İhtiyol Pomad(Kara Merhem) Nedir,Ne İşe Yarar,Kara Merhem Fiyatı

İhtiyol Pomad(Kara Merhem) Nedir,Ne İşe Yarar,Kara Merhem Fiyatı

kara-merhem-nedir-ne-işe-yarar

kara-merhem-nedir-ne-işe-yarar

Halk arasındaki ismi kara merhem olsa da özgün isimi ihtiyol pomad olan, kimyevi özellikli bir antiseptik kremdir. Krem rengi diye adlandırdığımız renkteolmadığı için, işlevi kadar rengiyle de ünlü olmuştur.

Siyah renkte bir krem olan ihtiyol pomad, uzmanlar dışında kalan kişiler tarafından yaygın olarak kara merhem olarak bilinir ve adete mucize krem diye söz edilen bir merhemdir.İçerisinde %80 vazelin barındıran bu siyah kremin geri kalan %10’u ihtiyol maddesi ve son %10luk dilimi lanolindir.

İhtiyol, ham petrol özelliğindeki karışımın sülfürik asit ile muamele edilerek suda çözünür hale getirilmiş halidir. Ekzama, apse ve iltihaplı sivilce tipi erupsiyonlar (cilt döküntüsü) gibi enflamatuar (irinli cilt meseleleri) cilt hastalıklarının tedavisine yardımcıdır.

İhtiyol pomad kara merhem nedir diyorsanız;ciltten tamamiyle emilir, yüksek oranda kükürt içermektedir. Kullanım esnasında idrarda kükürt oranının arttığına değin kimi sonuçlar mevcuttur.

Akademik çalışmalar neticesinde kara merhemin yüzde 95 oranında muvaffakiyet sağlamış olması, basur illetinde kurtulma umudunu ortaya çıkarmıştır. Bugün bir hayli kimsenin hayatını zehir eden, öldürmese dahi acıyla yaşatan ve hayat kalitesini düşüren basurun rehabilitasyonunda kara merhem bir devrimdir.

Basur kremi olarak yalnızca bitkisel özlerden yapılan ve tamamiyle tabii bir yol olarak beliren kara merhem, basur hastalarının birincil şifa kaynağı olarak kullanılmaya devam etmekte. Halk arasında ismi kara merhem olarak bilinir. Geçmiş vakitlerde köylerde en çok kullanılan ve pek çok cilt hastalığı başta olmak üzere irinli hastalıklara iyi gelen Kara Merhem, ihtiyol pomad olarak satılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir:“Balaban Pomad Nedir, Balaban Pomad Kullanımı” yazımızı inceleyin.

 

İhtiyol Pomad Kullanım Yerleri

İhtiyol-Pomad-Kullanım-Yerleri

İhtiyol-Pomad-Kullanım-Yerleri

İhtiyol pomad kullanım yerleri çok olmasına rağmen sizler için hazırladık.

Kronik iltihaplanmaların, apse ve sivilcelerin olgunlaşıp, içlerinin temizlenmesini sağlar. Antienflamatuar özelliklerinin yanı sıra antibakteriyel, antimikotik, antipüritik, antiseboreik ve antiekzamatöz özellikleri de bulunmaktadır.

Bilhassa egzama, apse ve apse gibi cilt meselelerini kısa bir müddette iyileştiren bu merhem, eczanelerde satışa sunulan bir üründür.

Deri döküntülerinin rehabilitasyonu emeliyle da doktorunuz bu ürünü reçete edebilir

Krem vücuttaki rastgele bir yara üzerinde kullanılabilen bir üründür. Kara merhem kimyevi bir antiseptik olmasına karşı kimyasal antiseptikler arasında yan tesiri en az olan merhemlerden biridir.

Herhangi bir güneş yanmasından dolayı olan ağrılı su toplama olaylarında kullanılır, başarılı bir rehabilitasyon performansı gösterir..

Yalnızca yüz ve cilt rehabilitasyonunda değil hemoroit rehabilitasyonunda de tercih olabilen ürünlerden biridir.Mikropları öldürücü özelliği ile her çeşit yarada kullanılır.

 

Kara Merhem Ne İşe Yarar

Kara -Merhem-Ne-İşe-Yarar

Kara -Merhem-Ne-İşe-Yarar

İhtiyol pomad veyahut yaygın kullanımıyla kara merhem bir hayli alanda tesirli bir rehabilitasyon yolu olarak kullanılmaktadır.

Kara merhem zararları yok denecek kadar azdır. Diğer ilaçların başarılı olamadığı ağır irinli yaraların içinin boşalmasında ve kurutulmasında oldukça tesirli olan bu ilaç, vücudun hemen hemen her yerinde su eksikliğine bağlı çıkan egzama hastalığının rehabilitasyonunda de oldukça başarılı sonuçlar vermiştir.

Kaşıntı ve döküntüleri gidermesinin yanında cildi onarma görevi de gören kara merhem ayrı olarak siyah nokta ve sivilcelerin kurutulmasında etkin bir rol oynar.

Kuvvetli bir anti enflamatuar, anti bakteriyel, anti ekzamatöz, antiseboreik ve antimikotik olarak hareket ederek, ciltteki iltihaplanmayı giderir.

İltihaplanmaları, sivilce ve apseleri önce olgunlaştırır, ardından da iç bölümlerini temizler. Böylelikle cildinizi sivilce ve iltihaplardan arındırır.

Ayrı olarak hemoroit rehabilitasyonunda, tırnak batmalarında ve parmaklarda zarar veren mikrop ve bakterilerce olan dolama hastalığında irinin mikrop kapmasına mani olmak için kara merhem kullanılmaktadır.

 

Neden Kara Merhem Denilmektedir?

İçerisinde barındırdığı kükürt nedeniyle, rengi siyah olan ihtiyol pomad, hem tıbbi isminin telaffuzu Türk halkı için oranla daha zor olduğu için hem de mucizevi tesirleri nedeniyle popülerleşen bu kolay merheme, karizmatik ve şifacı vari bir isim takmak hesabına, halk arasında kara merhem isimiyle anılmaya başlamıştır.

İhtiyol pomad dediğimizde pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu krem, aslında yıllar süresince ninelerimiz, dedelerimiz tarafından, envai çeşit apse, iltihaplı sivilce v.b. cilt meselesinin rehabilitasyonunda başarıyla kullanılmış ve her hanede bulundurulması elzem bir üründür.

 

Kara Merhem Nasıl Kullanılır?

Kara-Merhem-Nasıl-Kullanılır

Kara-Merhem-Nasıl-Kullanılır

Kara Merhem Nasıl Kullanılır diye soruyorsanız sizler için bir çok kullanma talimatı hazırladık.

Rahatsızlığın bulunduğu bölge yıkanıp kurutulduktan sonra günde iki kez meseleli bölgeye sürülüp gazlı bezle kapatılır. Hava almasına mani olmamak için sıkı bandaj kullanılmamalıdır. İrin akmaya başladıktan sonra bir kaç gün daha günde bir defa sürülmeye devam edilmelidir. İrinli bölge sıkılarak veya bastırılarak irin çıkartılmaya çalışılmamalıdır.

Ürün, günde tek sefer veyahut günaşırı başka bir deyişle 3-4 sefer hassas ve hastalıklı cilde uygulanabilir. Kullanım sıklığı cilt meselenizin şiddetine göre farklık gösterebilir. Eğer ürünü doktor reçetesi üzerine kullanıyorsanız, bu merhemi kesinlikle doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız.

Meseleli olan bölgenizi güzelce duru suyla temizledikten sonra, hijyenik bir pamuk yardımı ile kurutunuz ve hemen peşinden nohut büyüklüğünde kara merhemi, sivilcenizin veyahut yaralı, irinli cildinizin üstüne uygulayınız ve ardından yeniden antiseptik bir gazlı bez yardımı ile, hava ile temasını tamamiyle kesmeyecek şekilde kapatınız.

Aknenin içindeki irin akana dek bu işlemi günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz ancak rehabilitasyon süreciniz bitirdikten sonra, kalabilecek sivilce izleri için, sivilce izleri tedavisi yollarını uygulamanız gerekmektedir. Bu noktadan sonra ihtiyol pomad kullanımının bir yararını göremezsiniz.

Vücudun irinli bölgesi yıkanıp kurutulduktan sonra günde iki kez kara merhem sürülüp gazlı bezle kapatılır. Bölge hava almamalıdır. İrin akmaya başladıktan sonra bir kaç gün daha günde bir sefer sürülmeye devam edilir.

İhtiyol pomad vücuttaki akıntının bulunduğu bölgelerde ve rehabilitasyonu amaçlanan sivilce ve apselerin kurutulmasında hasarlı bölgelere uygulanan bir kremdir. Kara merhem ne kadar müddet kullanılır konusu oldukça ehemmiyet arz eder.

Kara merhem sivilce ve apse rehabilitasyonlarında ciltteki hasar son buluncaya kadar takriben 4-6 hafta devam edilmesi şart olan bir ilaçtır. Bu bölümlerin rehabilitasyonu esnasında kremin sadece sivilceli veyahut apseli bölgeye sürülmesi ve emiliminin sağlanması yeterli olacaktır. Günde 2-3 kez bu işleme devam edilirse başarılı sonuçlar alınabilir.

Açık irinlerde ise kara merhemin kullanımı biraz daha farklıdır. İrinli bölge yalnızca temiz su yardımıyla yıkanır ve pamukla kurulandıktan sonra kara merhem irinli bölgenin tamamına yedirilerek sürülür. Hava temasını kesmeden bu işlem sonrası yaralı bölge yazlı bezle kapatılır ve günde en az 3 defa bu işlem tekrar edildiğinde yaranın büyüklüğüne göre en az 2 hafta içerisinde ilacın mikropları öldürmesi 6 hafta içerisinde de tamamiyle hasarlı bölgenin kurutulması öngörülmüştür.

 

Kara Merhem Uygulanışı

Merhemi steril bir gazlı bez yardımıyla cildinizdeki meseleli bölgeye yedirerek, sürün. Hemen peşinden hava sirkülasyonunu engellemeyecek şekilde üzerini gazlı bezle kapatın veyahut sarın.

İrinli bölgeyi sıkarak veyahut üzerine bastırarak, içindeki irini çıkarmaya katiyen çalışmayın.

Her uygulama sonrasında ellerinizi bol sabunlu suyla yıkayarak, durulayın.

Krem günde iki kere uygulanmak istenilen bölgeye uygulanır. Uygulanan bölge hava almayacak bir şekilde sarılır. Bu sarma işlemi ilacın cilde daha hızlı temas etmesini sağlayacaktır. Uygulama yapılan bölgelerde bulunan sivilce ve yaraların sıkılmaması, zorlanmaması rehabilitasyonun başarısı için ehemmiyetlidir.

 

Kara Merhemin Faydaları

Kara Merhemin Faydaları

Kara Merhemin Faydaları

Krem en büyük özelliğini petrol ürünü olan bileşimi ihtiyol’dan alır. Diğer bileşeni vazelin, etken madde ihtiyol yarada bulunan mikropları yok etme eğilimi yüksek bir maddedir.

Kara Merhemin Faydaları irinli sivilceler üzerinedir. Malum irinli sivilceler enfeksiyon rizikosu yüksek, sıkılması vaziyetinde ciltte iz bırakma eğilimine sahip sivilcelerdir.İhtiyol pomad sivilce tedavilerinde ilk etapta, sivilcenin spontane irininin yok olmasını sağlamakta ve derinin irin sebebiyle zarar görmüş yerlerini tedavi etmektedir.

Kıl dönmelerinde, kılın deri içine dönerek dar bir kanal oluşturup deride sıkışması vaziyetlerinde, kullanılması şart olan ürünlerden biri bu kremdir. Zira bu krem kıl dönmesine kapı aralayan mevzubahis dar kanalı genişleterek kıl dönmesinin tedavi edilmesinde yardımcı olabilir.

Çeşitli sebeplerde yüzde olabilen deri döküntülerinde kullanılabilen ürünlerden biridir. Yüzde dökülmeye sebebiyet veren bakteri veya alerjenleri yok ederek derinin yüzeyinin soluk almasını sağlar.

Vücudun rastgele bir yerinde olan apselerin, hızlı bir şekilde rehabilitasyon edilmesini sağlar. Apse rehabilitasyonunda en hızlı netice verebilen medikal ürünlerden biri olan krem, apselerin kalıcı şekilde vücuttan uzaklaştırılmasını sağlarlar.

Kıl köklerinde olan enfeksiyon rehabilitasyonlarında tesirli bir ürün olan, ayrı olarak muhtevanındaki etkin maddeler sayesinde istenmeyen tüyleri vücutta azaltan krem kuvvetli ve yan tesirleri az bir ansiteptiktir.

Bilhassa içi enfeksiyon dolu, iltihaplı sivilcelerin tırnakla sivilce sıkma işlemi yerine tıbbi yoldan irinlerini akıtarak baloncukların sönmesine ve iyileşme sürecine geçişine yardımcı olur. Kara merhem sivilce rehabilitasyonunda ehemmiyetli yer tutan bir üründür.

Bilhassa kişilerin kasıklarında çıkmaya meyilli apselerin rehabilitasyonunda tesirli olarak kullanılmaktadır. Ayrı olarak kıl dönmeleri gibi vaziyetlerde kılın içe doğru döndüğü gözeneği genişletici tesiriyle sıklıkla kullanılan ihtiyol merhemi kullanmanızda yarar vardır.

Tüy Dökücü Özelliği Bulunur. Kara merhem tüy dökücü ürün olarak direk kullanılmasa da daha çok yan tesiridir diyebiliriz.

Kişilerin parmak uçlarında oluşan enfeksiyonal bir rahatsızlık olan ve halk arasında dolama isimiyle bilinen hastalığın tedavisinde de kara merhem sıklıkla kullanılmaktadır.

Bilhassa iltihaplı büyük sivilcelerdeki baloncukların sönmesini ve iltihapların iyileşmesini sağlar.

Güçlü bir antiseptik ve anti dezenfektan olarak, cildinizdeki iltihapları dezenfekte eder. Egzama ve cilt döküntülerinin rehabilitasyonunda ehemmiyetli bir rolü vardır.

 

Kara Merhemin Zararları

İçerisinde yoğun miktarlarda kükürt bulunduruğundan, ihtiyol pomadınızı, uygulamak istediğiniz bölgeye, tedavi süreniz bitene kadar sürmekle kanaat etmeli, savunucu tedavi emeliyle kullanmamalısınız. Kükürtüm fazlası cildiniz aracılığıyla cilt altınıza işleyerek sisteminize karıştırığından, yüksek miktarlarda kullanımlarda zehirlenmelere varabilecek neticelere sebep olabilirsiniz.

Ayrı olarak daha nadir olarak da görülse, alerjik bünyeye ve ciltlere sahip kişilerde, kara merhem kullanımına bağlı olarak kimi yan etkiler görülebilir.

Bu yan tesirlerden en yaygını, cilt kızarıklıklarıdır. Böyle bir vaziyet oluşması halinde, kara merhem kullanımını acilen terkediniz.

 

Kara Merhem ile Basur Tedavisi

Kara Merhem ile Basur Tedavisi

Kara Merhem ile Basur Tedavisi

Kara sakızlı merhem olarak ünlenen ve hemoroid bitkisel rehabilitasyonunda çığır açarak umut ışığı olan hemorita kara merhemden biraz daha değişik bir basur kremidir. Ayrıca 8-10 günlük bir kullanım ile basur memesinin tamamiyle kurumasını ve küçülmesini sağladığı söylenen bu hemoroid kara merhem kreminin özelliği, bildiğimiz kara merhemden değişik olarak muhtevanında bir takım başka bitkisel ekstrelerin de olmasıdır.

Bu kara merhem basur memelerini tamamiyle yok ettiğine konusunda bir takım çalışmalar mevcuttur.  İlaç uygulandığı bölgedeki cilt tarafından hızla emilir ve muhtevanındaki vazelin, ihtiyol ve kükürt meseleli bölgenin iyileştirilmesinde rol oynayacaktır.

 

İhtiyol Pomad Endikasyonları

İhtiyol, ham petrol özelliğindeki karışımın sülfürik asit ile muamele edilerek suda çözünür hale getirilmiş şeklidir. İnflamatuar cilt hastalıklarının egzama, apse ve iltihaplı sivilce tipi erupsiyonlar gibi inflamatuar deri hastalıklarının rehabilitasyonunda yardımcıdır.İhtiyol Pomad merhem olarak kullanıldığı alanın yüzeyine bağlı olarak deriden emilir.İhtiyol kullanımı esnasında idrarda kükürt oranının arttığına değin kimi kayıtlar bulunmaktadır.

İhtiyol Pomad, kronik iltihaplanmaların, apse ve sivilcelerin olgunlaşıp, içlerinin temizlenmesinde yardımcıdır .Antiinflamatuar özelliklerinin yanısıra antibakteriyel, antimikotik, antipüritik, antiseboreik, ve antiekzamatöz özellikleri de bulunmaktadır.

 

Kara Merhem Nasıl Tedarik Edilir

Kara Merhem Nasıl Tedarik Edilir

Kara Merhem Nasıl Tedarik Edilir

Kara merhem fiyatı 2019 seneninde da oldukça mantıklı bir ücrete eczanelerden tedarik edilebilmektedir. Doktor tavsiyesi üzerine reçeteli satılan bir ilaç olması itibariyle şayet sosyal teminat sahibi iseniz sigorta tarafından ilaç fiyatı karşılanmakta ve hastadan çok az bir fark alınmaktadır.

İhtiyol Pomad veyahut yaygın kullanımıyla kara merhem reçete ile satılan bir ilaç olduğundan bu ilaç internet üzerinden tedarik edilememekte sadece eczanelerden satın alınabilmektedir.

 

Kara Merhemin Yan Etkileri

Kara merhem ağrı yapar mı şeklinde sualler ile ilacın yan tesirinin bulunup bulunmadığı merak edilmektedir. Her ilacın insanların genetik özelliklerine bağlı değişik yan tesirleri gözlense de İhtiyol pomad oldukça kolay bileşenlerden oluştuğu için tesirleri çok azdır.

Kükürt maddesi yoğun olarak ilacın muhtevanında bulunduğunda kükürt maddesine alerjisi olan kimselerin kara merhem kullanması önerilmemektedir. Ayrı olarak kara merhem çok nadir görülmekle beraber ciltte renk farklığı, kaşıntı, kızarıklık ve irinli kesecik oluşumu gibi olası yan tesirlerinin görüldüğü gözlemlenmiştir.

 

İhtiyol Pomad Kara Merhem Muadili

İhtiyol Kara Merhem Muadili

İhtiyol Kara Merhem Muadili

İhtiyol Kara Merhem Muadili Furocin Soluble Dressing merhem de yaralar ve cilt travmalarına bağlı oluşan lezyonların rehabilitasyonuna cilde uygulanarak kullanılan benzer bir antiseptik kremdir. Yaralı bölgenin üstü tamamiyle merhemle kaplanarak rehabilitasyon yapıldığında, giydirme anlamına gelen dressing sözcüğünü isimi içerisinde barındırır

İhtiyol, ham petrol özelliğindeki karışımın sülfürik ait ile muamele edilerek suda çözünür hale getirilmiş şeklidir. Yukarıda söz ettiğimiz şekilde apse dışında her türlü ekzama, apse ve iltihaplı sivilce tipi erupsiyonlar (deri döküntüsü) gibi enflamatuar (irinli deri meseleleri) deri hastalıklarının tedavisinde mucizeler yaratır. Kara merhem kronik iltihaplanmaların olgunlaşıp, içlerinin temizlenmesini sağlar.

 

Kara Merhem Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünün muhtevanında bulunan maddelere karşı rastgele bir aşırı hassasiyetiniz söz konusuysa bu ürünü hiçbir zaman kullanmamalısınız.

Gebeyseniz, gebe olabileceğinizi düşünüyorsanız veyahut bebeğinizi emziriyorsanız, kremi kesinlikle bir doktora müracaat ettikten sonra kullanmalısınız.

Ürünün göz, ağız, burun gibi mukozal alanlarla temasından kaçınmalısınız. Temas vaziyetinde alakalı bölgeyi bol suyla yıkamalı ve kara merhemden mutlaka arındırmalısınız.

Ürünü kullanmadan önce kullandığınız tüm reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarla alakalı olarak doktorunuzu bilgilendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

annelerin babaların aslında artık annanelerin babannelerin (dedelerin? hayır onlar ilgilenmez öyle şeylerle, daha ne kadar uzatabilirim bilmiyorum) en sevdikleri ilaçlardan, merhem türünün sarı merhem adındaki şu an bilemediğim ekürisiyle tek temsilcisi.

 

Kara Merhem Fiyatı 2019

İhtiyol-Pomad-Fiyat

İhtiyol-Pomad-Fiyat

Kara merhem fiyatı 2019 yılında da geçmiş yıllara yakın olup liste halinde sizler için hazırladık.

 

Kara Merhem Kullanıcı Yorumları

  • Bu merhemin asıl ismi “ihtiyol pomad” olup şifa kimya, ilaç, kozmetik san ve tic. a.ş. ürünüdür (kara merhem: şifa kimya’nın bir ilçesi) antiseptik özelliği vardır, başka da bir olayı yoktur aslında, mevcut iltihabın yüzeye çıkmasını kolaylaştırıcı etki yapan tahriş etme dışında, iğrenç kokar, neden “mucize ilaç” kabul edildiğini anlamış değilsem de doktorlar tarafından da tavsiye edildiği görülmüştür, ben gördüm bizzat.
  • Siyah ve transparan karışık bir rengi vardır, enteresan. kara demek doğru mu bilemiyorum ama babaanne telaffuzunda gerçekten yeri onulmazdır.
  • Bacağımda oluşan bir iltihabı tamamen söküp atma potansiyeline sahip olup, maalesef oradaki deriyi de bir daha normale dönmeyecek bir şekilde deforme etmiş merhem.
  • İltihabı kurutarak yoketme özelliği ile kendi alanında tektir.
  • Halk arasında çıbanları hemen pörtlettiği için sempati kazanan bu krem, o orgazmik pörtlemeden sonra, iyileşmeyecek, hatta estetik cerrahinin bile zor üstesinden geleceği izler bırakır.
  • Mucizevi bir merhemdir. kopegimin 6 yerinde birden cikan yumruk buyuklugundeki iltihaplari patlatip ertesi gun musluk gibi dokulmelerini saglamis, katiyyen de iz birakmamistir.

 

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. WilliamHuh dedi ki:

    Satisfy note an captivatingoffers recompense you. http://umamexex.tk/pzjra

Yorum Yaz