1+1 Ev Dekorasyonu, Dekorasyon Önerileri

1+1 Ev Dekorasyonu, Dekorasyon Önerileri

1+1 Ev Dekorasyonu, Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon-Önerileri

Dekorasyon-Önerileri

1+1 ev dekorasyonu yapılırken öncelikle, ne istediğiniz ve ne istemediğinize karar vermek çok önemlidir. Ev dekorasyon fikirleri da diyebileceğimiz bu yazımızda sizler için 1+1 ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağız.

Önceden planlanarak dekorasyona başlamak dekorasyonun daha etkili ve kolay yapılmasına yardımcı olacaktır. Büyük evlerde dekorasyon yapmak ne kadar zor ise küçük ev dekorasyonu da bir o kadar zordur.

Son zamanlarda 1+1 evler çok fazla talep görmekte, dolayısıyla 1+1 ev dekorasyonu da bir o kadar merak edilmektedir. Küçük ev dekorasyonu oldukça önemlidir. Evi tıkış tıkış göstermemek ve alanları doğru değerlendirmek çok önemlidir

 

 1+1 Ev Dekorasyon Modelleri

 1+1 Ev Dekorasyon Modelleri

1+1 Ev Dekorasyon Modelleri

Eğer ekonomik olarak müsaitseniz 1+1 ev dekorasyonunda bir iç mimar yardımı almak en doğru yöntem olacaktır. Fakat ekonominiz uygun değilse yapılacak ilk ve en önemli şey, diğer 1+1 ev dekorasyonlarını incelemek ve ona göre bir dekorasyon yapmaktır.

Bu özellikle evin büyüklüğü ve şekli ile ilgili konularda size yardımcı olacaktır. Ayrıca 1+1 ev için koltuk ve 1+1 ev için eşya konularında da size yardımcı olacaktır. Ayrıca 1+1 daire planı örnekleri görmenize ve ona göre eşya seçmenize de yardımcı olacaktır.

 

1+1 Daire Renkleri

1+1 Daire-Renkleri

1+1 Daire-Renkleri

1+1 daire dekore edilirken, odaları doğru renge boyamak çok önemlidir. Zaten küçük olan ev yanlış renk tercihleri ile daha küçük gözükebilir. Ayrıca boğunuk ve rahatsız edici bir ortam oluşturulabilir. Büyük ev dekorasyonu yapılırken evdeki boş alanları daha dolu göstermek için ev koyu renkler ile dekore edilirken, küçük ev dekorasyonunda da odaların daha büyük gözükmesi ve daha ferah bir ortam oluşması için açık renkler uyumlu bir şekilde dekore edilmelidir.

Küçük ev dekore edilirken krem, lila, bej, gri gibi açık renkler ve bu renklerin tonları kullanılmalıdır.Odaların tavan ile duvar renkleri arası çok farklı tonlarda olmamalıdır. Duvar renginin bir iki ton açık rengi tavana yansıtılabilir. Ayrıca zemin, duvar ve tavan renkleri koyudan açığa doğru olmalı, en koyu renk zemin en açık renk ise tavan olmalıdır. Örneğin gri, şampanya, beyaz şeklinde planlanabilir. Koyu renkler ise odaları daha küçük gösterebileceğinden uzman yardımı olmadan tercih edilmemelidir.

 

1+1 Ev Mobilya Tercihi

1+1 Ev Mobilya Tercihi

1+1 Ev Mobilya Tercihi

1+1 ev mobilyaları seçmek dekorasyonun en önemli noktalarından biridir. Küçük ev mobilyaları seçilirken, çok amaçlı olmasına dikkat edilmelidir. Yatak olabilen koltuklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda alt kısmında sandığı bulunan ve fazla eşyaları koyabileceğiniz kanepeler, zigon sehpa olan orta sehpalar ve diğer birçok mobilya çok amaçlı olarak tasarlanabilir. Ya da altında bazası olan karyolalar tercih edilebilir.

Ayrıca çok amaçlı kullanabileceğiniz mobilyalar tasarlanarak mobilyacı da yaptırılabilir. Tv ünitesi yerine televizyonu duvara monte edilmesi alan kazanmanıza yardımcı olabilir. Bunun için ; Küçük Ev Dekorasyonu,Küçük Ev Dizaynları,Küçük Ev Dekorasyon Örnekleri  yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Yüksek Tavanı Değerlendirme

1+1 evlerde alan dar olduğundan iki katlı yataklar ya da duvara doğru katlanabilen tasarım yataklar tercih edilebilir. Ayrıca alt kısmını değerlendirmek için yüksek yataklar da tercih edilebilir.

 

1+1 Ev Mutfak Dekorasyonu

1+1 Ev Mutfak Dekorasyonu

1+1 Ev Mutfak Dekorasyonu

Küçük ev mutfak dekorasyonu da oldukça önemlidir. 1+1 evler genellikle Amerikan mutfak dediğimiz, oturma odası ve mutfağın iç içe olduğu şekilde tasarlanmaktadır. Mutfağın dağınık görüntüsünden uzaklaşmak için mutfakta gizli alanlar tasarlanmalıdır.

Mutfak ile odayı ayıran çok geniş olmayacak bir tezgah yapılabilir. Ayrıca bu tezgaha alt kısımlardan raflar yapılarak gizli alanlar oluşturulabilir. Mutfak tezgahı ve dolapları doğru tasarlanmalı ve dolaplar tavana kadar uzatılarak ek alanlar oluşturulmalıdır.

 

Gömme Dolaplar

Gömme Dolaplar

Gömme Dolaplar

1+1 evlerde alan kazanmak için mobilyalar ve odalar çok iyi tasarlanmalıdır. Odalar arası duvarlara biblolar için niş bölümleri ve gömme kitaplık yapılabilir. Ayrıca yatak odasında tavana kadar dolaplar yapılarak birçok alan oluşturulabilir. Yatak başı da dolap şeklinde yapılarak alan kazanmak mümkündür. Ayrıca mutfak ile oturma alanı arasına dekortif mobilyalar yapılabilir.

 

Küçük Evlerde Işıklandırma

Küçük Evlerde Işıklandırma

Küçük Evlerde Işıklandırma

Küçük evlerde ışıklandırma da önemli bir konudur. Doğru ışıklandırma ile ev daha geniş ve ferah gözükebilir. Eğer pencereler yetersiz ise lamba sayısı arttırılabilir. Bununla birlikte çok büyük lambalar kullanmak odayı alçak göstereceğinden daha küçük avizeler tercih edilmelidir. Ayrıca koyu renkte perdeler tercih edilmemelidir. Açık renkli perdeler odanın daha da ışıklanmasına yardımcı olacaktır.

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz