Oksizinc Krem Ne İşe Yarar, Oksizinc Pomad Fiyat

Oksizinc Pomad Ne İşe Yarar

Cildinizi güzelleştirmek, kirleri hem de renk tonunu eşitlemek için son zamanların en popüler ürünü Oksizinc kremi kullanabilirsiniz. Faydalarıyla göz dolduran, tesiriyle gönülleri fetheden Oksizinc Krem ne işe yarar?Oksizinc Krem nasıl kullanılır? Oksizinc Krem fiyatı? öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Oksizinc-Pomad-Ne-İşe-Yarar

Oksizinc-Pomad-Ne-İşe-Yarar

Oksizinc pomad, pek çok cilt sorununa karşı tesirli bir kremdir. Paraben içermeyen yapısıyla güvenle kullanılabilen bu krem, içeriği sayesinde cildin daha parlak ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Sivilce problemlerinin azaltılmasında tesirlidir. Oksizinc 40 çinko oksit krem içerisinde %40 oranda çinko oksit vardır.

Cilt ürünü bu nedenden dolayı kurutucu bir tesir sağlar. Sürülen bölgede bir kalkan gibi tesir yaratır ve o bölgeyi müdafaa eder.Krem 40 veya 100 gr olan alüminyum tüplerde ve kapalı kutu halinde kullanıma sunulmaktadır.Daha çok kadınlarda oluşan çatlakları iyileştirici tesire sahiptir.

Aynı zamanda çatlak oluşmasını da önlemektedir. Oksizinc krem, kir ve çil oluşumunu engeller. Bununla birlikte cilt renginin de güzelleşmesini sağlar.

 

Oksizinc Pomat Endikasyonları

Çinko oksit içerir. Oksizinc Krem Çinko Oksit, güneş yanıklarında, böcek sokmalarında ve kaşıntılarında,  isiliklerde,  pişiklerde, cilt tahrişlerinde ve su çiçeği rehabilitasyonunda  rehabilitasyona yardımcı olarak kullanılır.Zinc Oxcide, Vaseline, Cod Liver Oil, Lanolin, Talc, Water (Aqua)

 

İlginizi Çekebilir: Fucicort Krem Nedir,Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır,Fucicort Krem Faydaları

 

Oksizinc Balık Yağlı Krem Kullananlar

Oksizinc-Balık-Yağlı-Krem-Kullananlar

Oksizinc-Balık-Yağlı-Krem-Kullananlar

İtsaisha: çook geç tanışmışım bu kremle. kuzenimin cildi çok yağlıydı ve yıllardır sivilceleri bitmiyordu. benimde yüzümde bir kaç tane çıkmıştı görünce sürdü beklettim baya çıkması biraz zor oldu fakat çok hoşnut kaldım. cilt kirleri içinde kullanıp hoşnut kalan tanıdığım var.

Kahverengiruj:eczaneden 10 tlye aldığım ürün. kokusu rahatsız edici fakat ondan daha rahatsız edici olansa katiyen elinizden yüzünüzden çıkmıyor olması. i̇lk aldığımda 3 sefer tüm yüzüme sürüp yattım fakat sabah çıkarmak için o kadar uğraştım ki yüzüm kıpkırmızı ve pütür pütür oldu. olur.

Vasari: yararları yüzünden perişan kokusuna netlikle katlanılır. her gün kullanıma uygun olmadığını düşünüyorum ama kuru ciltler için 10 günde 1, yağlılar için haftada 1 bence yeterli. sivilceleri mucizevi şekilde bir anda öldürmüyor lakin düzenli kullanımda cildin balansını oturttuğu için azaltıyor.

Madallion: temizlenmesi zor ve duzgun temizlenmediginde de sivilce yapiyor bence. ama cildimi sonrası sabah uyandığımda isiltili buldugum iyi geldiğini hissettiğim icin bittikce alip kullanmaya devam ederim. çıkarmak icin ne kullanabilirim pamuk maden suyu disinda teklifi olan varsa alirim.

 

Oksizinc Yüze Ve Cilde Faydaları

Oksizinc Yüze Ve Cilde Faydaları

Oksizinc Yüze Ve Cilde Faydaları

 • Cilt güzelliği konusunda destek sağlar
 • Hucre yenileyici özelliği vardır.
 • Çinko oranı ile cildinizi besleyerek genç kalmasına yardım eder.
 • Oksizinc krem sivilce rehabilitasyonunda tesirlidir.
 • Oksizinc krem cilt cildinizi yenileyerek, daha pürüzsz bir cilt oluşumuna yardım eder.
 • Oksizinc krem kaza neticesi ciltte oluşan yaraların acilen geçmesini sağlar.
 • Mikroplara karşı savaşarak, yüzünüzde irinli sivilce oluşumunu engelleyere, var olan aknelerin geçmesine yardım eder.
 • Güneşin zarar veren ışıklarından sizi müdafaa eder.
 • Güneş yanmalarından kaynaklı kirleri giderir.
 • Çilt renginizi tertip ederek, aynı orana getirir.
 • Yeni hücre oluşumunu hızlandırır.
 • Ciltteki çatlakları giderir.
 • Cildimizin su kaybetsini engeller.
 • Ciltteki tahrişlerden oluşan kızarıklıların giderilmesine yardım eder.
 • Anti oksidan özelliği ile ciltte mikrop oluşumunu engeller.
  Dermatit , egzama sedef hastalığı , kılcal damar rehabilitasyonunda kullanılmaktadır.
 • Cilt kanserini önleyici tesiri vardır.
 • Oksizinc krem kılcal damar rehabilitasyonunda kulanılmaktadır.
 • Oksizinc seboreik dermatit rehabilitasyonunda önemli rol oynamaktadır

 

Oksizinc Pomat Nasıl Kullanılır

Oksizinc pomad nasıl kullanılır sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Kremin uygulanacağı bölge temizlenmeli ve kuruduktan sonra o bölgeye krem uygulanmalıdır. . Gün içinde iki veyahut üç defaya kadar kullanılabilir. Temizlenen ve kuruyan yüzeye masaj yapar şekilde uygulanmalıdır.

Krem gözlerle temas ettirilmemelidir. Eğer göze temas ederse gözün bol suyla temizlenmesi sağlanmalıdır. Eğer beklenmeyen bir tesir alana gelirse doktora başvurmak gerekir.Bu cilt ürününün uygulanacağı bölgenin temizlenmesi önemlidir.

Cilt krem öncesinde kirden ya da makyajdan arındırılmalıdır. Ayrı olarak bu krem açık ve derin yaralar üzerine kullanılmamalıdır.Temizlenen ve kuruyan yüzeye masaj yapar şekilde uygulanmalıdır. Kremin uygulanacağı bölge temizlenmeli ve kuruduktan sonra o bölgeye krem uygulanmalıdır.

 

Oksizinc Pomat Yan Etkileri

 • Karın ağrısı , soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Ürünün kullanımına bağlı olarak yaygın görülen hiç bir yan tesir bildirilmemiştir.
 • Çinko oksit içeren kremler genel olarak bebekler, çocuklar ve yetişkinler için güvenli kabul edilse de seyrek alerjiye neden olabilir. Kaşıntı, kızarıklık, uyuşma, şişkinlik, batma ve yanma gibi belirtileri hissetmeniz halinde bu kremleri kullanmayı bırakmanız, belirtilerin geçmemesi halinde de doktora görünmeniz gerekebilir.
 • Güneşe karşı çok hassas bir cilde sahipseniz, çinko oksit kremi cildinizin her yerine iyice yedirdiğinizden emin olmalısınız.

 

İlginizi Çekebilir: Farmasi BB Krem Ne İşe Yarar,Nasıl Kullanılır,Kullanıcı Yorumları

 

Oksizinc Pomad Konusunda Bilinmesi Gerekenler

 • Kremi uyguladığınız bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesine uyguluyorsanız sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 • Derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 • Göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. Hata sonucu bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.

Oksizinc Pomat Fiyatı

Oksizinc pomad ücreti alacağınız ürünün büyüklüğüne göre değişmektedir.Ücret aralığı 25 ile 60 lira arasında izlemektedir.

Oksizinc Pomat Gebeler Kullanabilir mi

Oksizinc pomad ekseriyetle pişik meseleleri için kullanılıyor olsa da doktor kontrolünde Oksizinc Pomat Gebeler Kullanabilir. Ayrı olarak kabı açılmış ürünleri almayın ve de son kullanma tarihine netlikle bakın.

Oksizinc Pomat Bebeklerde Kullanılır Mı

20% oranındaki çinko oksit ile uygulandığı bölgede pişik oluşumunu engeller.

Çay ağacı yağı ile antiseptik özellik gösterir, uygulanan bölgenin temiz kalmasını sağlar.

E vitamini ile cilde yumuşaklık kazandırır. Oksizinc Pomat Bebeklerde Kullanıabilir ancak doktor kontrolünde.

Oksizinc Krem Göz Altına Sürülür mü?

Oksizinc Krem Göz Altına Sürülürmü derseniz ; Oksizinc krem göz altları için üretilmiş bir krem değildir. Yüzünüze maske şeklinde sürerken göz çevrenini boşluk bırakmanız gerekir. Eğer hata neticesi göze veya dudaklara değerse bol suyla yıkamak gerekir.

Oksizinc Krem Yüze Sürülür mü ?

Evet sürülebilir.Göz altları için hidrokinin içeren kremler kullanabilirsiniz. Bu kremler göz çevrenini aydınlık gösterir. Göz çevrenindeki bağ dokuyu güçlendirmek için C vitamini içeren kremler kullanabilirsiniz.

Oksizinc Pomat Muadili

Aynı içeriğe sahip olan ilaçlar muadil ilaçlar diye adlandırılır. Oksizinc krem muadilleri; Ora çinko krem ve çinko oksit hakay pomad, oxiderm krem şeklindedir. Ancak ilaç değişimi netlikle bir eczacıya veya doktora danışılarak yapılmalıdır.

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz