Balaban Pomad Nedir, Balaban Pomad Kullanımı

Balaban Pomad Nedir, Balaban Pomad Kullanımı

Balaban Pomad

Balaban Pomad

Balaban pomad, bazı cilt enfeksiyonlarını ( impetigo gibi ) tedavi etmek için kullanılır. Bu bir antibiyotiktir. Bazı bakterilerin büyümesini durdurarak çalışmaktadır. Balaban reçete ile satılan bir ilaçtır. Topikal merhem, topikal krem ​​ve burun merhemi olarak piyasaya sürülmüştür.

Dikiş atılmış yaralar, hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar ve abse tedavisinde kullanılır. Çıban, sakal bölgesinde kıl kökü iltihabı, iltihaplı sivilce, deride sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığının (impetigo) topikal tedavisinde kullanılır.

Balaban krem, enfeksiyonunuza neden olan bakterileri yok etmek için kullanılır. Bunlar arasında Staphylococcus aureus ve Streptococcus pyogenes türleri bulunur. Balaban krem bakterilerin çoğalmasını da önlemektedir.

 

İlginizi Çekebilir:“İhtiyol Pomad(Kara Merhem) Nedir,Ne İşe Yarar,Kara Merhem Fiyatı” yazımızı inceleyin.

 

Balaban Pomad Kullanımı

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Ardından, enfeksiyonun bulunduğu alana, genellikle günde 3 defa (8 saat ara ile) az miktarda merhem sürün. Tedavi edilen bölgeyi bir bandaj ile kaplayabilirsiniz.

Bu ilaçtan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile, reçetede belirtilen süre boyunca kullanmaya devam edin. İlacın erken alınması, enfeksiyonun tekrarlamasına neden olabilir.

Balaban pomad kullanımı, gözlerinizin, burnunuzun ve ağzınızın çevresinde veya doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe hasar görmüş ya da kırılmış ciltlerin geniş alanlarında kullanmaktan kaçının. Yanlışlıkla gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza gelirse, bol suyla yıkayın.

3-5 günlük kullanımdan sonra şikayetleriniz geçmezse mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Balaban Pomad Yan Etkileri

Doktorunuz bu kremi yazarken sağlığınızı düşünmektedir. Çok fazla yan etkisi görülen bir ilaç olmasa da her an yan etki gelişebilir. Peki olası balaban pomad yan etkileri nelerdir.

Her ne kadar nadir olsa da, bu ilacı kullandıktan sonra hafif yanma veya yanma hissi meydana gelebilir. Ciddi yanma, acı veya tahriş varsa, bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza başvurun.

Balaban Pomat Yan etki olarak nadiren mide krampları, ishal, karın ağrısı, dışkıda kan ve mukus görülebilir.

Uzun süre kullanılması durumunda, yeni cilt enfeksiyonları ve maya mantarları oluşabilir. Ayrıca mevcut enfeksiyonu daha da kötüleştirebilir ve enfeksiyon bölgesinde, kızarıklık, şişlik, kaşıntı, ağrı, yanma gibi belirtiler nadiren görülebilir.

Balaban krem yan etkileri arasında ciddi yan etkiler görülmemiştir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğazda şişlik, şiddetli baş dönmesi ve solunum güçlüğü gibi ciddi yan etkiler görülürse mutlaka ilacı kesip doktorunuza başvurunuz.

Bu sayılanlar arasında görülmeyen diğer yan etkiler de görülebilir. Sayılanların dışında herhangi bir yan etki hissederseniz mutlaka ilacı kesip doktorunuza danışınız.

Balaban Krem Hamilelikte Kullanımı

Balaban Pomad Hamilelik Kullanımı

Balaban Pomad Hamilelik Kullanımı

Balaban pomad hamilelikte kullanımı ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Doktor tavsiyesi ve ciddi sorunlar olmadıkça kullanılmaması önerilmektedir. Kullanım sırasında görülebilecek tüm yan etkiler doktora anlatılmalıdır.

Balaban ilaç, anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Balaban krem bebek kullanımına uygun değildir. Bebeklerin kullanımı ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Özellikle iki aydan küçük bebeklere kullanılmamalıdır.

Balaban Pomad Sivilce Tedavisi

Balaban Pomad Sivilce Tedavisi

Balaban Pomad Sivilce Tedavisi

ABD de kediler üzerinde yapılan bir çalışmaya göre mupirocin etken maddesinin, özellikle dudak çevresindeki sivilcelerde etkili olduğu gözlemlenmiştir. Balaban pomad reçete ile satılan bir ilaçtır ve doktor önerisi ile yazılır. Yan etkilere karşı dikkatli olmak için doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Mehmetto: tırnak batması sonucu tırnak kenarlarında oluşan iltihaba iyi gelen merhem. İltihabı kurutup deriyi elinizle temizleyebilecek kıvama getiriyor. Ara ara kullanımda ise en azından kronik tırnak batması acısını azaltabiliyor.

Balaban Pomad Kullanıcı Yorumları

Mendel Lav: Bunu yıllarca burun yaraları ve cilt yaraları için kullandım. Genellikle 2-3 gün sonra enfeksiyon temizleniyor. Çok faydasını gördüm. Son derece uzun sürebilen burun yanması olabilir. Bir veya iki dakika,

Boccop: geniş spektrumlu antibiyotik özelliğe sahip merhem. Ciltteki bakteriyel enfeksiyonların(iltihap, akne, vs.) iyileşmesini değil, kötüye gitmesini engeller. Çünkü çalışma prensibi bakterileri öldürerek değil, RNA sentezini inhibe ederek üremelerini engellemeye dayalıdır. Yani ülkeye giren düşmanı öldürmek yerine yeni düşman gelmesin diye sınırları güçlendirmek gibi birşey…

SmrciJ: Sürekli tekrarlanan bir uyuşuk cilt enfeksiyonu geçirdim. Aile hekimi bunu reçete etti, işe yaramadı, sonra dermatologa gittim, reçete edilenlerin hala işe yaramadı. İlk durumun Impetigo olduğu düşünülüyordu. Şimdi 2. laboratuar testini bekliyor. Umutsuz ve sinirliyim.

Anonim: Bu ilacı sevdim. Birkaç yıl önce impetigo için aldım. Birkaç gün sonra uygulamıştım ve tamamen gitti. Akne için de harika bir ilaç. Daima ecza dolabımda sakladığım bir şey

 

Balaban Krem Muadili

Balaban pomad eşdeğeri olan bir krem var mıdır? Piyasada balaban pomad bulamayanlar aşağıda balaban krem muadili olan ilaçlar verilmiştir. Bu kremlerin hepsi aynı etken maddeyi içermektedir.

BACTROBAN

BALABAN

DEXTROCIN

MUPIDERM

MUPIGEN

MUPIRON

MUPOBEL

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz