinlik modelleri genel olarak Helen model, A kesim ve balık kesim gelinliklerin etek kısmında tercih edilen modellerdir. Ancak gelinliklerin kol ve yaka detayı olarak da 3 boyutlu güpürlerin  trecih edildiği modelleri de görmek mümkün.

Kuyruklu Tesettür Gelinlik Modelleri

Kuyruklu-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2019-2020

Son yıllarda pek çok bayanın tercih ettiği modeller arasında modacıların hazırladığı kuyruklu gelinlik modelleri yer almaktadır. Kuyruklu Tesettür Gelinlik Modelleri tercih edebileceğiniz en güzel tesettür modellerinden biridir. Uzun kuyruklu ve uzun kollu düz gelinlikler 2019’un çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Şıklığın ve asaletin bir parçası kabul edilen uzun kuyruklu gelinlikler gelin adayını prenses görünümüne büründürüyor. Büyüleyici bir görünüme sahip uzun kuyruğuyla diğer gelinliklerden daha farklı görünebilirsiniz. Farklı olmayı seven bayanlar için uzun kuyruklu tesettür gelinlik modeli doğru tercih olacaktır. Düğününüzde farklı ve muhteşem bir görüntü için tercih edeceğiniz kuyruklu gelinlik modelleri cebinizi yakmayacak uygun fiyatlı bir modeldir.

İşlemeli Tesettür Gelinlik Modeli

İşlemeli-Tesettür-Gelinlik-Modeli-2019-2020

İşlemeli gelinlik modelleri, her zaman olduğu gibi 2019-2020 yıllarında da tercih edilen modellerden biri olacak gibi görünüyor. İşlemelerin şık ve modern duruşu tüm gelinleri özendirecek modellerden biridir. İşlemeli tesettür gelinlik modeli, hazır olarak alınmak yerine özel olarak dikildiğinde çok daha güzel ve kusursuz olacaktır. Her geçen yıl daha da göz alıcı işlemeleriyle karşımıza çıkmakta ve tercih oranı da bir o kadar artmaktadır. Tasarımcılarında en çok özen gösterdiği modellerden biri hiç kuşkusuz işlemeli gelinlik modelleridir.

İşlemeli tesettür gelinlik modeli giymeyi düşünen ve özel olarak diktirmek isteyen bayanların erkenci olmaları gerekir. zira gelinlik dikimi zor olduğu gibi işlemeli modeller çok daha uzun sürelerde dikilebilmektedir.

Uzun Duvaklı Tesettür Gelinlik Modelleri

uzun-duvaklı-tesettür-gelinlik-modeli-2019-2020

Bilindiği gelin adayları gelinliklerinde, kabarık duvak, işlemeli duvak, uzun duvak ve dantelli duvak gibi birçok gösterişli duvak modellerinden birini tercih edebilirler. Fakat bazı gelinler uzun duvaklı tesettür gelinlik modeli tercih etmektedir. Özellikle sade gelinlik seven gelinlerin duvak modeli ile gösterişi yakalayabilecekleri unutulmamalıdır. Uzun duvaklar gelinlikle bütünleşebilir ve daha da güzel bir gelin olmanızı sağlayabilir. Bunun için uzun duvakları dar kesim gelinlikler ile tercih edebilirsiniz. Yani prenses gelinlik modeli yerine balık kesim gelinlik modeli ile kombinlemek daha doğru olacaktır.

Kabarık Tesettür Gelinlik Modelleri

Kabarık-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2019-2020

Kabarık gelinlikler, birçok gelinli modeliyle birlikte tasarlanabilir.  Kabarık prenses tesettür gelinlik, kabarık sade tesettür gelinlik, kuyruklu kabarık gelinlik gibi birçok şekilde kombine yapılabilir. Sizlerde son zamanlarda birçok farklı tasarım ile karşımıza çıkan kabarık tesettür gelinlik modellerinden birini tercih ederek evliliğe ilk adımınızı çok güzel bir gelin olarak atabilirsiniz.

Balık Tesettür Gelinlik Modelleri

Balık-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2019-2020

Balık model tesettür gelinlik modeli son zamanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 2019 yılında da modacıların gözde modellerinden biri hiç kuşkusuz balık gelinlik modelleri olacak gibi. Balık model tesettür gelinlikler; tam balık modelleri ve yarım balık modeller olarak tasarlanabilmektedir. Tam balık gelinlik modelleri vücudu dizlere kadar sıkıca sarar  ve dize kadar sıkıca tüm vücuda oturan gelinlik dizlerden sonra genişler. Yarım balık gelinlik modelleri ise vücudu dize kadar değil, kalçanın bitişine kadar saran modellerdir. Balık gelinlik modeli maalesef her vücut tipine uygun bir model değildir. Daha çok ince yapılı uzun boylu gelin adaylarına daha uygundur.

Çiçekli Tesettür Gelinlik Modelleri

Çiçekli-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2019-2020

Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

Dantelli-Tesettür-Gelinlik-Modelleri-2019-2020

Türbanlı gelinliklerde dantel kumaşların kullanılması, son derece güzel ve modern bir görüntü oluşturmaktadır. Eğer vücudunuza uygun ve doğru bir modeli tercih ederseniz tam hayalinizdeki görünümü elde edebilirsiniz. Dantelli tesettür gelinlik modelleri son zamanların olmazsa olmaz modellerinden biridir. Geçmişe oranla daha çok tercih edilmektedir.

Dantelli gelinlik modelleri tercih edilirken, vücut hatlarınıza en uygun olan gelinliği bulup almanız doğru olacaktır. Geçmiş senelerden bir esintiyle günümüze kadar gelen dantelli gelinlik modelleri, kapalı bayanlar için birçok alternatif ile karşımıza çıkmaktadır.

Drapeli Tesettür Gelinlik Modelleri

Drapeli-Gelinlik-Modeli-2019-2020

Drape detayları genellikle Elbiselerde, gömleklerde, bluzlar ve eteklerde kullanılmakta ve kumaşın verev, düz ya da pileli şekillerde katlanarak kullanılması ile oluşturulur. 2019-2020 tesettürlü gelinlik modelleri arasında, drapeli tesettür gelinlik modelleri de yer alıyor. Farklı dikim opsiyonları ile her bedene uyarlanabilen ve bu gelinlikler, tesettürlü gelinlerin yeni sezonda çokça tercih edeceği modellerdendir. Bunun yanında özellikle asimetrik drapeli gelinlikler, vücudundaki fazlalıkları gizlemek isteyen gelin adayların için oldukça idealdir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz