Minoxil Sakal Serumu Ne İşe Yarar, Minoxil Sakal Serumu Kullanımı

 

Minoxil Sakal Serumu Ne İşe Yarar

Minoxil Sakal Serumu Ne İşe Yarar

Sakal büyüme serumu ekseriyetle iki yaklaşımdan birini alır. Birincisi, saç foliküllerine kan akışını artırarak saç büyümesiyle ilişkili meseleleri rehabilitasyon etmek için ilaç kullanımını içerir. Bu yaklaşım genellikle inceltme veya saç dökülmesi yaşayan erkeklere yöneliktir.

İkinci yaklaşım, saç foliküllerine şart olan nemi ilave etmek için bir yağ karışımı kullanılmasını içeren natürel bir alternatiftir. Bu yaklaşım onların sakal büyümesini artırmak ve daha iyi isteyen insanlara karşı amaçlanan bakımdır.

Sakal üreme serumu ürünlerinin çoğu, rahatsız edici yan tesirlere kapı aralayabilen Minoxidil bileşenini içerir.

Bununla beraber, minoxil sakal serumunun tesirli olacağının garantisi yoktur, zira genetik ve diğer ferdi etkenlere de dayanır. Ek olarak, bu seçeneğin kullanılması yan tesir olmadan gelmez. Ana bileşen Minoxidil, cildin kızarıklığına, kaşınmasına ve kilo almasına kapı aralayabilir.

Tam sakalın istenen görünüm olduğunu netlikle anlamış olsak da, ilaçlı bir ürünün neden olabileceği negatif tesirleri de ölçmek gerekir. Bu seçeneği seçenek ederseniz, rutinde nemi ve sıhhatli cildi savunmak için ek saç bakımı ve cilt bakımı gereklidir.

 

Minoxil Sakal Serumu Tüm Sorular

Minoxil Sakal Serumu Tüm Sorular

Minoxil Sakal Serumu Tüm Sorular

Minoxil kullanmak ne kadar sürecek?

İşlem 3 aydan iki seneye kadar rastgele bir yerde. Neticeleri ne kadar hızlı görürseniz, minoxil kullanmayı bırakmayı o kadar erken bekleyebilirsiniz. Şahsi yolculuğunuz, minoksidil kullanmayı bırakmanız gerektiğinde ve çoğunlukla sakalınızın büyümesinden hoşnut olduğunuzda belirsizleşecektir.

Sakalın istediğin yerde olduğunda, kullanmayı bırakabileceğin vakit. Giderek dökülmeyecektir, ancak kısa bir müddet için bir takım küçük dökülmeler yaşayabilirsiniz.

En güvenli bahis sakal kılları uçana kadar Minoxidil kullanmaya devam etmektir. Kaba ve kalın bir sefer, o vakit yavaşça çıkmaya başlamanız gerekir. Şayet oldukça büyük bir sakal hedefiniz varsa, önce sakal hedefinize erişmeye çalışın, sonra sütten kesim işlemine başlayın.

Günde kaç sefer Minoxil uygulamalıyım ve ne sıklıkla? 

Ekseriyetle günde en fazla 2 ml kullanmanızı öneririz, ancak ilk hafta veya daha az günde 1 ml gibi daha az kullanmayı düşünün. Her bir minoxil uygulaması 1 ml veya daha az olmalıdır, ikinci uygulama birinciden en az 8-12 saat sonra yapılır.

Minoxil kullanmayı bırakırsam sakal dökülecek mi? 

Hayır! Saçları uç noktaya (olgun) geçecek kadar kullandığınız sürece, çevrede kalacaktır. Minoksidil kullanmayı bırakmış insanlar küçük saç dökülmesinden söz ettiler, ancak zamanını bıraktıktan sonra büyüme daha da güçlendi.

Minoxil‘i nerede kullanmalıyım?

Saçın uzamasını istediğiniz “sakal” bölgesinin her yerinde. Bu, boyun (Adam elmanın hemen yukarısında), çenenin altında, yanıkların, yanakların, bıyıkların ve ruhun yama alanını gösterir. Bazıları yalnızca zayıf noktalarına, yamalı olanlara uygulamayı seçer ve bu da iyidir.

Minoxil yüzümde ne kadar süre kalmalı?

Takriben 4 saat süresince önerilir. Bundan sonra, yüzünüzü durulamak veya yıkamak ve nemlendirici uygulamaktan çekinmeyin.

Ne tür bir nemlendirici kullanmalıyım?

Yüzünde kullanılacak rastgele bir şey iyi olacak. Sakal büyüdükçe, hindistancevizi yağı olmadan bir miktar sakal veyahut sakal yağı almayı ve yüzünüze ilave nemlendirme sağlamayı düşünün .

Sonuçlar ne vakit görünmeye başlar?

Her insanın nasıl değişik olduğunu görünce, yeni vellus kıllarının geldiğini fark ettiğiniz ilk iki hafta veyahut ilk iki veyahut üç aydan sonra olabilir. Sabırlı kalın ve uygulamaya devam edin.

Minoxil kullanırken kesmeli veya tıraş etmeli miyim?

Her ikisi de mükemmel derecede incedir ve saçlarınızı kesilmiş tutmak, minoksidilin cildinize daha iyi emmesini sağlar (saç yerine). Bununla beraber, istemiyorsanız hiç düzeltmeniz veya tıraş faktörüz gerekmez. Minoksidildeyken sakalın işlemine mani olmaz. Erkeklerin çoğu sakalın uzamaya başlaması için yeterince dolu olduğunu hissedene kadar en düşük ayarda kesim yapmayı seçenek eder.

Kafamdaki kıl dökülüyor gibi görünüyor. Ne yapmalıyım? 

Minoksidil kullanırken bu dökülme ve tamamiyle normaldir. Yeni saç dökülmesi eskisini dışarıya doğru iterek saçları “kaybediyorsunuz” görüntüsünü veriyor. Sakin kalın, muhtemelen değilsiniz. Bu yalnızca en fazla birkaç hafta devam etmeli ve dökülen saçlar kafanıza bakarken fark edilmeyecektir.

Yüzüm natürel olarak yağlı. Minoxil cildimi kurutmaya devam edecek mi? 

Nihayetinde! Bir takım çocuklar minox kullanmanın ilk birkaç haftasında temiz ve sıhhatli bir cilt elde ederler. Fakat sonunda herkes kuruluğa katılır.

Minoxil sivilceye kapı aralar mu?

Pek değil. Bazı çocuklar ilk birkaç hafta (sivilce ya da üç hafta) kaçarlar ancak neticede pek çok erkek daha net bir ciltten söz eder. Mantıklı, zira sivilce seyrek kuru cilt üzerinde oluşur. Minoksidil taşıyıcı olarak içki kullandığından, bu sivilcelerin kurumasına dikkat edilir.
 

Minoxil Sakal Serumu Olası Yan Etkiler 

Minoxil Sakal Serumu Olası Yan Etkiler

Minoxil Sakal Serumu Olası Yan Etkiler

Minoxidil, doğru dozları kullanana kadar güvenlidir. Bir şeyin aşırı kullanımı çok kötü, aşırı dozda Minoxidil’in kapı araladığı bir hayli yan tesir olabilir. Biri rehabilitasyonun başlangıcından bir ay sonra yan tesirlerle karşılaşabilir. Aşağıdaki yan tesirlerden rastgele birini fark ederseniz, Minoxidil’i kullanmayı bırakın ve vakit kaybetmeden bir doktora müracaatın. Yan etkiler aşağıdaki gibidir.

 • Hızlı Kalp Atışı veya Göğüs Ağrısı
 • Bayılma veya Baş dönmesi
 • Kulak çınlaması
 • Kaşıntılı ve Kuru Cilt
 • Baş ağrısı
 • Bulanık Görme
 • Ani Kilo Alma
 • Uzuvların Şişmesi
 • Alerji veya İrin
 • Uyku Bozuklukları

 

Minoxil Sakal Serumu Kullanımı

Minoxil Sakal Serumu Kullanımı

Minoxil Sakal Serumu Kullanımı

Kullanım Aşaması 1

Uygulamak için, sakalınızın seyrek bölgelerinde sakal kütlesini günde iki kez istenen bölgeye püskürtün. Kullanıcılar ortalama 3 ay içerisinde büyümeyi görmeye başlarlar.

 

Kullanım Aşaması 2

 • Yüzünüzü nazik bir bez temizleyici ile temizleyin.
 • Genel kalıp sabun yerine pH balanslı temizleyiciler kullanmamızın nedeni tahrişi azaltmaktır. Minoxidil, her ikisi de cildi tahriş eden% 50 propilen glikol ve% 30 etanol içerir.
 • Genel olarak cilt sıhhatinde ehemmiyetli bir rol oynayan ve iltihaplı sivilce, egzama, seboreik dermatit vb. Gibi hastalıkların başlamasını önleyen  pH dengelenmiş temizleyiciler, minoksidil’in cildin pH değerini sıhhatli bir balansta tutarak kapı aralayabileceği tahrişleri önlemede uzun bir yol kat edecektir.

 

Kullanım Aşaması 3

 • Sakal bölgesine 1 mL sıvı minoksidil uygulayın .
 • Neyse ki, doğru miktarda uygulamanıza yardımcı olmak için damlalık dağıtıcı üzerinde bir menisküs hattı var.
 • Kimi insanlar damlalığı kullanarak minoksidil uygulamaktan hoşlanırken, diğerleri yüzlerini yaymak için parmaklarını kullanırlar. Her iki vaziyette da iyi. Yalnızca 1 mL kullandığınızdan emin olun.
 • Minoksidil köpük kullanıyorsanız , sakal alanının tamamı için yarım kapak kullanın.Minoksidil 4 saat süresince yüzünüzde kalsın.
 • Araştırma,% 75 veya daha fazla emilim elde faktörün takriben 4 saat sürdüğünü göstermiştir. Minoxidil’in tamamiyle sakatlayıcı tesirlerini istiyorsanız, bu kadar uzun müddet yüzünüzde bırakmak zorunda kalacaksınız.
 • Açık bırakabileceğiniz ve netice alabileceğiniz salt asgari müddet 1 saattir. Bununla beraber, bu yalnızca takriben% 50 oranında emilim ile sonuçlanacaktır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun

 

Kullanım Aşaması 4

4 saat sonra yüzünüzü yıkayın veya suyla yıkayın.

Yeniden, bu, bir gece beklemeye karar verip vermediğinize bağlı olarak sizin için geçerli olmayabilir. Ancak, günde iki defa uygularsanız, cildin daha fazla kurumasını önlemek için yüzünüzü 4 saat sonra durulamak veya yıkamak isteyeceksiniz.


Kullanım Aşaması 5

Nemlendirici! Evet, bu ehemmiyetli.Daha önce de söz ettiğim gibi, minoksidil içindeki propilen glikol ve içki muhtevası tabii olarak tahriş edicidir ve nem bariyerini bozabilir . Minoksidil’in yüksek kaliteli bir nemlendirici ile yaptığı hasarı doldurmak istiyorsunuz. Minoksidil kuruduktan sonra (takriben 4 saat) nemlendirici uyguladığınızdan emin olun.

Seramidler, kolesterol veya hyaluronik asit gibi cilde aynı muhtevalı bir nemlendirici aramanız gerekir. Bu bileşenlerin hepsi cildin iyileşmesine yardımcı olur, bariyer işlevini güçlendirir ve çok fazla hidrasyon sağlar.

 • Yüzünü yıka. Tercihen, pH balanslı birtemizleyici ile.
 • Sakal bölgesine 1 mL sıvı minoksidil uygulayın . Şayet kullanıyorsanız minoksidil köpük , yarım capful kullanın.
 • 4 saat açık bırakın.
 • Yüzünüzü tekrar yıkayın veya durulayın.
 • Nemlendirir.

Tüm bu adımları günde bir ila iki sefer yapın! Cildiniz kolayca tahriş oluyorsa, sadece bir sefer kullanın. Endişelenmeyin, günde bir sefer minoksidil kullanabilirsiniz ve yeniden de iyi sonuçlar ele geçirebilirsiniz.

 

Minoxil Sakal Serumu Çeşitleri

Minoksidil konsantre çözeltide veya losyon halinde bulunabilir. Konsantre çözelti vaziyetinde, çözelti konsantrasyon endeksi çoğunlukla% 2 ile% 10 farklılık gösteren dikkate alınmalıdır. % 5 değeri çoğunlukla erkeklerin rehabilitasyonunda,% 2 -% 3 değerinde olan çözeltiler ekseriyetle kadınlarda kullanılmaktadır. Kompozisyonunda minoksidil sülfat içeren losyonlar, çeşitli markalar tarafından satılmaktadır.

 

Minoxil Sakal Serumu Yorumları

Minoxil Sakal Serumu Yorumları

Minoxil Sakal Serumu Yorumları

 • varolan saçları, saç köklerini ve sarı tüycük şeklindeki saçları güçlendiğini kesin olarak söylemem gereken ilaç. ama seyrek kafayı bununla fırça yapamazsınız bunu da bilin. bir psikolojik rahatlama sağlamak ya da kelleşme süresini uzatmak adına kullanılabilir.
 • ilk kullandığımda hayvan gibi baş ağrısı yapıp acile gitmeme neden olmuştu.ilaçtan değildir dedim,birkaç kez daha kullandım.her seferinde geceyi acil serviste noktalayınca severlerdiyerek kullanmayı bıraktım.
 • sakal kıran olup bıyığımın bir bölgesi döküldüğü için doktorun verdiği ilaç. umarım bir işe yarar. daha yeni başladık hadi bakalım.
 • 4 yıldır kullandığım ürün. ilk 9 ay mükemmel ötesi sonuçlar aldım. çünkü çok düzenli kullandım. saçı 1 numaraya vurup, ilaçtan tam verim aldım.
  herkes saç ektirdiğimi falan düşünüyordu.ardından düzensiz bir hayata geçtim ve ilaçlarımı aksattım ama 4 yıl hep kullandım. şimdi tekrar döndüm. kullanıyorum düzgünce… umarım yeniden iyi sonuçlar alırım.
 • 20 gündür sakal için kullandığım ilaç. daha herhangi bir faydasını görmedim ancak işe yarayacağını düşünüyorum. sorunum yaşıma göre seyrek sakallarım olması ve bıyıklarımın az çıkması umarım faydasını görürüm.ilerlemeleri aralıklarla buradan paylaşacağım.2 ayın sonunda %15 civarında bir artış oldu kullanmaya devam ediyorum.
  not : hergün 2 kez kullanmak ve sabırlı olmak gerekiyor.
 • kullandığım günlerde sakal çıkarıyor gibiydi ancak bıraktığımdan itibaren sakallarım ilk başladığım güne geri döndü. ömrümün sonuna kadar kullanmak istemediğim ve ayrıca fiyatı da görece pahalı olduğu için bıraktım. karar sizin.
 • 3 yıl önce başladım bunu kullanmaya yaklaşık 2 yıl kullandım. tepe bölgesinde dökülmeyi durdurdu hatta biraz da saç çıkardı. ilacı kullanmaya başlamadan önce sürekli kullanmak gerektiğini söylemişlerdi. neyse bırakmaya karar verdim, biraz dökülme olacağını tahmin ediyordum fakat yoğun bir dökülme ve tepede baya seyrekleşme oldu. keşke hiç başlamasaydım diye düşündüm. şimdi saç ektirmeye karar verdim. 8 bin tl bayılacağım bakalım sonucu iyi olur inşallah.
 • dün doktorum tavsiye etti. aldım bugün ilk kez kullandım fakat yazdıklarınızı okuyunca bir korktum. yeni kemoterapiden kurtulan bir dostunuz olarak bana bunu bir ay kullanmam gerektiğini dermatoloji uzmanı söyledi. fakat sizin anlattıklarınızdan korktuğum için an itibari ile bıraktım. bir daha da sıkmam bunu. yan etkileri maşallah insanı kalpten götürür cinstenmiş. kullanım talimatında hiç böyle bir şey yazmıyordu fakat anlattıklarınız gerçekten hayallerimi bir nebze de olsa yıktı. saçım var hatta baya çıktı. ben sadece uzman eşliğinde tedavi göreyim dedim. o da bana bunu önderdi.

Minoxil Sakal Serumu Fiyatı

Minoxil Sakal Serumu Fiyatı

Minoxil Sakal Serumu Fiyatı

Minoxil Sakal Serumu Fiyatı 2019 yılı verilerine göre genellikle 55 lira 155 lira arasında üretici firma ve serum özelliklerine göre değişmektedir.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz