Biobaby Güneş Kremi

Biobaby Güneş Kremi

Bebek cildi yetişkinlerin cildinden farklı özellikler taşımakla birlikte daha narindir. Bebekler bir yaşına gelene kadar ciltleri gelişmeye devam eder. Bebek cildinin koruyucu bariyeri yeterince gelişmemiştir, çok ince ve son derece hassastır.

Bebek cildi nemi daha hızlı kaybettiği için daha hızlı kurumaktadır ve tahriş olmaya eğilimlidir. Bu yüzden bebeklerin saç ve cilt bakımlarında kullanılan ürünlerin bebeklere uygun olması, alerji riski taşımaması, pH değeri bebek cildi ile uyumlu olması ve dermatolojik olarak test edilmiş olması gerekmektedir.

Biobaby genel olarak bebek ve çocuk kremleri, şampuanları ve diğer cilt ürünlerini satan bir markadır. Biobaby güneş kremi ise organik ve doğal özler içeren çok yüksek faktörlü bir güneş koruyucudur. Bebekleri ve çocukları güneşin zararlı etkilerinden korumada etkili ve önemli bir güneş kremidir.

Biobaby 50 SPF güneş kremi bebekleri ve çocukları güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB’nin etkilerinden korumaktadır. İçeriğinde yeşil çay, tıbbi nergis yağı, ceviz yağı, zeytinyağı ve allantoin bulunmaktadır.  Güneş Koruyucu Losyonun içeriğindeki zeytinyağı, tıbbi nergis yağı ve ceviz yağı sayesinde, cildi nemlendirir, korur ve cildin yenilenmesini sağlar.

Biobaby Güneş Kremi Özellikleri

 • UVA ve UVB’ye karşı koruma sağlar.
 • Organik tıbbi nergis yağı, ceviz yağı içerir ve zeytinyağı.
 • Bebek cildine uygun formüle edilmiş bir güneş kremidir.
 • Alkol ve renklendirici içermez.
 • Kimyasal filtre içermez, mineral filtrelidir.
 • Paraben, fenoksietanol ve ftalat içermemektedir.

Biobaby Güneş Kremi Kullanım Talimatı:

Bebeği güneşe çıkarmadan önce, Biobaby güneş koruyucu Losyon yeteri miktarda ve kalın bir tabaka halinde nazikçe uygulanmalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalındığında tekrar sürmek gerekir.

Yeşil Çayın Tarihçesi

Anavatanı Çin olan çay, sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecektir. Yeşil çay özellikle Japonya’da çok tercih edilip, ünlü çay merasimlerinde sunulmaktadır. Güneş koruyucu özelliği bulunan yeşil çay, siyah çayın daha az işlemden geçirilmiş halidir ve çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Annelere Tavsiyeler:

 • Güneş Koruyucu Losyon, bebekler ve çocuklar güneşe çıkarılmadan önce uygulanmalıdır.
 • Her ihtiyaç duyulduğunda ve yüzme sonrası tekrar uygulanmalıdır.
 • Güneş koruyucuyu ve şapkayı ihmal etmeyin,
 • Güneşin dik geldiği saatlerde fazla güneşe çıkarmamaya çalışın.
 • Bebekler ve küçük çocuklar direkt güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır.
 • Kullanıldıktan sonra ürünün kapağı sıkıca kapatılmalıdır.
 • Yenidoğan pH’ı ile uyumlu ürünler kullanılmalıdır.
 • Probiyotik içerikli ürünler tercih etmek yararlı olacaktır.

Biobaby Güneş Kremi Kullananlar

Biobaby güneş kremi hakkında gerekli bilgileri verdikten sonra biobaby güneş kremi kullananlar bu krem hakkında ne düşünüyorlar buna bakalım.

Rainisland adlı kullanıcı: Merhaba, ben güneş kreminde Bioderma ve Mustela tercih ediyordum genelde. Bu yıl Biobaby güneş kremi kullandım ondan da çok memnun kaldım. Ben kızımı 5-6 aylıkken soktum ilk defa ve doktorumuza ne kadar kalabilir diye sorduğumda da uzun süre kalmasının bir sakıncası olmayacağını, dudakları morarana kadar durabilir bir sorun olmaz demişti. Kızım denizde büyüdü diyebilirim ve denizin her zaman zarar değil faydasını gördük. Güneş koruyucuyu ve şapkayı ihmal etmemeye çalışın ve güneşin dik geldiği saatlerde fazla güneş göstermemeye çalışın.

Dream-3 adlı kullanıcı: Biobaby bebeklere özel güneş kremi tek kelimeyle piyasada birinci. Gecen sene bütün yaz kızımda kullandım çok memnun kaldım. Üstelik güneş sonrası losyonuyla birlikte aldığınızda bebeğin cildini pamuk gibi yapıyor.

Ayazezel adlı kullanıcı: ben de biobaby nin diğer ürünleri ile birlikte 50 faktör korumalı güneş kremini kullanıyorum. Oğlum çok beyaz tenli ve cildi aşırı hassas ama güneşe çıkarken mutlaka biobaby kremi sürüyoruz şuana kadar hiçbir problem yaşamadık. Ayrıca diğer ürünleri gibi bu ürün de muhteşem kokuyor. Pompalı bir başlık kullanılmış olması da ayrıca kolaylık sağlıyor mutlaka deneyin bence…

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz