Cuma Günü Sözleri Ve Cuma Mesajları

Cuma Günü Sözleri Ve Cuma Mesajları

Cuma Günü Sözleri Ve Cuma Mesajları

cuma-günü-mesajları

cuma-günü-mesajları

Cuma günü Müslümanların çok fazla önem verdiği ve kutladığı bir gündür. Müslümanlar için haftanın en önemli günü olarak bilinmekte ve bir önceki günün gecesinden ibaren kutlanmaya başlanmaktadır. Cuma gününe ayet ve hadislerle de gereken önem verilmiş ve Müslümanların en doğru şekilde geçirmeleri teşvik edilmiştir.

Bu önemli günde Müslümanlar birbirlerine en güzel sözlerle hitap etmek ve mesajlaşmak isterler bu nedenle Cuma mesajları yazmak isterler.En güzel Cuma mesajları nelerdir? Cuma mesajları 2019 nelerdir? Cuma hadisleri nelerdir? Cuma günü mesajı gibi birçok konu merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Sizler için en güzel cuma mesajları, resimli cuma mesajları ve Cuma mesajları kısa gibi tüm Cuma gününe özel mesajları bulabileceğiniz bir makale hazırladık.

Cuma Mesajları

Gözyaşı Allah içinse eğer mübarek ve mukaddestir. Gözyaşı pişmanlıktır, gözyaşı tövbedir, gözyaşı gözün niyazıdır, duasıdır.

Bülbülün figanı var, gülle halvet anı var, canansız aşk aşksızdır, her canın cananı var.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır. (Cuma-9)

Göz iki, kulak iki, ağzımız ise tektir. Çok görüp, çok dinleyip az söylemek gerekir.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbinin kapısı büyüktür kapanmaz, Sen umudunu kaybetme, Rabbin kulunu bırakmaz.

Bazı müminler vardır cennete hasret yaşar, bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasretle beklediği müminlerden olmak duası ile…

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı bizlere nasip eyle amin.

Göklerde e yerde bulunan her şey Allah’ı tesbih etmektedir. O, azizdir, hakîmdir. (Hadid suresi-1)

 

Cuma Mesajı Dualı

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı bağışla Amin. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu bir Cuma günü geçirmeniz dileğiyle cumanız mübarek olsun.

Ey Rabbimiz; bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi öğret, tövbelerimizi kabul et, zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak sensin…

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm hiç eksilmesin. Rabbim, sizleri ve bizleri sevdiği kullarından eylesin, Amin.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! Ben senden hidayet, takva, iffet ve ele güne muhtaç olmamayı diliyorum. (Müslim)

Allah’ım harama karşı beni helal rızıkla rızıklandır. Senden başkasına beni muhtaç eyleme, beni fazl ve kereminle zenginleştir.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin, Rabbim sevdiği kullarından eylesin.

Size sevgi getirdim Sevgime dua kattım Dua’ma mutluluk. Dua’mı Rabbime Amini size bıraktım, Rabbim hakkınızda en hayırlısını En güzelini nasip etsin inşallah. Güzel yüreğinize hüzün değmesin.

Varlığı ebedi olan Merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah Kendisine dua edenleri geri Çevirmez. Dualarımızın, Rabbimizin Yüce katına iletilmesine vesile olan Bu mübarek gününde Dualarda buluşmak dileğiyle HAYIRLI CUMALAR.

Allah’ım! Sabrımızı, şükrümüzü, zikrimizi ve rızkımızı arttır. Bizlere hayırlı kapılar aç…

Öyle bir dua et ki günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın… Şeytandan Yaratana sığın ki ateş seni değil; nefsini yaksın.

Bu Mübarek CUMA Gününün Hürmetine, Hayalini Kurduğunuz Ne Varsa; RABBIM Gerçeğe Dönüştürsün…

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim, Ben dostlarımı ruhumla severim. Olur ya kalp durur… Akıl unutur. Ruh ne durur ne de unutur.

Ezan ile Salâ arası kadar kısa olan ömrümüz, inşallah Cenneti hak edecek kadar bereketli, imanlı, dualı olsun.

Allah’ım! Aksama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

En Güzel Cuma Mesajları

en_guzel_resimli_cuma_mesajlari_

en_guzel_resimli_cuma_mesajlari_

İslam tüm soruların cevap bulduğu bir kavşak, sonsuzluğa giden yolda kesintisiz istikamettir.

Allah’ım; Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat.

Birbirinize dua ediniz! Her duanın makbul olduğu bir vakit vardır. Ola ki ona rastlarsınız.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nameleri diline, Allah sevgisi gönlüne, güzel günün bereketi üzerine olsun.

Tövbe güvercini kalbinize konsun, saadet kervanı gelip kapınızda dursun, yarın mahşerde Hz. Muhammed (SAV) komşunuz olsun…

Kalpler imanla, gönüller mutlulukla dolsun, saadetler hepimizin olsun, ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun Cumanız mübarek olsun.

İmkanların bittiği yerde dua vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun, her derde derman Allah vardır.

Melekler daima duacınız olsun, yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun, sevgili peygamberimiz şefaatçiniz olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

Allah’ım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!

Yine bir cuma vakti Yine bir selam vakti Güzel insanları hatırlama ve hatırını sorma vakti Bu mübarek günde Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Bırak hayallerini, sal dualarını Arşa… “OI” deyince oldurana, “Dur” deyince durdurana…

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin, açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım Bizi Yoklukla, Sıkıntıyla, Hastalıklarla, Sevdiklerimizle imtihan Etme. Hayırlı Cumalar.

Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine, kıyamete kadar her gün, o kadar sevap verilir ki, adedini sadece Allah’uteala bilir.

Yere inen her melek duacın olsun, okuduğun her ayet ilacın olsun, evine nur kalbine iman dolsun, Cuman mübarek olsun.

Kış biter yaz gelir. Dert biter mutluluk gelir Yeter ki kalbin temiz, Umudun Allah’a olsun Bir bakmışsın ki Sıkıntı biter huzur gelir.

Cuma ile İlgili Hadisler

Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür.Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı.(Müslim, Cuma 17, 18)

“Bir kimse güzelce abdest alarak cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve mânasız bir iş yapmış olur. ”(Müslim, Cuma 27)

“Büyük günahlardan kaçınıldığı sürece, beş vakit namaz ile iki cuma ve iki ramazan, aralarında geçen günahlara kefaret olur. ” (Müslim, Tahâret 16)

“Bazı kimseler cuma namazlarını terketmekten ya vazgeçerler veya Allah Teâlâ onların kalplerini mühürler de gafillerden olurlar. ” (Müslim, Cuma 40)

“Cuma gününde bir zaman vardır ki, şayet bir Müslüman namaz kılarken o vakte rastlar da Allah’tan bir şey isterse, Allah ona dileğini mutlaka verir. ”  (Buhârî, Cuma 37)

“Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salât ü selâm getiriniz; zira sizin salât ü selâmlarınız bana sunulur. ” (EbûDâvûd, Salât 201, Vitir 26)

Cuma Mesajları Kısa

Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Hayırlı Cumalar

Yüce Allah’ın Selamı ile Hayırlı Cumalar.

Allah’ım ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle, Hayırlı Cumalar.

“Allah bir güçlükten sonra bir kolaylık yaratacaktır.” (Talak-7)

Güzellikler şükrettikçe çoğalır. Hayırlı cumalar.

İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır yarısı Şükürdür. Hayırlı cumalar.

İşlerin Sonu ancak Allah’a varır. (Lokman-22)

Yaşamın tek bir anahtar cümlesi var. Kul İnşaallah der Yaradan inşa eder.

Allah var gam yok! Hayırlı Cumalar.

Emrolunduğun gibi dosdoğru ol.

Şükreden Rabbini bilir. Rabbini bilen haddini bilir.

Sizin en hayırlınız ahlakı en güzel olanınızdır.

Kimisi zamana bıraktı, kimisi şansa bıraktı, ben sana bıraktım Ya RAB…

İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz