2019 Şal Bağlama Modelleri,Düğün Şal Modelleri

2019 Şal Bağlama Modelleri,Düğün Şal Modelleri

2019 Şal Bağlama Modelleri,Düğün Şal Modelleri

Tesettürlü bayanların kıyafet kombinlerini yaparken en çok dikkat ettikleri noktalardan biride hiç kuşkusuz şal modelleridir. Şal modelleri ve renkleri ile birlikte en çok merak edilen ve sorulan sorulardan biride şal bağlama modelleri nasıl olmalı sorusudur. En çok tercih edilen 2019 şal bağlama modelleri hangileridir ve uzmanların şal bağlama önerileri nelerdir?

Son yıllarda gelişen tesettür modasıyla birlikte şal modelleri de çeşitlilik kazanmış, farklı renk ve dokularda üretilen modeller her bütçeye uygun hale gelmiştir. Şal modelleri son zamanlarda canlı renkleri ve göz alıcı desenleri ile rağbet görmektedir.

Çift taraflı kullanıma uygunluğu, su ve leke tutmayan kullanım rahatlığı nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Hem günlük hem de özel günlerde şıklık oluşturabileceğiniz, boncuk ve püsküllü tasarımları ile birçok şekilde kullanabileceğiniz bir modeldir.

 

Arkadaşlar şal tercih eden tesettürlü bayanlar öncelikle kıyafetlerine en uygun renk ve modelde şal almaları gerekir. Bugün piyasada birçok şal modeli bulunmaktadır. Bu şal modelleri birçok farklı bağlama yöntemi ile farklı bir tarz oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Aynı şal ile farklı bağlama modelleri sayesinde birçok model oluşturulabilir. Günlük hayatta, düğünlerde, nişanlarda, iş görüşmelerinde ve diğer birçok mekan ve durumda farklı bağlama modelleri sayesinde daha şık, sade ve spor görünebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:”2019-2020 Gelin Başı Modelleri,Gelin Başı Tesettür Modelleri” yazımızı inceleyin.

 

Abiye Şal Bağlama Modelleri

Abiye kıyafetlerde eşarp yerine şal tercih etmek daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Doğru bir şal ve doğru bir bağlama modeli abiye ile çok iyi bir kombin yapılabilir. Abiye şal balama modelleri şalın şekline, rengine ve kıyafete göre çok çeşitli modeller ile oluşturulabilir.

Şık bir görüntü yakalamanız ve kendi ışığınızı yansıtmanız için bu modeller arasında en doğru seçimi yine kendiniz bulabilirsiniz. Size en çok yakışacak ve sizin için tasarlanmış izlenimi oluşturacak modelleri değerlendirmelisiniz. Doğru seçimi yapmak için mutlaka birçok modeli denemeniz gerekmektedir.

 

Düğün İçin Şal Bağlama Modelleri

Genel olarak düğünlerde gelin adayları eşarp tercih etse de son zamanlarda şal modelleri de tercih etmeye başladılar ve düğün şal modelleri de merak konusu olmaya başladı. Gelinlik şal modelleri, gelinlik ile uyumlu olmalıdır. Bunun için elinizdekiler yerine gelinlik ile uyumlu bir şal modeli ve rengi tercih edilmelidir.

Çiçekli bir gelinlik modeliniz varsa şal üzerine çiçeklerden yapılmış bir taç takabilirsiniz. Düğünlerde gelin adaylarının dışındaki bayanlarda mekana ve konsepte uygun elbiseleri ile bir bütün oluşturacak şal modelleri tercih edebilirler. Şalın rahatlığı ön planda tutulmalıdır. Salaş modeller yerine daha sıkı modeller düğünlerde daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır

Bambu İpeği Şal Modeli

Bambu ipeği şal bambu liflerinden üretilen kumaşlardan yapılmaktadır. Antibakteriyel özelliği sayesinde tekstil sektöründe en çok tercih edilen kumaşlardan biri olmasını sağlamıştır. Şimdilerde bazı markalar bambu şal üretimine başlamıştır.

Hafif ve serin hissettiren bir kumaş olması nedeniyle bayanlar bambu ipek şal modellerine ilgi duymaktadır. Ayrıca diğer kumaşlara oranla daha yumuşak ve daha dayanıklıdır.

 

İlginizi Çekebilir:“2019 Fular Bağlama Modelleri,Fular Kombinleri,Fular Nasıl Kullanılır” yazımızı inceleyin.

 

Şallara Düğüm Atma

Şallar genç ve sportif bir görünüm kazandıran modellerdir ve birçok bayan şal tercih etmeye başlamıştır. Şalların diğer bir güzel yanı ise birçok kıyafete uyum sağlayabilmesidir. Şimdi ise yapımı çok kolay bir model olan şallara düğüm atma modelini öneriyoruz.

Yapmanız gereken şey basit. Şalınızı başınıza örtüp iğneledikten sonra iki ucunu arkadan düğümlemeniz yeterli olacaktır. Yapımının kolay olması bayanlar vakit kazandırırken genç kızlar bu modelle hem spor hem rahat bir görüntü elde etmektedirler.

Şal Uçlarını Önde Tutun

Şalların eşarplara göre daha fazla bağlama şekli bulunmaktadır. Ancak klasik yöntemlerden şaşmadan, sadeliği elden bırakmadan da şıklık elde edilebilir. Şalınızı iğneledikten sonra, iki ucunu arkadan öne alabilir ve uçların önde olmasını sağlayabilirsiniz. Ya da şalı arkadan bağladıktan sonra uçlarını sadece bir omzunuza doğru getirebilirsiniz.

Bir Ucu Arkaya Bir Ucu Öne Atma

Yine kendinizi en rahat hissedeceğiniz modellerden biride baş etmesi zor olmakla birlikte şık bir model olan bir ucu arkaya bir ucu öne modelini uygulayabilirsiniz. Bu modelde şalın bir ucunu uzun bir ucunu kısa yapıp, uzun tarafını omuzlarınızdan arkaya atmak kısa kısmı ise ön tarafa atmak olacaktır.

Bu şal bağlama modeli şalın arkadan bağlanması ile daha şık olacaktır. İsteyen bayanlar şalı yan taraftan da bağlayabilirler.

Asya Tarzı Şal Bağlama Modeli

Şallarda bağlama stillerinde her geçen gün farklılıklar oluyor. Bu trendlerden biri de Asya tarzı şal bağlam modelidir. Asya tarzı şal bağlama, hijab da denen bu bağlama yöntemi son yıllarda tesettürlü hanımların favori parçası haline gelmiş modellerden biridir.

Hanımlar tarafından çoğu zaman abartılsa da bu model çoğu bayan tarafından benimsendi. Özellikle gençlerin tercihi şalın uzun ucunu başın üzerinden dolayarak yapmaktır. Bu bağlayış, tek başına bile kabarık bir görünüm verdiği için, kesinlikle büyük topuzdan, ve kalın dokulardan kaçınmak, abartıdan uzak durmak olacak. İnce ipekler ve şifonlar, bu bağlama için daha uygun olacaktır.

Genç Şal Bağlamaları Modelleri

Genç kızlar şal bağlarken sade modeller yerine daha şık ve farlı modelleri tercih etmektedirler. Tabi ki yaşınıza, stilinize ve ortama uygun bir şal modeli tercih edilmelidir. Özellikle de aşağıda anlattığımız yüz şekline göre şal bağlama modelleri tercih etmek yararlı olacaktır.

Ayrıca şal ile birlikte tasarım başörtüsü iğnesi, klipsler ve püskül tarzı aksesuarları özellikle de düğünlerde ya da özel davetlerde kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Yuvarlık yüzlü bayanlara en çok Asya tarzı şal modelleri Yakışmaktadır. Dolama şal modeli olarak bilinen ve tesettürlü bayanların sıkça tercih ettiği bu model, yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanların tercih etmesi önerilir.

Şalı bağlarken yanakları ön plana çıkaracak modellerden uzak durulmalıdır. Yani şalı yanak kısımlarından içe doğru kıvırmayınız. Aksine yanakları kamufle edecek şekilde bağlanmalıdır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Üçgen yüz şekline sahip bayanların yanak ve çene bölümleri geniş olmakla birlikte alın bölgesi dardır. Bu nedenle üçgen yüz şekline sahip bayanların şal ve eşarplarını bağlarken alın ve çene kısmını geniş göstermeleri gerekir.

Üçgen yüzler için alnın sıkı olması, şalın bone görünmeyecek şekilde bağlanması ve çene kısmının ise geniş bir görünüm alması ideal bir görüntü oluşturacaktır. Hazır olarak satın bone şallar bu amaca uygun olarak hazırlanmıştır. Alın kısmını geniş göstermek için, yüksek bir uç yapmadan alnınızdan yükselti vermeden sıkıca sarmanız gerekir.

Oval Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Oval yüz şekli şal bağlama modelleri için ideal bir yüz şeklidir. Ova yüz şekline sahip bayanlar tüm şal modellerini rahatlıkla kullanabilirler. Eğer sizde oval yüz şekline sahipseniz hiç kuşkuya kapılmadan kendinize yakıştırdığınız herhangi bir modeli uygulayabilirsiniz.

Kare Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Kare yüz şekline sahip olanlar sivri yüz hatlarını kamufle etmelidirler. Bu sebeple şalı ya da eşarbı bağlarken çene kısmının bol olmasına dikkat edilmelidir. Bol bağlayarak ta şalın yüzünüze oval bir görüntü vermesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca şalı sıkıca iğnelemek yüz hatlarınızı yine keskin gösterecektir. Bundan da uzak durulmalıdır. Kare yüz şekline sahip olanlar bonelerini mutlaka göstermelidir. Bu şekilde yüzünüzün daha kilolu görünmesini sağlamış olursunuz.

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Şal Bağlama

Eğer dikdörtgen yüz şekliniz varsa eşarp ya da şalınızı olabildiğince bol bağlamanız gerekir. Boneyi mümkün olduğunca aşağıdan bağlamanız yüzünüzün boyunu daha kısa göstermenize yardımcı olacaktır. Şalı bağlarken boynunuzu sıkıca bağlamak oval bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Spor Şal Bağlamaları Modelleri

Rahat giyinmek istediğinizde, özellikle yaz günlerinde ve yürüyüş yaparken spor şal bağlama modelleri tercih etmek istersiniz. Sporcu birçok tesettürlü bayan da spor şal bağlama modelleri hakkında araştırma yapmakta ve bu modelleri merak etmektedir.

Spor yaparken teri çekmesi için penye şal modelleri tercih edilebilir. Spor yaparken rahat olmak ve şal ile uğraşmamak için şalın dar olması ve sıkı tutturulması gerekir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz