Aguline Şurup, Aguline Damla, Aguline Yan Etkileri

Aguline Şurup, Aguline Damla, Aguline Yan Etkileri

Aguline-Damla

Aguline-Damla

Aguline şurup, önemli içeriği sayesinde, bebeklerde ve çocuklarda oluşan gaz şikayetinin giderilmesine, karın ağrılarının hafifletilmesine, sindirimin rahatlatılmasına, kabızlığın önlenmesine, ayrıca iştahsızlığının da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Aguline bitkisel şurup, iyi bilinen Karminatiflerden Rezene Yağı, Dereotu Yağı, Zencefil yağı, Karaman Kimyonu Yağı, Anason Yağı, Naneruhu “mentol” kombinasyonundan oluşan ve çocukların damak tadına uygun lezzetli bir damladır.  Ayrıca içeriğindeki anason yağı çocuğun rahatlamasına ve sakinleşmesine de yardımcı olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir:“Maflor Damla Nedir,Maflor Damla Ne İşe Yarar” yazımızı inceleyin.

 

İnfantil Kolik (Gaz Sancısı)

İnfantil-Kolik-Gaz-Sancısı

İnfantil-Kolik-Gaz-Sancısı

İnfantil Kolik Bebeğin doğal gelişim süreci içerisinde görülen fizyolojik bir olaydır. Ağlama nöbetleri şeklinde ortaya çıkan bu durum genel olarak geceleri ve sabah erken saatlerde görülmektedir.

Bu süreç bebeklerde farklılık arz etmekle birlikte genel olarak 4-6 aylarında sonlanmaktadır. Fakat bu dönemde hem bebekler hemde ebeveynler uykusuz ve yorgun olmaktadırlar.

Dolayısıyla sürecin iyi yönetilmesi gerekmektedir. Gaz giderici preparatlar kullanılarak rahatlama sağlanabilir.Bebeklerde infantil kolik belirtileri, genel olarak ayakları karnına çekme, karın şişliğinde artma, acılı bir yüz ifadesi ve şiddetli ağlamalar şeklinde görülebilmektedir.

Aguline İçerik

Aguline İçerik olarak, zengin bir gaz damlasıdır. İçeriğinde rezene yağı, dereotu yağı, kimyon yağı, zencefil yağı ve anason yağı gibi sağlıklı yağlar içermektedir.

Ayrıca doğal içerik olarak, demineralize su, koruyucu (Potasyum sorbat, Sodyum benzoat), emülgatör, sitrik asit, aroma vericiler (Seppermint, Mentol, Anason aroması) ve Şeker içermektedir.Aguline gaz damlası alkol içermediği gibi paraben ve glüten de içermez.

Aguline Damla Nasıl Kullanılır

Aguline damla bebeklerde ve çocuklarda kullanılabilen bir gaz damlasıdır. Aguline yenidoğan bebeklerde de kullanıma uygun bir bitkisel gaz damlasıdır. Aguline damla nasıl kullanılır diye merak edenler için kullanım talimatı aşağıdaki gibidir.

  • 0-1 aylık bebeklerde günde 2-3 defa içerisindeki ölçek ile 1,25 ml
  • 1-6 aylık bebeklerde günde 3-4 defa içerisindeki ölçek ile 2,5 ml
  • 6-12 aylık bebeklerde günde 4-5 defa içerisindeki ölçek ile 2,5 ml

Aguline Damla Fiyat

Aguline-Damla-Fiyat

Aguline-Damla-Fiyat

Aguline gaz damlası, son zamanlarda bebeklerde gaz sorunu ile karşılaşan ebeveynlerin sıkça kullandığı gaz damlalarından biridir. Tabi ki bu kadar sık kullanılan preparatın, fiyatı da merak edilmektedir. Peki aguline bitkisel şurup fiyatları ne kadardır. Genel olarak 2019 yılı aguline damla fiyatı şöyledir;

Akakçe.com                 23.85

Gittigidiyor.com          20.50

GoDermo.com            19.60

N11.com                     27.90

Dogaleczanem.com    23.90 tl’dir

Aguline Yan Etkileri

Bebeği için bitkisel gaz damlası kullanan birçok bayan, aguline yan etkileri nelerdir sorusunu sormaktadır. Biz de sizler için inceleyerek olası yan etkileri araştırdık. Aguline damlanın bilinen yan etkileri olmadığı ve annelerin dikkat etmesi gereken noktanın içeriğindeki maddeler olması gerektiğidir.

Aguline damla içeriği iyi bilinmeli ve çocuğunda bu maddelere aşırı duyarlılığı ve ciddi alerjisi olanların kullanmamaları gerekir. Bunun yerine başka bitkisel gaz damlası kullanmak daha sağlıklı sonuçlar almanıza yarayacaktır. Aguline içeriği için yukarıda yazdıklarımıza göz atabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:“Yenidoğan Bebek Uyutma Önerileri,Bebek Uyutma Teknikleri,Bebek Uyutma Müzikleri”yazımızı inceleyin.

 

Aguline Damla Nerelerde Kullanılır

Aguline-Damla-Nerelerde-Kullanılır

Aguline-Damla-Nerelerde-Kullanılır

Aguline, doğal bitkilerden üretilmiş ve kimyasal içermeyen bitkisel bir gaz damlasıdır. İlaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmamalı sadece bebeklerde şu durumlar için kullanılabilir.

  • Bebeklerde oluşan gazın kolaylıkla atılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim sisteminde özellikle de bebeklerde ve çocuklarda, mide ve bağırsaklarda oluşan ağrıların giderilmesine yardımcı olur.
  • Hazmını kolaylaştırır ve kabızlığını önler.
  • Bitkisel içeriği sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Aguline Saklama Koşulları

Çocukların erişemeyeceği yüksek yerlerde muhafaza edilmelidir. Ambalajında saklı tutulmalı ve güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Oda sıcaklığı saklanmalıdır. Şişeyi açtıktan sonra 3-6 ay içinde tüketilmesi gerekmektedir. İçeriğinde bitkisel yağlar bulunduğundan çabuk bozulmaz, ukimyasal şuruplara göre daha uzun süreli kullanıma uygundur. Ambalajı açılmış ya da bozulmuş ürünleri satın alınmamalıdır.

Aguline Kullananlar

Aguline-Kullananlar

Aguline-Kullananlar

Babygaz: Kızlar ben 1 haftadır aguline kullanıyorum gaz damlası kullanmadan önce sanki daha iyiydi gazını çıkartıp kakasını yapıyordu damlaya başladığımdan beri kakası azaldı şurubu vermeden yapmıyor gazını zar zor şurubu verince çıkarıyor bebeğim 25 günlük.

Banu_adym: Bu tür ilaçlar sadece rahatsızlık durumunda kullanılmalı ve rahatsızlık geçtiği gibide bırakmalı. Yoksa bebek bu tür ilaçlara bağışıklık kazanır. Ve bağırsakları tembelleşir. Artık ilaç içmeden dışkısını yapamaz.

Ayşenur: Aguline Bitkisel şurubu kullanabilirsiniz. Doktorumuz önerdi daha önceden Babuline diye bir ürün varmış onun ismi değişmiş Aguline olmuş. Babuline yi webten araştırdığımda anneler çok memnun olduklarını yazmışlar. Doktorum da Aguline o ürünün aynısıdır birebir dedi. Sadece isim değişikliği olmuş. Bizde kullanmaya başladık 2. günümüz ve şuan minnoşum mışıl mışıl uyuyor gazını yerinden kaldırırken duyabiliyorum çıkarttığını. Tavsiye ederim bebeklerinize ben memnun kaldım şimdiden.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz