Beklomil Sprey Ne İşe Yarar, Beklomil Sprey Kullananlar

Beklomil Sprey Ne İşe Yarar, Beklomil Sprey Kullananlar

Beklomil Sprey Ne İşe Yarar

Beklomil Sprey Ne İşe Yarar

Beklomil sprey nedir diye başlarsak yazımıza, 6 yaş ve üzeri çocuklar ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya sene boyu süren alerjik nezlenin belirtileri olan burunda tıkanma, kaşıntı, aksırma, burun tıkanıklığı ve burun akıntısının önlenmesinde  ve  rehabilitasyonunda kullanılır.

Beklomil sprey ne işe yarar; Sene boyu devam eden nezle: hane tozu, hayvan tüyü kepeği, kuş tüyü ve belirli gıdalar dahil çeşitli maddelere karşı duyarlılıktan kaynaklanmaktadır. Bu alerjiler burun akıntısı, hapşırık, burun tıkanıklığı veya burun akıntısına neden olur. Burundaki şişliği ve tahrişi azaltarak, hapşırık, burun kaşıntısı, akıntısı ve tıkanıklığını giderir.

Günümüzde burun konusunda rastgele bir kaza veya operasyon geçirmiş geçirdiyseniz veya burun içinde yaralar veya ülser, tüberküloz (tüberküloz) veya herhangi bir enfeksiyonunuz  varsa, bu ilacı kullanmadan önce vaziyetinizi doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.

Beklomil Sprey Nasıl Kullanılır

Beklomil Nasıl Kullanılır

Beklomil Nasıl Kullanılır

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Rehabilitasyon müddetince lütfen doktorunuzun talimatlarına uyunuz.Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız.

Başınızı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam soluk alırken ilacı bir kere püskürtünüz. Hemen peşinden aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız. Yetişkinler ve 6 yaş üzerindeki çocuklar için kullanımı günde 1 sefer her burun deliğine iki püskürtmedir. Beklomil Sprey Nasıl Kullanılır sizler için aşamalar halinde anlattık.

Her kullanım öncesi şişeyi kuvvetlice çalkalayınız. Ayrı olarak rehabilitasyona başlamadan önce,

püskürtme mekanizmasını çalıştırmak üzere savunucu kapağı (2), savunucu halkayı (3)

çıkarınız ve sprey pompasını (4) birkaç sefer çalıştırınız.

BEKLOMİL uygulaması için aşağıdaki işlemleri yapınız:

 • Burnunuzu özenle temizleyiniz. Şişeyi iyice çalkalayınız.
 • Savunucu kapağı çıkarınız.
 • Pompayı bloke eden yandaki savunma halkasını çıkarınız.
 • Şişeyi şekilde gösterildiği gibi tutunuz. Püskürtme mekanizmasını çalıştırmak için sprey

pompasını birkaç sefer bastırınız ve püskürme oluştuğunu görünüz.

Uygulama ucunu (nazal aplikatör) burun deliğine sokunuz ve diğer burun deliğini parmağınızla kapatınız. Soluk alınız ve bu arada şekilde görüldüğü gibi nazal aplikatöre bastırınız. Bu şekilde, tam olarak ölçülmüş tek bir doz verilir. Aynı işlemi diğer burun deliği için tekrarlayınız.

Doz uygulamalarınız bittikten sonra, savunucu kapağı ve mavi halkayı yerlerine takınız.Uygulama ucunun (nazal aplikatör) tıkanmış olması halinde uçtaki deliği sivri cisimle açmayınız, ılık su ile hafif ve dikkatlice yıkayınız.

Beklomil Muadili, Beklomil Eşdeğerleri

Beklomil Muadili

Beklomil Muadili

Piyasada aynı görevi gören bir çok ilaç mevcut ancak sizler için Beklomil muadili olan nazal spreyleri derledik.

 • BECDAY 100 MCG INHALASYON ICIN OLCULU DOZLU AEROSOL 200 DOZ 22.25 ₺
 • BECDAY 50 MCG INHALASYON ICIN OLCULU DOZLU AEROSOL 200 DOZ 11.46 ₺
 • BECLOMAX 100 MCG NAZAL SPREY, SUSPANSIYON 50.31 ₺
 • BEKLOMIL 100 MCG NASAL SPREY 50.31 ₺
 • NAZOBEC 100 MCG NAZAL SPREY 47.79 ₺
 • RINOCLENIL 100 MCG NASAL SPREY, SUSPANSIYON ( 200 DOZ) 50.31 ₺

Beklomil Nazal Sprey Nedir

Beklomil sprey nedir, solunum yollarında irin giderici tesire sahip bir kortikosteroiddir. Beklomil 30 mL’lik Tip III amber renkli cam şişede 200 püskürtme sağlayan ambalaj halinde sunulur. Burun içine uygulanan herbir püskürtme dozu, 100 mikrogram beklometazon dipropiyonat içerir.

Beklomil sprey ; sene süresince devam eden nezle (Pereniyal Alerjik Rinit), saman nezlesi (Mevsimsel Alerjik Rinitjve burun mukozasında görülen sürekli akıntı ve tıkanıklığın (Vazomotor Rinit) rehabilitasyonunda ve önlenmesinde kullanılır

Beklomil Sprey Kortizonlumu

Beklomil Sprey Kortizonlumu evet çünkü ilaç etken maddesi ve tedaviye fayda verebilmesi için kortizon kullanılmıştır.

Beklomil Sprey Çocuklarda Kullanımı

İlacın kullanımı çocuklarda büyüme hızında yavaşlamaya kapı aralayabilir. Uzun müddetli kullanımlarda çocuğunuzun büyüme ile alakalı kontrollerini aksatmayınız. Beklomil sprey ‘ i 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.

Beklomil Sprey Etken Maddesi

Beklomil Sprey Etken Maddesi Her püskürtme dozu, 100 mikrogram Beklometazon dipropiyonat içerir. 100 ml süspansiyon, 100 mg Beklometazon dipropiyonat anhidrus ihtiva eder. · Yardımcı maddeler: Mikrokristalin selüloz / Karmelloz sodyum, glikoz, susuz, feniletil içki, disodyum edetat, polysorbate 80, potasyum sorbat, hidroklorik asit derişik, sodyum hidroksit, saf su içermektedir.

Beklomil Emziren Anneler Gebelikte Kullanımı

Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza müracaat etmeden kullanmayınız.

Beklomil Günde Kaç Kere Kullanılır

Beklomil sprey‘ i mevsimlere bağlı olan alerjik nezle (saman nezlesi) için kullanıyorsanız, rehabilitasyona  polen mevsimi başlamadan önce 2 ila 4 hafta önce başlayınız.

Şayet mevsimlere bağlı olan alerjik nezle (saman nezlesi) ve yıl boyu süren alerjik nezle rehabilitasyonunda 3 hafta kullanmanıza karşın vaziyetinizde bir iyileşme görülmüyorsa, ilacın kullanımına son veriniz  ve doktorunuza müracaatınız.

Rehabilitasyondan iyi netice alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir şekilde kullanınız. Birkaç günlük kullanımdan sonra iyileşme belirtileri başlayacaktır. Ayrı olarak her burun deliğine günde 3 veya 4 kez birer püskürtme yapılabilir.  Ancak günlük toplam doz 4 püskürtmeyi geçmemelidir.

Beklomil Sprey Fiyat

Beklomil Sprey Fiyat olarak 40  lira ile 80 lira arasında değişmektedir.

Beklomil Kullananlar Yorumları

Beklomil Kullananlar Yorumları

Beklomil Kullananlar Yorumları

 • alerjik burun akıntısı için doktor ve eczacı tarafından verilen ilaç .ilacın etken maddesi beklometazon dipropiyonat’tır. beklomıl 100 mcg nasal sprey, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba kapı aralayan kimyevilerin salınımını ve tesirlerini azaltan bir ilaçtır. solunum yollarında iltihap giderici tesire sahiptir. beklomıl, 6 yaş ve üzeri çocuklar ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi) veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtileri olan burunda tıkanma, kaşıntı, aksırma, burun tıkanıklığı ve burun akıntısının önlenmesinde ve rehabilitasyonunda kullanılır.
 • alerjik nezlesi olan biri için kurtarıcı olabilir. bu sabah şişesini elime alıp kendisine teşekkür ettim.
 • 7 yaşında ki çocuğuma şurupla beraber kullanıyorum .erkek çocuğum da deşarj olma oldu.
  dr. reçetesisine yazmıştı dr. gidip müracaat ettikten sonra almanı tavsiye ederim.
  geçmiş olsun acil şifalar.
 • Çok haklısın dokotr kontrolünde almak elbette en iyisi ..fakat ben dayanamadım gittim ve aldım söz ettiğim spreyi .O kadar iyi geldiki kullanımımın 2. gününde dahi artık rahat soluk alabiliyordum..Şimdi ise burun akıntılaırm durdu ve hapşurmalarım azaldı.

Beklomil Olası Yan Etkileri

 • Karın ağrısı , soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir vaziyette doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Ciltte döküntü ve kaşınıtı, burun kanaması, burun kuruluğu ve tahrişi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz