İmumax Burun Spreyi, İmumax Burun Spreyi Yorumları  

İmumax Burun Spreyi, İmumax Burun Spreyi Yorumları

İmumax- Sprey

İmumax- Sprey

İmumax burun spreyi burun tıkanıklığı açmak için kullanılan bir burun damlasıdır. Farklı sebeplerden kaynaklı üst solunum yolu hastalıklarından doğan burun tıkanıklığını açar ve burunu bakteri ve virüs gibi yabancı mikroorganizmalardan temizler.

İmumax burun spreyi buruna uygulandığında burun içinde kalıp oluşturarak bakteri ve virüs gibi mikroorganizmaları kendine çeker ve bu zararlı mikroorganizmaların vücuda girişini durdurur.

İmumax burun spreyi burun tıkanıklığında dekonjestan etki gösterir. Burun boşluğundaki burun tıkanıklığına neden olan sıvıyı kendi bünyesinde toplayıp dışarı verir. Özellikle sinüzit gibi rahatsızlıkların neden olduğu burun tıkanıklığında iyi sonuçlar verir.

 

İmumax Burun Spreyi Prospektüs

İmumax Burun Spreyi Prospektüs

İmumax Burun Spreyi Prospektüs

Gliserol, hidroksipropil, selüloz, su, okaliptüs, biberiye, kekik ve nane yağı.

Biberiye

Kuş dili olarak da bilinen biberiye birkisi 75-90 cm boylarında çalı görünümlü ve yeşil yaprakları olan bitkidir. Alternarif tıp olarak birçok rahatsızlığa karşı kullanılmaktadır. Biberiye, dolaşım bozuklukları ve romatizmal ağrıların giderilmesinde sıkça kullanılır. İmumax burun spreyinin içeriğinde bulunmasının sebebi burun içerisinde ağrıya neden olan şikayetleri azaltıp burun temizliği yapmasıdır.

Kekik

Kekik ülkemizde dağlarda ve kırlarda yetişen güzel kokulu bir bitkidir. Kekikten su buharı distilasyonu ile elde edilen yağ, soğuk algınlığı ve öksürük gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında işe yarar.

Ayrıca romatizmal ağrıların azaltılmasında kullanılır. Antiseptik ve analjezik etkisi bulunduğundan bitkisel olarak ağrıların giderilmesinde ve mikropların öldürülmesinde İmumax burun spreyinin içerisinde bulunur.

Okaliptüs

Okaliptüs ağacının birçok faydası vardır. Okaliptüs yapraklarından su buharı yöntemi ile elde edilen yağ, uçucu etkisi sayesinde çeşitli üst solunum yolu hastalıklarında kullanılabilmektedir.

Özellikle burun açıcı, balgam sökücü, solunum yolları antiseptiği ve ağız kokusunun giderilmesinde kullanılır. Uçucu olması nedeniyle özellikle burun tıkanıklığının giderilmesinde sıkca kullanılmaktadır. Keskin kokusu ve sıkılaştırıcı özelliği ile burun içindeki dokuları sıkılaştırarak burunun ferahlamasını sağlar.

Nane

Nane sağlık yönünden çeşitli hastalıklarda kullanılmaktadır. Kokusu keskin olup  rahatlama amaçlı da nane kullanılabilir. Kurutulmuş nane yapraklarından elde edilen nane yağı soğuk algınlığı ve öksürük başta olmak üzere birçok hastalık da kullanılabilir.

Ayrıca ferahlatıcı etkisi sayesinde çeşitli hastalıklardan kaynaklanan burun tıkanıklığının giderilmesinde kullanılır. Antialerjik özelliği sayesinde burun içerisinde yer alan virüslerin etkisiz hale getirilmesini sağlar.

İmumax Burun Spreyi Nasıl Kullanılır

İmumax Burun Sprey Kullanımı

İmumax Burun Sprey Kullanımı

İmumax burun spreyi her iki burun deliğine günde 3- 4 defa 3 defa püskürtülerek kullanılır. 12 yaş altı çocukların kullanması tavsiye edilmez. 12 yaş ve üzeri çocuklarda, yetişkinlerde, hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılabilmektedir.

İmumax burun spreyi oda sıcaklığında saklanmalı ve serin yerde muhafaza edilmelidir. İmumax burun spreyinin herhangi bir yan etkisi yoktur.

İmumax Burun Spreyi Fiyat

İmumax Burun Spreyi Fiyat konusunda sizler için bir çok siteden derlediğimiz fiyat listesine bakınız.

imumax-sprey-fiyat

imumax-sprey-fiyat

İmumax Burun Spreyi Yorumları                   

  • Boğaz ağrısına iyi gelen ballı sprey. kuruluk ve tahrişi kısa sürede gideriyor.
  • Ambalajında sağlık bakanlığı izni göremediğim, fransız vitrobio firmasınca üretilen, glisrol, bal, su, üzüm asmasıve avrupa mürver ağacı özütünden oluşan içeriğiyle ilaç yerine sütlaç üstüne sıkmaya başladığım sprey. ve evet boğaza da çok iyi geliyor.
  • Tedavi edici etkinliği konusunda şüpheliyim ama boğazdaki acı ve yanmaya çok iyi geliyor, yangıyı ciddi azaltıyor, fiyatı biraz tuzluca ama bence değer.
  • Halbuki burun spreyi hiç öyle değil, içinde okaliptüs yağı vs. bazı şeyler var, sıktığınız anda adeta beyni yakıyor. fakat 1-2 saniyelik o rahatsızlıktan sonra ciddi ciddi burnu açıyor, hatta sinüsleri filan boşaltıyor. keşke biraz daha erken keşfetseymişim de şu sinüs baş ağrılarını filan çekmeseymişim.
  • Bir haftadır geçmek bilmeyen aksine nükseden boğaz ve kulak ağrıma bir gecede mucizevî şekilde iyi gelen ilaç. Pekmez gibi de tadı var, eczacı sabah akşam günde 2 kere sık dedi ama tadına müptela olduğumdan canım sıkıldıkça sıktım ve 2-3 günde bitti haliyle. Hayvanlık ettiğimin farkındayım da güzel lan tadı.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz