Kız Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Kız Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Kız çocuğu saç kesim modelleri anneler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Çocuklar farklılığı çok sevdikleri gibi değişikliğe de oldukça meyillidirler. Arkadaşlarından gördükleri, televizyonda çocuk oyunculardan gördükleri ve çevrelerinde sıkça karşılaştıkları modelleri hemen saçlarına uygulamak isterler. Kız çocukları da saçlarına önem vermekte ve arkadaşlarından daha güzel görünmeyi istemektedirler.

Bizde bu yazımızda kızıma hangi saç kesim modelini tercih etsem diye düşünen annelerin işini kolaylaştırmak için kız çocuğu saç kesim modelleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi inceleyip sizlere sunuyoruz.

Kız çocuğu saç modelleri deyince birbirinden farklı onlarca kesim ve model ile karşılaşmak mümkündür. Ombre, küt, kaküllü, uzun, örgülü saç modelleri ve daha birçok model için yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

Kız Çocuğu Kaküllü Saç Modelleri

 

Kaküllü saç modelleri, son yıllarda bayanların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Özellikle son iki senenin modası da denilebilir. Kâkül modeller bayanlara yakıştığı gibi kız çocuklarına da çok yakışmakta ve çok şirin görünmelerini sağlamaktadır. Kız çocuğu kaküllü saç modeli özellikle alın kısmı geniş çocuklarda tercih edilerek, alın kısmının hem daha dar hem de daha küçük görünmesi sağlanır ve çocuğunuzun yüzü ön plana çıkarılmış olur. Kaküllü saç modeli yuvarlak yüz tipine sahip çocuklarda daha da güzel görünmektedir.

Kız Çocuğu Uzun Saç Kesimi

Eğer minik kızınızın saçlarını kestirmeye kıyamıyorsanız, uzun saç modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun saç her zaman dönüştürülebilir ve birçok model yapılabilir. Çocuğunuzun saç tipine en uygun modeli tercih ederek çok güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Kız çocuğu uzun saç kesimi, örgülü, kat kat kesimler ve prenses modeli gibi birçok model yapılabilir.

Kız Çocuğu Atkuyruğu Saç Modeli

Kız çocuğunuz varsa ve ona şık bir saç kesim modeli yapmak istiyorsanız, atkuyruğu saç modeli tercih edebilirsiniz. Bunun için çocuğunuzun saç tipi ve yüz şekline dikkat etmek gerekir.  Uzun yüz tipleri için daha tepeden atkuyruğu yapmak gerekir. Yuvarlak yüzler için enseye yakın bölgelerden atkuyruğu saç modeli yapmak gerekir. Oval yüz tipleri için ise birçok atkuyruğu modeli tercih edilebilir.

Kız Çocuğu Topuz Saç Modelleri

Topuz saç modelleri yetişkinlere olduğu gibi kız çocuklarına da oldukça yakışmaktadır. Özellikle okul mezuniyetleri, düğün, nişan gibi özel günlerde tercih edebileceğiniz modellerin başına alabilirsiniz. Kız çocuğu topuz modelleri yapılırken dağınık topuz, örgü topuz, yandan topuz ve çift topuz gibi birçok topuz saç modelinden birini yapabilirsiniz.

Balerin Topuzu

Balerin topuzu saç modeli, eğer çocuğunuz saçlarıyla uğraşmayı sevmiyorsa ve sporla uğraşıyorsa çok uğraştırmayacak ve her zaman toplu tutacak bir modeldir. Çocuğun saçını arkaya doğru tarayın, taradığınız saçı tepeden atkuyruğu şeklinde toplayın. Atkuyruğu yaptığınız saçın bir tutamını ayırın ve kalan saçları bülbül yuvası gibi topuz yapın. Daha sonra ayırdığınız tutamı topuza sarıp tel toka ile tutturun.

Kurdele Saç Modeli

Fiyonk saç modeli, günlük kullanımda oldukça şık ve yapımı kolay bir saç modelidir. Görünüş olarak ta kız çocuklarının çok seveceği bir modeldir. Çocuğunuzun arkadaş ortamında arkadaşlarından çok farklı hissedeceği ve mutlu olacağı saç şeklidir. Fiyonk saç yapımı çok kolaydır bu nedenle bu modeli okula giderken de yapabilirsiniz.

Saçı iki yandan birer tutam alarak saç lastiği ile yarım atkuyruğu olacak şekilde toplayın. İkinci olarak minik topuzdan sarkan uzun saç kısımlarını ikiye ayırdığınız saçların ortasından geçirin. Ve kabarıklıkları gizlemek için tel toka kullanabilirsiniz.

Kız Çocukları İçin Mısır Örgüsü

Örgü saç modelleri kız çocuklarının en sevdiği ve annelerin en çok tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Mısır saç örgüsü ise son zamanlarda yetişkin bayanların bile çok tercih ettiği modellerden biridir. Sizlerde minik kızlarınızın saçını mısır örgüsü yaparak çocuğunuzun şirin görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve ayırdığınız saçı kulak hizasından başlayarak örün, ardından uçlarını lastik yardımıyla bağlayın.

Kız Çocuğu Örgü Saç Modelleri

Kız çocuk örgü saç modelleri, kız çocukları için vazgeçilmez ve bir o kadar da şirin duran saç modelleridir. Çocuğunuza onlarca farklı örgü modeli yapabilirsiniz. Topuz örgü saç modeli, atkuyruğu örgü, ombre örgü, kurdele örgü gibi birçok modelden herhangi birini tercih edebilirsiniz. kız çocukları için ilginç ve çok farklı olmalarını sağlayacak örgü saç modelleri de yapabilirsiniz. Çocuk örgü saç modelleri, çocukların özellikle okula gittiklerinde yapmak istedikleri modellerdir.

Basit çocuk saç modelleri yapmak istiyorsanız balık sırtı ve atkuyruğu örgü saç modellerini deneyebilirsiniz.

Kız Çocuk Kısa Saç Kesim Modelleri

Kız çocuğu kısa saç modelleri, annelerin çok fazla tercih ettiği modellerden biridir. Kısa saçlar hem kullanım kolaylığı sunmakta hem de çocukları gelişim sürecinde saçların daha da güçlü olmasını sağlamaktadır. Çocuklar saçlarına dikkat edemediği için kolayca dağılmayan ve bakımı kolay olan modeller tercih edilmektedir. Bunun için çocuk kısa saç modelleri tercih etmek en doğru tercih olacaktır.

Kısa saç modelleri de topuz, örgü, asimetrik ve küt gibi birçok model olabilir. Sizlerde çocuğunuzun saç ve yüz tipine en uygun kısa saç modelini tercih etmelisiniz.

Elsa Saç Örgüsü Yapımı

Frozen elsa karlar ülkesinin güzeller güzeli kraliçesidir. Genç ve küçük kızların hayran olduğu Frozen Elsa şimdilerde kız çocuklarının hayallerini süslemektedir. Elsa Kostümü, Elsa yatak örtüsü gibi Elsa örgü modeli de kızların en çok yaptırmak istediği saç modellerinden biridir. Peki Elsa örgü saç modeli nasıl yapılır?

Elsa örgü modeli zor görünse de dikkatli ve sürekli yapıldığında çok kolay olduğu görülecektir. Bunun için video paylaşım sitelerinden izlemek yararlı olacaktır.

Kız Çocuğu Balık Sırtı Saç Modeli

Balık sırtı saç modelleri birçok bayanın tercih ettiği modellerden biri olmakla birlikte kız çocuğu saç modeli olarak ta anneler tarafından tercih edilmektedir. Saçı ıslatıp iyice tarayın, başın tepe noktasından bir tutam saç alın. Aldığınız tutamı, üç eşit parçaya bölüp 2-3 defa düz örgü yapın. Elinizdeki tutamlara her örgüde kenarlardan bir miktar saç ekleyerek örgüye devam edin. Saçın tamamını sonuna kadar gelmeden örgüye ekleyin ve sonda kalan kısmı düz olarak örmeye devam edin. Çocuklarda saçı örerken düzleştirici krem ve jeller kullanmanızı önermiyoruz.

Küçük Kız Abiye Saç Modelleri

Artık kız çocukları da anneleri gibi düğün ve nişan törenlerinde abiye giyerek şıklığıyla ön plana çıkmaya başladı. Abiyeler içerisinde şirin mi şirin bir hale bürünen minik kızlarınızın saçlarını da yaparak tam bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Küçük kız Abiye saç modelleri için birçok model tercih edilebilir. Şelale örgü saç modeli, topuz saç modeli ve prenses örgü saç modeli gibi çocuğunuzun yüz ve saç tipine en uygun modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz