Maflor Damla Nedir,Maflor Damla Ne İşe Yarar

Maflor damla, son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlanan, reçetesiz satılan, bir doktor ya da uzman tavsiyesi ile alınıp kullanılabilen hafif bir probiyotikdir. Hafif bir ilaç olmasına karşın dikkatli ve uzman tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Maflor damla, Sindirim sisteminin düzenlenmesi ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olan bir probiyotiktir.

Maflor Damla  Nedir Ne İşe Yarar?

 

Maflor damla nedir ne işe yarar? Sorusu sıkça sorulmaktadır. Bizde maflor damlanın yararları ve hakkında bilinmesi gereken her şeyi anlatmaya çalışacağız. Maflor bir ilaç değil biyolojik kaynaklı ishal kesicidir. Maflor damla bağırsak florasında bulunan yararlı bakterilerinin sayısını artırarak ve zararlı bakterilerin sayısını azaltarak ishal oluşumunu engeller. Ya da başlamış olan ishalin hızlı bir şekilde iyileştirilmesine yardımcı olur.

Rotavirus gibi viral ajanlara bağlı, sulu ve invazif olmayan ishallerde etkilidir.  Ayrıca akut ishalin süresini azaltarak (1 güne indirir) 4 günden uzun sürme riskini ve dışkılama sıklığını azaltır. Ve erken evrede daha etkili olmaktadır.

Mikrobik (enfeksiyöz) ve spesifik olmayan ishallerin ve antibiyotik tedavisine bağlı olarak oluşan ishal gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının Önlenmesi ve tedavisinde metronidazole destek olarak verilir.

Şişkinlik ve kabızlık gibi karın rahatsızlıklarını hafifletmeye yardımcı olur.

Clostridium diffiicile isimli bir bakterilerin neden olduğu ishalin tekrarlamasının önlemesinde etkilidir. Ayrıca seyahatlere bağlı olarak oluşan turist ishali olarak bilinen hastalığın önlenmesi ve tedavisinde etkilidir.

Maflor Damla Hamilelikte Kullanımı

Hamile bayanlar tüm ilaçlar ve alternatif ürünleri doktor ve uzman kontrolünde kullanmalıdır. Bununla birlikte Maflor damla hamilelikte kullanımı doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır. Maflor damla yetişkin kullanımına uygun değildir. Daha çok çocuk ve bebeklerde kullanılan bir probiyotiktir.

Maflor Damla Nasıl Kullanılır

Maflor damla, çocukların kullanımına uygun bir formdur. Yetişkinler için kapsül formları bulunmaktadır. Bebek ve çocuklarda günde bir defa 5 damla dil üzerine damlatılarak ya da çay kaşığı ile verilebilir.

Eğer çocuğunuz almıyorsa az miktarda meyve suyu ya da su içerine konularak verilebilir. Her kullanımdan önce şişe çalkalanmalıdır. Maflor damla ishal Daha fazla ve daha uzun süre verilmemelidir. Doktor önerisine göre kullanılması önemli ve en doğru kullanım şeklidir. 6 yaşından büyük çocuklarda kapsül olarak verilebilir. Ayrıca gazlı içecekler ile verilmemelidir.

Maflor damla yemek saatlerinin dışında aç ya da tam tok olunmadığında alınmalıdır.

Maflor Damla Yenidoğan Ne İçin Kullanılır

Yenidoğanların, en büyük sorunu, hiç şüphesiz gaz varlığıdır. Geceleri birçok ebeveynin uykusuz kaldığı ve bebeklerinde sabaha kadar ağladığı en önemli sorun bebeklerde gaz sorunudur. Maflor damla yenidoğan bebeklerde gaz için de kullanılmaktadır. Bazı uzmanlar tavsiye etse de gaz şikayetlerini giderip gidermemesi bebekten bebeğe değişebilir. Sizlerde bebeğinizde maflor damla kullanmak istiyorsanız mutlaka doktor ve eczacı önerisi almaya dikkat edin. Maflor plus damla bebeklerde kullanımı ishal gibi sorunları önlemek ve var olan ishali durdurmayı sağlamak içindir. Yararlı bakteriler ile sindirim sisteminin desteklenmesini sağlamaktadır.

Maflor Damla Kullanıcı Yorumları

Maflor damla kullanıcı yorumları, özellikle ilk defa kullanacak olanların en çok merak ettiği konulardan biridir. İlk defa kullanacak olmak endişeleri de beraberinde getirir ve ebeveynler sonucu ve oluşabilecek komplikasyonları da merak etmektedirler. Bizde sizler için birçok siteden yaptığımız maflor damla kullanıcı yorumları ve sonuçlarını ele alıyoruz.

Marlasinger: Ben yazın oğlum ishal olduğunda vermiştim ama yarım bardak suya yapmıştım ben bir bardağı içemez diye. Ve inanılmaz ama o anda kesmişti ishali ve kabızda olmadı. Ama sizin bebeğiniz baya küçük bir bardak veya yarım bardak su içmek için.Benim kızım 1 yaşında suya bayılır ama o bile içemez o kadar suyu bir seferde.Damla bence de kullanım açısından daha kolay olur sizin için;)

sezin_: Akşam muhallebi vermeye başladık onun suyuna yarım poşet attım dün sonra muhallebisini hazırladım. Kaynatma olmadığı için sorun olmamıştır diye düşünüyorum. İnternetten dozaj için baktım her yaş gurubunda günde 1 poşet diyor tam ilaç değil ondan herhalde. Yine de yarım şase verdim ne olur ne olmaz diye. İlginç bir şekilde rahat uyudu dün gece sık sık uyanıyordu dün sadece 2 kez kalktı. Sanırım işe yaradı bağırsaklarını rahatlattı, ilginiz için teşekkürler.

ALYASNB: Biz bebeğimiz yeni doğduğunda (birkaç aylıkken) maflor damla kullandık, probiyotik bakteri florasını düzenleyen bir damla olduğu için kakasını rahat yapmasına destek oldu sonra kendiliğinden düzeldi zaten.

Maflor Damla Kusmaya İyi Gelir mi?

Maflor damla, bağırsak florasında etkili olan bir probiyotiktir. Kusmaya iyi geldiğine dair herhangi bir araştırma yoktur. Maflor damla kusmaya iyi gelir mi sorusuna hayır demek yerine araştırılmaya ihtiyaç var demek daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz