Wilkinson Pomad Eşdeğeri, Uyuz Tedavisi

Wilkinson Pomad Eşdeğeri, Uyuz Tedavisi

Uyuz Tedavisi

Uyuz Tedavisi

Wilkinson Pomad uyuz tedavisinde kullanılan bir merhem olup uyuz ilacı olarak hekimler tarafından önerilmektedir.Hamilelikte uyuz tedavisi için doktor önerisi alınarak kullanılması gereken bir merhemdir.

Wilkinson Pomad Eşdeğeri

1 –           Babulayn Pişik Kremi 50 ml

2 –           Basis Baby Pişik Kremi 75 ml

3 –           Bepanthol Pişik Kremi 100 g

4 –           Bepanthol Pişik Kremi 30 g

5 –           Hametan Krem

6 –           Hametan Pomad 30 g

7 –           Hametan Pomat 50 g

8 –           Munix P Pişik Kremi 75 ml

9 –           Popishic Pişik Kremi 50 ml

10 –        Popolin Pişik Kremi ,Zinco Pişik Kremi 50 ml

 

İlginizi Çekebilir:“İhtiyol Pomad(Kara Merhem) Nedir,Ne İşe Yarar,Kara Merhem Fiyatı” yazımızı inceleyin.

 

Wilkinson Pomad Endikasyonları

Uyuz, kronik ekzema ve sedef hastalıkları endikedir.Wilkinson pomad lokal antiseptik, antipuritik ve antiparaziter tesirinden dolayı sedef hastalığı (psöriasis), egzema ve iltihaplı sivilce’de kullanılır

 

Wilkinson Pomad Kullanım Şekli

Wilkinson Pomad Kullanım Şekli

Wilkinson Pomad Kullanım Şekli

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedikçe, hasta yıkanıp keselendikten sonra 3 gün müddet ile hergün boyundan aşağı, hastalanmayan bölgelerde dahil olmak üzere ince bir tabaka halinde bütün vücuda ovularak sürülür.

Müddet nihayetinde hasta yıkanır, sterilize edilmiş çamaşır giydirilir. Pomatın uzaklaştırılması için içkili pamuk kullanılmalıdır. Lokal irritasyon ve ciltte iltihaplı sivilce benzeri lezyonlara kapı aralayabilir. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır.

Pratikte aşırı doz mevzubahis değildir. Ancak yanlışlıkla yutulmuşsa doktora müracaat edilmeli, gastrit lavaj yapılmalı ve hasta belirli bir müddet kontrol altında tutulmalıdır. Temizlenen, hasta ve kaşıntılı cilde merhemin iyice nüfuz etmesi için ovularak sürülmesi önerilir. Merhemden çamaşırların kirlenmemesi için sürülen yerlerin üzerine naylon veya jelatin kağıdı ile örtülmesi tavsiye olunur.

Hastanın yıkanıp keselendikten sonra peş peşe 3 gün müddet ile boyundan aşağı hastalanmayan bölgeler de dahil olmak üzere pomadın bütün vücuda sürülmesi, merhemin iyice nüfuz edebilmesi için sürülme işleminin ovularak yapılması önerilir. 4. gün hastanın yıkanması ve kaynamış çamaşır giymesi, ayrı olarak yatak, yorgan çarşaflarının değişmesi giysilerinden kaynatılamayacak olanların içlerinden ütülenmesi gerekmektedir.

 

Wilkinson Pomad Nasıl Temizlenir

Toksisitesi olmadığından bebeklerde ve gebelerde seçenek edilir. Kokusu ve kirliliği istenmeyen tarafıdır. Kese yapıldıktan sonra ovalanarak banyo yapılmadan 3 gece üstüste uygulanır. Dördünce gece banyo yapılır, eşyalar dezenfekte edilir.

 

Wilkinson Pomad Kokusu

Wilkinson Pomad Kokusu oldukça ağır ve kötü kokuludur. Ancak tedavi süreniz boyunca bu zorluğa katlanmanız gerekmektedir.

 

Wilkinson Pomad Fiyat 2019

2019 yılı Wilkinson pomad fiyatı en yüksek 12 Lira ve en düşük 10 Lira arasında değişmektedir.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz