Vicol Damla Prospektüsü, Vicol Damla Kullanımı

Vicol Damla Prospektüsü, Vicol Damla Kullanımı

Vicol Damla Prospektüsü, Vicol Damla Kullanımı

Vicol-Damla-Bitkisel-Gaz-Giderici

Vicol-Damla-Bitkisel-Gaz-Giderici

Vicol damla bebeklerde ve çocuklarda gaz giderici olarak kullanılan, tamamen bitkisel bir gıda takviyesidir. Birçok bitkisel gaz damlasında olduğu gibi vicol bitkisel damla da bitkisel yağlar içermektedir.

Böylece bebeklerde mide ve bağırsak sorunlarını gidermeye, kolik nedeniyle oluşan gaz şikayetlerini azaltmaya ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.Bu ürün daha ziyade bebeklerde ve yeni doğanlarda özellikle infantil kolik nedeniyle oluşan gaz şikayetlerinde kullanılmaktadır.

Vicol damla prospektüsü papatya ekstresi (German Chamomilla) geleneksel olarak mide barsak sistemi şikayetlerinin azaltılmasında kullanılmaktadır. Kimyon yağı ve dereotu yağı ise yemek sonrası hazım kolaylaştırıcı olarak kullanılan bitkisel yağlardır. Melisa yağı da sakinleştirici, rahatlatıcı ve uykuya dalmaya yardımcı olarak kullanılan bitkisel bir üründür.

 

İlginizi çekebilir:“Aguline Şurup, Aguline Damla, Aguline Yan Etkileri” yazımızı inceleyin.

 

Vicol Damla Prospektüsü

Vicol-Damla-Prospektüsü

Vicol-Damla-Prospektüsü

Vicol bitkisel damla,içeriğinde bitkisel yağlar, koruyucu, tatlandırıcı ve aroma vericiler içerir. Vicol damla prospektüsü içeriği tam olarak şöyledir.

 • Deiyonize su
 • Sukroz
 • Sodyum bikarbonat(E500)
 • Portakal aroması
 • Sodyum metil p-hidroksibenzoat (E219)
 • Papatya ekstresi
 • Dereotu yağı
 • Kimyon yuağı
 • Polisorbat 20 (E432)
 • Melisa yağı
 • Sodyum nitrat (E331)

Vicol Damla Bebeklerde Kullanımı

Vicol Damla Bebeklerde Kullanımı

Vicol Damla Bebeklerde Kullanımı

Vicol Damla Bebeklerde Kullanımı Günde 4 defa olacak şekilde ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Her kullanımda 1-2 damla emzirme öncesinde ya da hemen ardından verilebilir. Vicol şurup kullanım şekli ise aşağıdaki gibidir.

 • 0-1 ay arası bebeklerde ½ ölçek (2,5 ml) kullanılır.
 • 1-6 ay arası bebeklerde 1 ölçek (5 ml) kullanılır.
 • 6 ay üstü ve yetişkinlerde 2 ölçek (max. 10 ml) kullanılır

Vicol şurup beslenme öncesi ve beslenme sırasında verilebilir. Ve açıldıktan sonra 4 haftada tüketilmesi önerilmektedir. Oda sıcaklığında ve 25 derecenin altında muhafaza edilmelidir.

Vicol Damla Yan Etkileri

Vicol-Damla-Yan-Etkileri

Vicol-Damla-Yan-Etkileri

Vicol damlanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi içeriğindeki maddelere aşırı duyarlılığı olanların kullanmaması önerilir. İçeriğindeki maddelere aşırı duyarlılığı olanların bir uzman yardımı olmadan kullanması zararlı olabilir.

Ayrıca şeker içerdiğinden şeker hastalığı olan bebeklerin kullanımına uygun değildir. Vicol Damla ürünü hakkında daha fazla  bilgi almak için 444 4 996 no’lu telefonu arayabilir ve gerekli tüm soruları sorabilirsiniz.

Vicol Damla Fiyat

Vicol-Damla-Fiyatı

Vicol-Damla-Fiyatı

Vicol Damla Kullananlar

Ender durak: kolik bebeleriniz için tavsiye ederim ancak üzerinde yazan dozdan biraz az vermeniz lazım çünkü çok küçük bebeklere uygun değil biz zaten kimyon çayı veriyorduk yanında papatya rahatlamalarına neden oldu.

Ayş-Cng: Ürünü sürekli olarak 2 aylık bebeğimizde kullanıyoruz tadını da seviyor faydasını da görüyoruz

shdemir: günde 5 kereye kadar kullanabilirsin dedi doktorum vallahi benim oğlumun ağlamasını 2 günde kesti. Rahatlattı sadece doktorum 1 ay kullan 1 ay ara ver sonra bir daha 1 ay kullan dedi bu şekilde devam ediyorum.

Nazan06: Nurse Harvey’s kulandım. Fakat hiç sonuç almadım. Doktorumuzun tavsiyesi ile VİCOL şurup kullandık ve çok memnun kaldık. Doktorumuzun dediği bebeğinizde sadece gaz sancısı değil huzursuzluk problemine de iyi gelecektir.

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz