Mometix Burun Spreyi Ne İşe Yarar, Mometix Burun Spreyi Kullanımı, Fiyatı

Mometix Burun Spreyi Ne İşe Yarar, Mometix Burun Spreyi Kullanımı, Fiyatı

Mometix Burun Spreyi Ne İşe Yarar

Mometix Burun Spreyi Ne İşe Yarar

MOMETİX AQ Nazal Sprey kortikosteroidler isimi verilen bir ilaç grubuna dahil olan mometazon furoat içerir. Mometazon furoat bir takım sporcular tarafından hatalı kullanılan ve tabletler veya enjeksiyonlarla alınan “anabolik steroidler” ile karıştırılmamalıdır.

Mometix Burun Spreyi küçük miktarları burun içine püskürtüldüğü vakit, burundaki irini, kaşıntıyı, tıkanıklığı ve hapşırığı gidermeye yardımcı olur.

Mometix Burun Spreyi Fiyatı 2019, Mometix Burun Sprey Kullananlar, Mometix Burun Spreyi Kortizonlumu, Mometix Burun Sprey kaç gün kullanılır gibi sorularınızın hepsinin cevabı yazımızda.

 

Mometix Burun Spreyi Prospektüs

Etkin madde: Her püskürtme, 50.00 mikrogram mometazon furoata eşdeğer 51.75 mikrogram mometazon furoat monohidrat içerir.

Yardımcı maddeler: Mikrokristal selüloz, sodyum karboksimetilselüloz, gliserin, sitrik asit monohidrat, sodyum sitrat dihidrat, polisorbat 80, benzalkonyum klorür ve saf su.

 

Mometix Burun Sprey Nasıl Kullanılır

Mometix Burun Sprey Nasıl Kullanılır

Mometix Burun Sprey Nasıl Kullanılır

Saman nezlesi ve sene boyu devam eden rinit Erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar: Erişkinler (yaşlı hastalar dahil) ve 12 yaşından büyük çocuklarda klasik doz her burun deliğine günde bir defa iki püskürtmedir. Belirtileriniz kontrol altına alındıktan sonra doktorunuz her burun deliğinize günde yalnızca bir kez püskürtmenizi önerebilir. Kendinizi daha iyi hissetmeye başlamazsanız, doktorunuza müracaat etmelisiniz. Doktorunuz en fazla günlük dozu günde bir sefer her burun deliğine dört püskürtmeye yükseltebilir. Semptomlarınız kontrol altına alındıktan sonra doktorunuz dozu günde bir sefer her burun deliğinize iki püskürtmeye düşürmenizi önerebilir.

2 – 11 yaş arası çocuklar Klasik her burun deliğine günde bir sefer püskürtmedir. Nazal steroidlerin uzun müddet yüksek dozlarda kullanımı çocuklarda büyüme hızının yavaşlamasına kapı aralayabilir. Doktorunuz çocuğunuzun boyunu rehabilitasyon döneminde vakit vakit ölçebilir ve rastgele bir tesir görülürse dozu azaltabilir.

Saman nezlesi yakıntılarınız kötüleşirse, doktorunuz polen mevsimi başlamadan 2-4 hafta önce MOMETİX AQ kullanmaya başlamanızı söyleyebilir; bu, saman nezlesi semptomlarının ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bilhassa gözlerinizde kaşıntı veya tahriş varsa, doktorunuz MOMETİX AQ ile beraber başka tedaviler kullanmanızı önerebilir. Polen mevsiminin nihayetinde saman nezlesi belirtileriniz iyileşebilir ve ondan sonra rehabilitasyona ihtiyacınız olmayabilir.

 Nazal polipler 18 yaş ve üzeri erişkinlerde klasik başlangıç dozu günde bir sefer her iki burun deliğine iki püskürtmedir. 6 Semptomlar 5-6 hafta içinde kontrol altına alınamazsa doz, günde iki sefer her iki burun deliğine iki püskürtmeye çıkarılabilir. Semptomlar kontrol altına alındıktan sonra, doktorunuz dozu, semptomları kontrol eden en düşük doza düşürmenizi isteyecektir.

 

Mometix Burun Spreyi Fiyatı 2019

Mometix Burun Spreyi Fiyatı 2019 yılı verilerine göre 20 ile 30 tl arasında değişmektedir.

 

Mometix Burun Spreyi Hamilelik

Mometix Burun Spreyi Hamilelik

Mometix Burun Spreyi Hamilelik

Mometix Burun Spreyi Hamilelik dönemi ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza müracaat ediniz. Gebeyseniz veya çocuk sahibi olmayı tasarılıyorsanız, MOMETİX AQ’yu doktorunuz söylemedikçe kullanmamalısınız.

Diğer nazal kortikosteroid preparatları ile olduğu gibi MOMETİX AQ’nun gebe kadınlarda kullanımına karar verilirken anne ve fetüse verilebilecek olası zararlar, beklenen faydalarla karşılaştırılmalıdır.

 

Mometix Burun Sprey Kullananlar

Mometix Burun Sprey Kullananlar yorumları sizler için derledik.

Ahmet: bir burun spreyi. halk arasında “nazal sprey” olarak bilinir. biz doktorlar “burun spreyi” diyoruz.

Sbb :bu sprey mometazon furoatın içerir. mometazon furoatın küçük miktarları burun içine püskürtüldüğü zaman, burundaki iltihabı, kaşıntıyı, tıkanıklığı ve hapşırığı gidermeye yardımcı olur. günde iki kez kullanılması uygundur.

usul usul:bahar alerjisi yasayan kişiler için en faydalısı sanırım bu. ne uyku ne bir sey. sık fısfısı gunun kolaylasın, işkenceye dönmesin. evet..

pruvaneta61 :gribal enfeksiyon sonrası uzun süreli( yada kalıcı) koku duyusu yitimine nasıl geldiğini merak etmekteyim.

 

Mometix Burun Sprey Yan Etkileri

-Cilt üzerine tesirleri: Ter sekresyonunda azalma, ürtiker (aşırı hasasiyet tepkileri)
– Gastrointestinal sistem üzerine tesirleri: Ağız kuruluğu
– Kalp üzerine tesirleri: Taşikardi
– Ürgenital sistem üzerine tesirleri: Miksiyon bozuklukları, aşırı dozda böbrek harabiyeti
– Parasetamol’ün terapotik dozlarda yen tesiri düşüktür. Akut aşırı dozlarda (10 g/doz veya daha çok) tehlikeli    karaciğer harabiyetine sebep olabilir.
– Karaciğer, safra: Aşırı dozda karaciğer hücrelerinin nekrozu
– Solunum yolları üzerine: Bronkospazm (aşırı hasasiyet tepkileri)
– Kan üzerine: Kan tablosunda değişme ( Aşırı hassasiyet tepkileri)
– Genel tepkiler: Aşırı hassasiyet tepkileri (sözgelimi çok seyrek cilt tepkileri; çok seyrek olarak trombositopeni, lökopeni- solunum zorluğu, ter boşalması, bulantı, kusma kan basıncında aşırı düşme (şok gelişebilir.)

 

Mometix Burun Sprey Kullanım Süresi

Mometix Burun Sprey kaç gün kullanılır diyorsanız,Günde iki defa uygulamayla 5-6 hafta içinde semptomlarda hiçbir iyileşme olmazsa, MOMETİX AQ yerine kullanılabilecek diğer rehabilitasyonları görüşmek üzere doktorunuza müracaat etmelisiniz.

 

Mometix Burun Spreyi Kortizonlumu

Mometix Burun Spreyi Kortizonlumu

Mometix Burun Spreyi Kortizonlumu

MOMETİX AQ’nun etkin maddesi olan mometazon furoat monohidrat, bir kortikosteroiddir. Solunum yolunda, havadaki alerjenler ve tahriş edici maddelere karşı oluşan enflamasyon tepkilerini azaltır.

 

Mometix Burun Spreyi Eşdeğerleri

 

ASMANEX                          CODERMO          ELOCON              ELOSALIC                            ETACID

K-ALLEXIN          K-MEXADER       METANIX                            M-FURO              MOMECON

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz